PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Capture 4.2 update juz dostepny



Kaleid
08-02-2005, 16:43
Update do wersji 4.2 mozna pobrac ze stron Nikona:

ftp://kW2c8d8VaU:23r4R7BP@ftp.nikon-euro.com/Software/tauUDAfHYpyP6bp/NCap42uen.exe

[ Dodano: Wto Lut 08, 2005 7:33 pm ]
Pierwsze wrazenia: D-lightning ktory jest zamiast digital DEE jest chyba lepszy. Kolorowy szum nie wylazi tak bardzo przy rozjasnianiu cieni.

No i mamy tez *******ki w styly b&w i sepia :)

MaciejKa
08-02-2005, 22:25
A mi się nie chce instalować :(
There is a newer version of Nikon Capture currently installed. This updater will now quit. This updater will only on versions of Nikon Capture previous to version 4.

Aaalleee osssooo chooociiiii?... Mam 4.1.2, kilka razy już updatowałem i zawsze było OK. A teraz ZONK!

Campo
08-02-2005, 22:58
Sciagam, instaluje, nadzieja i rosnie i.... Nikon g***o zrobil w sprawie obrobki NEFow z CP5400.
Poniewaz to forum publiczne i kultura musi byc, to nie napisze slow, ktore cisna mi sie na usta. Ale dla mnie to jest niepowazne podejscie do klienta... chyba, ze sa klienci wazniejsi (D70 i pochodne) i klienci g***o warci (CP5400 i pochodne).
Dziekuje postoje z taka firma.

Kaleid
08-02-2005, 23:27
A co mial zrobic w sprawie obrobki NEFowz z 5400 ?

Krakus
09-02-2005, 00:14
Uruchomienie D-Lightning (byłe digital DEE) generalnie koszmarnie spowalnia ustawianie balansu bieli. A poza tym po cichutku doinstalowało mi Nikon Message Center - łączy się skubany nieproszony z internetem. Na szczęście można go wyinstalować.
Poza tym uwzględniono uwagi Admina - działa undo.
PS. Zauważyłem, że D-lightning działa nie tylko z jpegami Nikona, ale z innymi również.

[ Dodano: Sro Lut 09, 2005 09:55 ]

Pierwsze wrazenia: D-lightning ktory jest zamiast digital DEE jest chyba lepszy. Kolorowy szum nie wylazi tak bardzo przy rozjasnianiu cieni.Pomyłka - NC 4.2.0 generalnie redukuje szumy w cieniach - widać zasadniczą różnicę, gdy otwierasz tego samego NEFa w NC i w Gimpie (służę przykładami). Prawdopodobnie za chwilę pojawi się następny firmware tłumiący szumy z matrycy :mrgreen:

Lord Rayden
09-02-2005, 12:33
U mnie sie nie instaluje i wywala błąd 5006. Na wersję 4.1.3, XP z SP1.

Rayden

Kaleid
09-02-2005, 16:27
Pomyłka - NC 4.2.0 generalnie redukuje szumy w cieniach - widać zasadniczą różnicę, gdy otwierasz tego samego NEFa w NC i w Gimpie (służę przykładami). Prawdopodobnie za chwilę pojawi się następny firmware tłumiący szumy z matrycy

Faktycznie...teraz tez to zauwazylem. Szumy z RAWa otwartego w NC 4.2 sa wyraznie nizsze nizsze niz otwarte NC 4.1 (kolorowy szum...zostaje sam monochromatyczny) A dziwisz sie? Szumofoby jęczą to firma sie dostosowuje :)

c2h5oh
09-02-2005, 18:15
Jak sie ma nowy kaptur w porownaniu z nowym camera raw + fotoszopa? oplaca mi sie zainstalowac wersje 4.2 tylko dla odszumiania i D-Lightning skoro potem i tak zapis do nieskompresowanego tiffa i photoshop?

admin
09-02-2005, 19:05
Dzisiaj robilem wydruk bezposrednio po obrobce w NC 4.2 (drukarka Epson R300). Jestem bardziej niz zadowolony. Gdyby jeszcze odrobine Nikon pomyslal nad precyzyjnym obrotem zdjecia oraz jego kadrowaniem i powoli zblizy sie do narzedzia kompletnego. Brakuje tez wsadu, co powoduje ze wielu z nas i tak korzysta z uzupelnienia w postaci psuja. Wracajac do wydruku. Przeprowadzilem doswiadczenie. Zdjecie wydrukowane bezposrednio z NC zachowuje bardzo dobrze BB, ostrosc i generalnie jest duzo bardziej zblizone do tego co widze niz poddane dodatkowej obrobce w psuju. Juz wrzucenie go do PS'a powoduje widoczna utrate ostrosci. Oczywiscie PS to narzedzie niezwykle rozbudowane i jesli cos nas w nim nie zadowala, mozemy miec pretensje jedynie do siebie, ale jak wspominalem, NC 4.2 bardzo milo mnie zaskoczyl.

