Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : 2 głowica Benro BH-2 i różnice pomiędzy nimi



ambrozy
17-03-2009, 00:44
Posiadam dwie głowice Benro BH-2 różniące się wielkością płytki samo mocującej, ponadto w wersji z większą płytką gwint jest przesuwny. Ma ktoś pomysł z czego może wynikać ta różnica? Która głowica jest teoretycznie lepsza?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ambrozy.wired.pl/tl_files/newsy/statyw/benro_bh-2.jpg)

ambrozy
20-03-2009, 12:59
Nikt? To może wypowiedzą się osoby które w ostatnim czasie zakupiły statywy benro z głowicami BH-2 (lub same głowice) jak wyglądają ich modele BH-2

Fr@ntz
20-03-2009, 21:51
kupowałem niedawno zestaw benro ( ze stopki) i głowicę mam jak ta mniejsza z Twoich zdjęć (bez przesuwnego gwintu)

mini21
20-03-2009, 23:11
Heh, masz rację!

Jak kupowałem pierwszy raz zestaw Benro A-298 n6 + BH-2 to na 100% była ta większa (bo pamiętam, że można było przesuwać ten środek).

Teraz kupiłem drugi egzemplarz i mam już inną wersję płytki.

Almighty007
20-03-2009, 23:57
Ja kupowałem w styczniu, w zestawie głowica + nogi i też mam tą mniejszą, tak samo jak kolega Fr@ntz.

wigi
21-03-2009, 18:26
Czy ktoś może pokazać, jak taka płytka wyglada od spodu, tzn. jak ją mocuje się do aparatu lub obiektywu?
Mam płytkę PU-50 do B-1 i śrubę trzeba przykęcać niestety kluczykiem (imbus).

Fr@ntz
21-03-2009, 22:30
przepraszam za jakość, ale strzeliłem na szybko fotkę komórką:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/242/dsc00040tdk.jpg)
zakręcać można śrubokrętem, małą monetą i jak najbardziej palcami - jest podnoszone "ucho"

wigi
21-03-2009, 23:15
Dzięki Fr@ntz, to ucho to pewnie bardzo wygodna sprawa, bo śrubokręta czy imbusa (jak u mnie) można czasami nie mieć pod ręką.
Dziwie się, że w droższych płytkach do nowych głowic serii B i J takiego ucha nie ma.

ekonet
21-03-2009, 23:38
Możliwość przesuwania śruby mocującej wg mnie ma służyć lepszemu wyważeniu zestawu - nie zawsze środek ciężkości przypada nad gwintem statywowym.

ambrozy
22-03-2009, 00:20
Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Teraz już wiem, z czego wynikają różnice oraz która głowica jest nowsza.

Przy okazji potwierdzam słowa Fr@ntz-a, u mnie obydwie płytki mają gwinty z uchem.

LuDa
05-05-2009, 23:56
A ja kupiłem dzisiaj Statyw z BH-2 i jest ta większa z przesuwaną śrubą, ale tam jest jeszcze taki element gumowy na końcu otworu na śrubę, nie wiem do czego ?
Może ktoś już doszedł co to takiego ?

BOSS
06-05-2009, 00:07
A ja kupiłem dzisiaj Statyw z BH-2 i jest ta większa z przesuwaną śrubą, ale tam jest jeszcze taki element gumowy na końcu otworu na śrubę, nie wiem do czego ?
Może ktoś już doszedł co to takiego ?

Ja mam taką samą głowicę, a kupowałem ponad tydziń temu.
Wydaje mi się, że pozwala to na swobodną wymianę śruby mocującej.

slawek213
06-05-2009, 00:28
może po to by ustawić aparat w punkcie przecinania się promieni w obiektywie (taka oś optyczna w obiektywie). Potrzebne do robienia fotek panoramicznych złożonych z kilku zdjęć (żeby się elementy po założeniu fotek nie powtarzały).

LuDa
06-05-2009, 10:21
Ja mam taką samą głowicę, a kupowałem ponad tydziń temu.
Wydaje mi się, że pozwala to na swobodną wymianę śruby mocującej.

Chyba masz rację, nie wpadłem na to.
Ale trochę mnie wkurza ta latająca śruba.

ps.
Chętnie dokupiłbym płytkę do BH-2 bez tek podłużnej dziury, ale nie mogę namierzyć, możne ktoś pomoże.

blazeje
06-05-2009, 21:38
Znajdziesz w www.foto-net.pl (http://www.foto-net.pl). Zakładka "statywy", dalej "benro akcesoria". Pozycja 1 i 2.

keda
09-05-2009, 19:48
czy BH-2 mozna swobodnie obracac o 360 stopni w poziomie do kadrow panoramicznych po zablokowaniu kuli?
bo na zdjeciach widze tylko jeden zacisk?
moze ktos pokazac wiecej zdec tej glowicy z roznych stron?
bede wdzieczny

LuDa
10-05-2009, 23:09
czy BH-2 mozna swobodnie obracac o 360 stopni w poziomie do kadrow panoramicznych po zablokowaniu kuli?......

Nie można !!

Garnett
13-05-2009, 10:04
Kupilem pod koniec kwietnia B-2 i mam ta wersje z mniejsza plytka.

deep
02-08-2009, 19:13
Czy może mi posiadacz BH-2 podać średnicę powierzchni stykającej się ze statywem (podstawa głowicy). Nie mogę w sieci znaleźć tego parametru. Zastanawiam się nad głowicą kulową do sprzętu w podpisie ale podstawa głowicy musi mieć 40mm, zastanawiam się nad Benro BH-2 lub Manfrotto 486RC2 ewent. 488RC2 (tylko jakie one mają podstawy?)

moonrage
02-08-2009, 21:32
ja kupowałem statyw z BH-2 w maju i mam tą*większą płytkę,
poza tym chcę powiedzieć*że statyw i głowica za tą cenę*SUPER!!