PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Trasa zamkowa-Szczecin



yahooo8
13-03-2009, 23:00
Zdjęcie z dzisiejszego spaceru. Piszcie co poprawic. Zdjęcie robione bez statywu. Dzieki z gory

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/7987/24303861.jpg)

borregaard
13-03-2009, 23:12
Ładna, niebieska, linia....:-D
A o co walczymy....?
Trasa..?..

Proac150
14-03-2009, 00:47
Zacząć od statywu, później przemyśleć co ma być tematem zdjęcia, zastanowić się nad odpowiednim kadrem......przykro mi ale nie podoba mi się

kulten
14-03-2009, 01:04
Przykro mi ale na tym zdjęciu nie widać pracy lustrzanki ani umiejętności właściciela lustrzanki :( .

morzon
14-03-2009, 10:11
Słabo... ciemność, niebieska krecha, żółte punkciki. I tyle.

painter
14-03-2009, 18:59
... Piszcie co poprawic...
MZ prawda taka, że raczej skasować trzeba bo krajobraz gdzieś zginął.

Nemeth
14-03-2009, 21:34
(...)Piszcie co poprawic.(...)


Podejście do fotografii.
Co chciałeś pokazać? Co z tego widać? Czy to właśnie było celem? Czy cel został osiągnięty?

Bo wyszło - słabo. Technicznie i kadrowo.

Polsar74
15-03-2009, 09:36
test działania obiektywu VR wyszedł względnie OK. Ale reszta...no cóż - trochę pracy jeszcze Cię czeka.
I pamiętaj - jeśli kiedyś dokupisz statyw a nie będziesz wymieniał szkła - wyłącz VR.

yahooo8
17-03-2009, 00:34
dzieki za opinie, pytanie czy gdyby zdjecie bylo jasniejsze z wieksza iloscia szczegolow byloby lepsze ?

kulten
17-03-2009, 01:11
Moim zdaniem nie bo sam kadr jest bardzo słaby, nie zawierający nic przyciągającego spojrzenie.

Fremen
17-03-2009, 01:12
dzieki za opinie, pytanie czy gdyby zdjecie bylo jasniejsze z wieksza iloscia szczegolow byloby lepsze ?

Biorąc pod uwagę ocenę ilości szczegółów na pewno tak, ale chyba nie o to chodzi. Nemeth postawił powyżej kilka pytań, na które naprawdę warto sobie odpowiedzieć przed zrobieniem zdjęcia.
Myślę, że sam kadr nie jest najciekawszy, wystarczy spojrzeć na dół - dodatkowe szczegóły wyjaśniły by tylko, czy mamy do czynienia z murem, czy z ogrodzeniem, a także czego dotyczyła reklama w PD. Główny motyw zdjęcia - niebieska linia - jest płaski, nie prowadzi wzroku. A mógłby. Gdybyś ustawił się nieco dalej i wyżej pomogłyby też latarnie - widać, że ulica się "wije" - można by uzyskać ciekawy efekt. Radziłbym też spróbować o wcześniejszej porze, żeby wyłuskać także trochę światła z nieba.
Co do parametrów zdjęcia - zmniejsz otwór przysłony zamiast kompensować ekspozycję - wpłynie to pozytywnie na ostrość. Ostatnia kwestia, choć nie mniej istotna, to statyw - absolutna podstawa do zdjęć na długich czasach. Oczywiście można ustawiać aparat na różnych murkach, słupkach itp. ale to strasznie ogranicza kadrowanie.
Wybrałbym się tam na Twoim miejscu jeszcze raz (ze statywem!) bo myślę, że spokojnie dasz radę tej trasie zamkowej ;)