PDA

Zobacz pełną wersję : Kros



StruceL
10-02-2005, 21:44
Kros - czyli wywołanie pozytywu jako negatyw. Wynikiem tego zabiegu kolory są bardzo mocno nasycone, szarości czarne, biele wypalone.

Poruszyłem taki temat, gdyż na zajęciach będziemy to robić i ciekaw jestem waszych doświadczeń i opinii na temat tej techniki.

Ja powiem od siebie, że do mnie te technika nie bardzo przemawia, aczkolwiek widziałem kilka zdjęć, które zrobiły na mnie wrażenie.

Amadablam
11-02-2005, 12:04
Po pierwsze - w przypadku krosa nigdy nie przewidzisz ostatecznego wyniku. Kilka razy bawilem sie ta technika, ale powiem wprost - na 36 klatek moze 2-3 dawaly jakis ciekawy efekt. Moim zdaniem - warto sprobowac, zeby wiedziec "czy to sie je", ale nic poza tym.

Po drugie - np. nakladka na PS "nik Color Efex Pro 2.0 (75)" daje mozliwosc zrobienia krosa z dowolnego zdjecia. Vide: http://www.europe-nikon.com/details.aspx?countryid=23&languageid=25&prodId=974&catId=93
Co to daje: oszczednosc kosztow i duzo zabawy. Polecam - choc i tu wyniki sa mocno dyskusyjne.

Pozdrawiam

Jarek

StruceL
11-02-2005, 20:17
Spróbuje i na tym raczej skończy się moja przygoda z krosem. A tak poza tym to nie za bardzo interesuje mnie ta technika.

atuzi
21-02-2005, 15:21
Ja robiłem crosa a potem miałem problemy, bo laborat w Kodaku nie chciał wywołać slajda jak negatyw. Mówił, że to mu zespuje całą chemię. Poszedłam gdzie indziej i tam nie było problemów. Każdy negatyw inaczej reaguje na crosa. Ja próbowałem na slajdach Kodakach i kilka zdjęć mnie zadowoliło.

lamP.Art
22-02-2005, 20:01
Dodatkowo im bardziej badziewny slajd tym ciekawsze daje wyniki. Już choćby z tego powodu warto spróbować - tanio wychodzi :)