PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc !!!



awedpk
20-03-2009, 16:02
Witam,

Zadam być może banalne pytanie dla wszystkich szanownych kolegów ale nie jestem profesjonalista tylko amatorem.
Pytanie:

W jakiej kolejnosci poprawiac zdjęcia w programie graficzym (glownie JPG):

1. Kontrast
2. Ostrość
3. Kolory nasycenie
4. Redukcja szumów

Czy jest jakaś specjalna kombinacja kolejności która daje najlepsze efekty np. ostrosc przed szumami czy po itp.

Pozdrawiam

Seeth
20-03-2009, 16:09
Ostrość dałbym na samym końcu

TYPEK
20-03-2009, 16:12
redukcje szumów przed ostrzeniem

TYPEK
20-03-2009, 16:13
raczej pierwszy kontrast gdyż on dość czesto wpływa na kolor

jendryn
20-03-2009, 16:14
a ja dla odmiany polecę 7 punktów Kelbiego. Świetnie wyjaśnia którą technikę wpierw stosowac.

Skibek
20-03-2009, 22:28
A ja bym poćwiczył trochę i zrobił poprawne technicznie zdjęcie :)

Seeth
20-03-2009, 23:20
Dodam tylko tyle, że jeśli chodzi o kontrast i nasycenie, to jak ktoś używa photoshopa to jak tworzy warstwy korekcyjne to kolejność tych warstw zawsze później można dowolnie pozmieniać i zobaczyć jakie będą tego efekty ;)

bombel
21-03-2009, 00:42
A ja bym poćwiczył trochę i zrobił poprawne technicznie zdjęcie :)

Uwielbiam takie odpowiedzi. Umacniają niemądry i szkodliwy pogląd, że niby 'dobrych technicznie' zdjęć nie trzeba obrabiać...