krzysztof jot
09-02-2005, 19:32
A mi się nie chce instalować :(
There is a newer version of Nikon Capture currently installed. This updater will now quit. This updater will only on versions of Nikon Capture previous to version 4.

Aaalleee osssooo chooociiiii?... Mam 4.1.2, kilka razy już updatowałem i zawsze było OK. A teraz ZONK!

jak kilka razy :) 4.0 prawie natychmiast 4.1 i 4.1.2 no tak to trzy.
bez problemu na 4.1.3. Przeciez wyraznie jest "_update".
W instalce pisze jeszcze dodatkowo ze to update - i że klucze od wersji
nizszych nie są kompatybilne dla wersji 4.2 jako pierwszej instalki - należy zainstalowac
4.2 na na wersji niższej... (ci durni amerykanie)
Może dam inny link: http://www.nikonusa.com/software/qw222/NC42_up.zip

PS.
noise reduction - jest powalajaco szybki :) zauważyliście ?

MaciejKa
09-02-2005, 22:44
Dzięki - działa. Ale na szczęście nie musiałem robić "downgrade'u".
Asteriksie, ale głupi ci Rzymianie... :)

PawelC
10-02-2005, 10:44
Nie wiem skąd problemy z instalacją. Wrzuciełm na 4.1.3 i w ciągu 2 minut wszystko pięknie chodzi. D-markers (miodzio), Histogram, a szczególnie Photo Effects. Super sprawa teraz można sporo przyspieszyć pracę. Gdyby jeszcze przycisk Undo pojawił się w dostępnym miejscu byłoby rewelacyjnie. Do podstawowych zastosowań zaczyna być lepszy od PS. Teraz korekcja BB czy ekspozycji w JPEG-ach to przyjemność. Oby tak dalej. :D

admin
10-02-2005, 18:28
Teraz korekcja BB czy ekspozycji w JPEG-ach to przyjemność.

Pawle, nic nie pomyliles? :)

Pawel Pawlak
10-02-2005, 20:04
Uważam że redukcja szumów dziła imponująco niezależnie czy dla NEF czy JPG. Sprawdziłem także redukcję mory. Nie miałem wielu plików zamorowanych ale teraz nie mam ich wcale ;)
Razem z pozostałymi zminami rewelka...

Pozdrawiam

Krakus
11-02-2005, 13:52
Mam drobne pytanie - otóż na jednym z ciemnych zdjęć po rozjaśnieniu pojawiły mi się strasznie cukierkowe kolory, i nie wiem - czy to robota wersji 4.2.0, czy wcześniej też tak bywało.

Kacper
11-02-2005, 13:57
A jak to jest z obróbką NEF'ów z Coolpixa 8400. Znajomy mnie morduje o ściągnięcie 4.2 bo tam podobno można obrobić.

krzysztof jot
11-02-2005, 19:40
słuchajcie - czy u was też tak totalnie muli kompa ten NC 4.2 ?
mówiło się że NC jest wymagajacy, ale generalnie nie miałem problemów -
a ta nowa wersja, i to na dość mocnej maszynie PIV 3,0HT /1GB RAM - no tragedia
- czekam po kilka sekund na reakcje... U was biega tak szybko jak 4.1.3 ?

admin
11-02-2005, 20:00
Ja nie zauwazylem roznicy Krzysztofie, z wyjatkiem tego ze poprzednie wersje wprowadzaly zmiany na zywym obrazie, zas tutaj otrzymuje wynik bez podgladu "mielenia".

