PDA

Zobacz pełną wersję : szukam dobrego programu do edycji zdjęć



Piotr_M
22-03-2009, 16:41
Potrzebuje rad w wyborze oryginalnego programu do edycji/obróbki zdjęć - tylko coś tańszego jak Photoshop CS3, bo jakbym miał kasę to pewnie zakupiłbym PS-a.

Szukam czegoś co:
ma możliwość wołania RAW-ów/NEF-ów
ma możliwość tworzenia HDR-ów
ma możliwość tworzenia ramek do zdjęć
i może jakiś ciekawe filtry

Czy jest cos takiego?

greco
22-03-2009, 17:01
Jest. Photoshop Elements 6 lub 7. Jeśli wymagania wzrosną , to może Nikon Capture NX 2 , chociaż jeśli kasa pozwoli to najlepiej oba , wtedy możliwości wzrastają o 200% .

Piotr_M
22-03-2009, 17:09
dzięki wielkie...takich tytułów chyba szukałem.
A jak jest z obsługa takich programów na laptopie?

tomaszt81
22-03-2009, 19:34
pewnie zalezy na jakim, mi capture nx 2 smiga bardzo fajnie, mam macbook pro 2 ghz z hakiem intel core 2 duo, 2 giga ramu

Michał Jędrak
22-03-2009, 19:41
Lightroom też jest niedrogi

velaskez
22-03-2009, 20:42
pewnie zalezy na jakim, mi capture nx 2 smiga bardzo fajnie, mam macbook pro 2 ghz z hakiem intel core 2 duo, 2 giga ramu

No to ja mam IBM R51, Celeron M 1,7GHz, 2GB RAM i też mi śmiga aż miło:-P Więc komputer tu za dużego znaczenia nie ma, a raczej ilość ramu i procesor żeby było chociaż to 1,5GHz. Capture NX jest spoko, cena na poziomie 400-500zł.

pustelnik
30-03-2009, 08:54
Lightroom też jest niedrogi

Hmmm z tego co szukałem to LR wychodzi drożej niż by kupić Capture NX2 i do tego Adobe Element 7