PDA

Zobacz pełną wersję : ciemny i wyblakły raw



TYPEK
18-03-2009, 23:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2shared.com/fadmin/5117625/660dc16a/DSC_1445.NEF)
Pragnę zapytać szanowne grono czi wy macie tak wyblakły i ciemny raw. Nie wiem czy to ja coś robie źle czy z ustawieniami w aparacie czy monitor jest nieskonfigurowany. Dodam iż w aparacie wyświetla mi się komunikat: "raw prześwietlony"

TYPEK
18-03-2009, 23:20
Link do pliku http://www.2shared.com/file/5117625/54ea3893/DSC_1445.html

velaskez
18-03-2009, 23:36
Nie mamy normalne, bardziej wyblakłe na monitorze, ale po obróbce jest dobrze.

TYPEK
19-03-2009, 00:03
U mnie jest blady i ciemny bez szczególnej głębi i plastyki...

TYPEK
19-03-2009, 00:07
chodzi mi o surowgoe raw-a przed obróbką.

Zbigniew
19-03-2009, 00:14
Tak, surowy raw (właściwie każdy raw jest surowy ;)) wyświetlany jest jako pozbawiony kontrastu, ostrości, kolorów, itp. Dopiero po przetworzeniu przez oprogramowanie zaczyna on przypominać to, co chcielibyśmy zobaczyć.

Seeth
19-03-2009, 14:32
Jeśli chce się mieć raw'a o podobnym wyglądzie jak wyświetla monitorek w aparacie to znaczy aby ustawienia typu nasycenie, kontrast itp. były takie jak się ustawiło to najlepiej wywoływać w Capture NX - on zachowuje ustawienia z aparatu a raw wygląda inaczej jak np w Lightroom czy ACR ;)

mpwt
19-03-2009, 16:24
a w czym tego RAWa oglądasz?

TYPEK
19-03-2009, 19:24
nie ma znaczenia czym otwieram zawsze jest wyblakły ale najczęściej wybieram PS CS3

zaza67
19-03-2009, 20:44
sciagnij probna wersje Cnx2 chyba jest na 60 dni i porownaj jest tam opcja zeby raw byl wyswietlany taki jak z aparatu a po wylaczeniu jej jest czysty i blady :-D

moshica
19-03-2009, 20:47
Zamieść nam dla przykładu. Ja miałem ciemne RAWy jak fociłem w Afryce, prawie niedoświetlone o 1,5EV !!! Więc zalezy od warunków w których były robione. Opisz wiecej szczegółów + przykładowego RAWA wrzuć !

mpwt
20-03-2009, 15:29
To chyba na drodze ewolucji/rewolucji na twoim komputerze coś nie jest tak. U mnie jest GIT. Czy to pod PS, ViewNX czu IrfanView:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/JestGit.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/JestGit2.JPG)

TYPEK
20-03-2009, 15:31
to ciekawe bo w wersji mpwt i w moim kompie jest teraz lepiej znaczy jaśniej....

mpwt
20-03-2009, 15:32
to ciekawe bo w wersji mpwt i w moim kompie jest teraz lepiej znaczy jaśniej....

Cuda Tuska? :D

TYPEK
20-03-2009, 15:35
ciekawe...... chwilowo nie mam teraz czasu się tym zająć ale z ciekawości wrzuce inne ciemniejsze zdjęcie jak będe miał chwilke.