PDA

Zobacz pełną wersję : SB900 a obiektywy tamrona



koral181
25-03-2009, 11:41
Kilkakrotnie ten wątek pojawiał się w róznych posach ale nigdzie nie znalazlem ostatecznej i pewnej odpowiedzi wiec pytam bo zamierzam kupić zestaw w skład którego ma miedzy innymi wchdzić D90 SB900 i obietkyw Tamron 28-75 f/2,8 XR Macro i tu pojawia się moje pytanie. Czy lampa bedzie współpracować z tym obiektywem tzn czy dane o ogniskowej będą przekazywane do lampy. Wiem że Nikon podaje że lampa ta wspólpracuje tylko z obiektywami nikona, ale jak to ma się w praktyce czy ktoś posiada taki zestaw i jak ostatecznie jest z ta współpracą?

Jachu
25-03-2009, 12:59
Kilkakrotnie ten wątek pojawiał się w róznych posach ale nigdzie nie znalazlem ostatecznej i pewnej odpowiedzi wiec pytam bo zamierzam kupić zestaw w skład którego ma miedzy innymi wchdzić D90 SB900 i obietkyw Tamron 28-75 f/2,8 XR Macro i tu pojawia się moje pytanie. Czy lampa bedzie współpracować z tym obiektywem tzn czy dane o ogniskowej będą przekazywane do lampy. Wiem że Nikon podaje że lampa ta wspólpracuje tylko z obiektywami nikona, ale jak to ma się w praktyce czy ktoś posiada taki zestaw i jak ostatecznie jest z ta współpracą?

Mam podobny zestaw tylko, że obiektyw T17-50mm i współpracują razem bardzo dobrze. Sigma, Tamron, Tokina każdu obiektyw będzie współpracował dobrze, nie musi to być Nikkor (w instrukcji nie mogą inaczej napisać) :)

koral181
25-03-2009, 13:07
Dzieki bardzo za odpowiedz własnie takiej odpowiedzi oczekiwalem

Skibek
28-03-2009, 02:13
Ja mam D200, tamrona 28-75/2.8 i SB-900 i jest w porządku. Wszystko działa jak powinno.

Polsar74
28-03-2009, 18:16
nie wiem jak koledzy powyżej ale ja mając D80-tkę i T17-50 obserwowałem niestety dosyć spore prześwietlenia przy zdjęciach z zewnętrznym flashem (SB800). Poszukaj - na pewno natkniesz się na tym forum na potwierdzenie moich słów - niestety. Z tego m.in. powodu (a także z tego że mi się podwieszał AF w ww ob.) oddałem go w czortu i nie żałuję.

pio2w
29-03-2009, 13:11
Niestety Tamron w połączeniu z lampa potrafi prześwietlać jest to jakieś 5 % zdjęć specyficznych warukach ale zawsze niestety jest to wina szkła które przekazuje niekiedy mylne informacje do korpusu problem ten dotyczy choćby sigmy w połączeniu z d300 z lampa wraz z podświetleniem AF wiec jak masie kasę lepiej szkła ze znakiem N