Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Muszla oczna DK-21 do D70



leon28
25-08-2006, 09:52
jakis czas temu zgubilem, jak pewnie wiekszosc uzytkownikow, standardowa muszle oczna dk-16 do mojego d70, zastanawialem sie nad jej ponownym zakupem, jednak z uwagi na sposob jej mocowania odpuscilem sobie. szukajac zamiennikow natrafilem na dk-20 i dk-21 - czyli stosowane w d200. na allegro znalazlem takie po 35 pln. juz chcialem je kupic, ale przeszedlem sie do najblizszego fotojokera i tu mila niespodzianka, moga takie sprowadzic w cenie sugerowanej przez nikona, czyli 13 pln. oczywiscie bez dodatkowych kosztow wysylki i innych takich. wczoraj dostalem to cudo i po pierwsze - dk-21 pasuje jak ulal do d70 - raczej nie ma szansy jej zgubienia, po drugie, skad biora sie ceny na allegro - 35 pln, skoro sam nikon wycenia ta muszle na 13 pln?

moshica
25-08-2006, 15:23
Leon28 szkoda że to to nie jest muszla powiększająca. Z drugiej strony też nie wiem jakim cudem powiekszająca muszla oczna dk-21m może kosztować ok 100zł, za zwykłą soczewkę tyle kasy brać ?

Pozdrawiam
Moshica

leon28
25-08-2006, 17:15
moshica,

Leon28 szkoda że to to nie jest muszla powiększająca. no nie jest, ale i tak sprawuje sie lepiej (przylega do oka) niz standardowa i mam nadzieje, ze nigdy jej nie zgubie.

Z drugiej strony też nie wiem jakim cudem powiekszająca muszla oczna dk-21m może kosztować ok 100zł, za zwykłą soczewkę tyle kasy brać ? no taki rynek, tez kiedys myslalem o tym zakupie, ale jakos mi przeszlo

irekka
25-08-2006, 19:09
Ja już zgubiłem 2 sztuki d-16, jedną dk-21 a teraz zamówiłem dk-20. Nie pomaga kropelka ani butapren. Zaczynam się zastanawiac nad łańcuszkiem takim jaki spotyka się w zlewozmywakach do korka.

leon28
25-08-2006, 20:30
irekka,
Ja już zgubiłem 2 sztuki d-16, jedną dk-21 wiec i dk-21 mozna zgubic? myslalem, ze ta juz bedzie na lata

remikk
27-08-2006, 15:33
A macie jakieś zdjęcia jak taka muszla przylega do oka ?

leon28
27-08-2006, 15:55
remikk,

A macie jakieś zdjęcia jak taka muszla przylega do oka ? to ta sama muszla co w d200, jesli masz gdzies w okolicy d200 mozesz sprawdzic samemu

adrian_c
27-08-2006, 16:35
mam takowe do sprzedania na marginesie mowiac. ja zguiłem 3x dk-16 2xznalazłem dk-20 i 21 trzymaja sie jak ta lala. najwieksze prawdopodobienstwo zgubienia jest w momencie wyciagania sprzetu z plecaka czy torby :P