PDA

Zobacz pełną wersję : artefakty w podglądze NEF w ACR 4.6



lookasek
26-03-2009, 00:08
Zacząłem bawić się NEF i podczas obróbki zdjęć w ACR można zaobserwować powyższe artefakty nie widać ich po wywołaniu zdjęcia do jpg a także w Capture NX2 nie widać tych plam. Co to jest i czym to spowodowane.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img212.imageshack.us/my.php?image=49449900.jpg)

Zbigniew
26-03-2009, 00:13
Obszary gdzie masz tylko białe oraz czerń (tam, gdzie jest clipping czy jak go tam zwał). A wyświetla po to, abyś wiedział, gdzie sięgnąłeś granic rejestracji obrazu przez matrycę.

lookasek
26-03-2009, 00:19
dzięki za szybką pomoc, zamiast panikować to mogłem sobie suwakiem ekspozycji posuwać i bym wszystkiego się domyślił.

Zbigniew
26-03-2009, 00:23
Do usług :)

igsux3
26-03-2009, 00:33
A wylaczyc ten ficzer mozesz klikajac na trojkacik w lewym gornym rogu histogramu albo wciskajac "u".