PDA

Zobacz pełną wersję : D70 zgrywanie zdjec - awaria...



dosent
09-02-2005, 00:35
Witam!
Czytam forum od jakiegos czasu, na wiele pytan znalazlem odpowiedz, ale to co mi dzisiaj wyskoczylo wykracza poza moje pojecie i nie znalazlem podobnego problemu na forum. Wiec:
D70, karta SanDisk 1GB UII i czytnik zewnetrzny (http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=28 - 2 na liscie). I problem. Podlaczam czytnik do komputera (Mac OS 10.3.7) - nic. Podlaczam do PC (Win XP Home) - nic. Mysle - czytnik. Biore kabelek (nieoryginalny, Canonowski) wkladam karte do aparatu, podlaczam do PC - nic. Zmianiam ustawienia w menu aparatu - nic. Podlaczam do Maca - nic. Zmieniam ustawienia - dziala! Sciagnalem zdjecia, wylaczylem wszystko, zabralem do domu (Mac i D70). W domu szukam logiki - jeszcze raz wszystkie kombinacje (roznica taka, ze w domu na piecu stoi XP Prof i kabelek do aparatu oryginalny). I... kicha! Nie czytate w zadna strone! Zmianiam karte na 32 MB Canona - tak samo. Zmianiam na 256MB Kingstona - tak samo... Formatuje Canona w D70, powtorka kombinacji - bez skutku...
Czytnik zapala kontrolke przy kazdej karcie. Windowsy wyrzucaja info, ze nowe urzadzenie podlaczone (przy kazdej karcie), ale na tym koniec. Mac nie reaguje wcale... Przy podlaczeniu aparatu przy ustawieniu Mass Storage zapala sie na wyswietlaczu PC i tyle. Konputery aparatu nie widza. Przy ustawieniu na PTP aparat zachowuje sie, jakby nie byl wcale podlaczony. Mozna robic zdjecia.
Nie mam pomyslu co jest nie tak. I czytnik i aparat walniete? Dosc duzy zbieg okolicznosci... Poza tym jak kupilem czytnik, to sprawdzilem go od razu i dzialal. Karta w aparacie pracuje bez zarzutow. W pracy aparat 'sie objawil' a w domu (ten sam aparat, ta sama karta, ten sam komputer) i za zadne skarby nie chce zaskoczyc...
Any ideas?
Z gory dzieki
pzdr
dosent

Lolas
09-02-2005, 02:34
Baaardzo dziwny problem.
Pierwsze co przyszlo mi do glowy to brak sterownikow, ale zrowno Mac OS X jak i WinXP widza D70 bez strownikow. Pewna wskazowka jest to, ze aparatem mozna robic zdjecia, tzn nie blokuje sie w momencie podlaczenia do kompa. To sugeruje problem z kabelkiem - czy aparat i czytnik podlaczasz tym samym kabelkiem?

adik
09-02-2005, 03:40
Kabelek.NA tej drodze moze powstac zonk.Bo skoro w aparacie okej.Czytnik okej.To co.Kabelek.No chyba ze ktores z gniazdek.

dosent
09-02-2005, 09:46
Chyba nie kabelek... Bo czytnik nie czyta zarowno podpiety kabelkiem jak i bezposrednio do gniazda USB, a do aparatu kabelek jest inny...
Kucze, nie mam pomyslu. Wczoraj poleglem bo i pora byla pozna i doznawalem juz lekkiego szalenstwa :-) Dzisiaj zawalcze jeszcze raz, biore caly szpej do pracy. Dam znac czy sa postepy. Dzieki za reakcje.
pzdr
dosent

[ Dodano: Sro 09 Lut, 2005 ]
Ha!
Juz jestem madry! :-) Jednak systematyka to potezne narzedzie :-)
Wiec juz wszystko (prawie) dziala. Okazalo sie, ze ma Macu zawiesil mi sie port USB. Poniewaz go wlasciwie nie wylaczam tylko usypiam, zoriantowalem sie dopiero dzis rano, jak chcialem mysz podlaczyc. Wiec system nie mogl zauwazyc podpietego aparatu.
Aparatu do XP nie podlaczalem (a szkoda, bo wtedy juz wczoraj bym wiedzial o co biegal i glow nie zawracal), tam tylko testowalem czytnik, ktory okazal sie... nie czytac kart UII! Na zwyklych dziala pieknie, na dwojce komputer rozpoznaje czytnik, ale nie pokazuje karty (PC).
No i sie wyjasnilo, nocne demony odegnane :-)
Pzdr
dosent