Krakus
11-02-2005, 20:02
Ja też nie zauważyłem pogorszenia (a mam dość cienkiego laptopa - Celeron 1,2GHz)

krzysztof jot
11-02-2005, 20:05
Ja nie zauwazylem roznicy...

to kurcze absolutnie tego nie rozumiem - ale mam wyraźnie wolniejsze działanie
aby nie powiedzieć, ze wręcz denerwujace... ano zobaczymy, pamięci i mocy
nie brakuje - może to jakies "uzaleznienia" pomiędzy programami...

mziel
12-02-2005, 14:00
A mógłby ktoś pokazać różnicę w DDE i D-lighting? I jakieś odszumione w cieniach sample? Nie mam chwilowo windy na kompie (potrzebowałem 4x700MB na dysku hehe) więc nie mogę sprawdzić osobiście :-(

Anonymous
12-02-2005, 19:49
Potwierdzam, ze na moim kompie tez zdecydowanie spowolnilo sie dzialanie tego cuda...
Generalnie jestem rozczarowany bo nie ma tutaj nic co mi poprawia prace.

Jak to odinstalowac...?

pzdr

Campo
12-02-2005, 21:22
U mnie dziala potwornie wolno przy uzyciu Noise Reduction... a tak to tylko po 30 sekund czekania na przeliczenie obrazka po zmianie kazdego parametru tool palette 2 :D

Saint
12-02-2005, 22:01
dobrze, ze dodali te funkcje historiogramu mi sie przydaje bardzo ne wiem jak wam ...

jaromir
12-02-2005, 23:46
dobrze, ze dodali te funkcje historiogramu mi sie przydaje bardzo ne wiem jak wam ...

Kurcze dopiero teraz zrozumiałem po co ten histogram w nowym miejscu. Ukryta funkcja polega na tym że można na tym "nowym" histogramie zaznaczać sobie zakres składowych które będą oznaczane na obrazie poprzez "migające" obszary.

krzysztof jot
13-02-2005, 01:51
Potwierdzam, ze na moim kompie tez zdecydowanie spowolnilo sie dzialanie tego cuda


U mnie dziala potwornie wolno przy uzyciu Noise Reduction... a tak to tylko po 30 sekund

dokładnie, no chyba że i wczesniej ktoś miał podobnie - a wiem że wielu tak ma, bo
to "wymagajacy" program. Dotychczas u mnie działał jak PS - po prostu real-live :)
Teraz koszmar. Zdesperowany :) załadowałem dziś dodatkowe dwie kości po 528 MB
i NIECO !! poprawiłem działanie, osiągajac w miare akceptowalną szybkość - lecz nadal
przy np. 100% powiekszenia mam "cięty" na pasy obraz fotki - dawniej moglem
otworzyć naraz i 4 RAWy - spróbujcie to zrobić teraz :)
Czyli jako tako da sie pracować, mając PIV 3.00HT i 2 GB RAMU !!! To jest coś totalnie
powalonego. Chyba przeinstalije i pozostane przy starym 4.1.3 . Zwłaszcza że to samo mam
na drugim pececie - wiec już wiem, że to tak musi być, taki soft a nie wina kompa.
Na drugim tez nie byle co bo PIV 2,66 i 1 GB RAM - i cieniutko....
Co ci japońce wymagają - MACka G5 w kazdym domu ? czuje, że pojawi sie szybko
4.2.1 bo to nie moze tak byc.... miałem 650MB RAM - otwieram RAWa i zostaje 140,
powiekszam do 100% i daje NR i pozostaje 12 MB RAM !! - no to faktycznie, jak tu pracować.
Teraz jak mam 2 GB jakoś idzie, a i konwersja do TIFa tez w miare szybka- jednak usiałem dowalic RAMu za 300zł :)
Lubie nowinki, ale ta jest troche bez sensu....
Są naprawde tacy, u ktorych NC 4.2 śmiga w real czasie, bez cięcia obrazu i czekania ?...... ??

PS
zwracam uwage na nowe narządy:
- Rotate - Draw Level - poziomica czyli jak "miarka" z PSa obrót o dowolny stopień
- Focus Area - zapala sie czerwony AF na fotce - niezły bajerek, pokazuje gdzie był
łapany fokus zdjątka... fajne :)
- o histogramie juz ktoś pisał....

admin
13-02-2005, 02:27
Z ciekawosci zapodalem po raz pierwszy Noise Reduction i moge potwierdzic wyrazne spowolnienie NC. Wszystkie pozostale funkcje pracuja jak w poprzedniej wersji. Mam Athlona XP2000 i 768 MB Ram-u.

Saint
13-02-2005, 03:47
panowie to ram sie kupuje nie jakis tam tylko doklada sie pare zlotych kupuje sie kostki dzialajace w dual chanel mnie bardzo dobrze smiga przy 256 MB ramu, a ram mam infineona do tego dosc dobra karte ati wiem mozze ona troche tego obciazenia przejmuje, a po przesiadce z tego malenstwa 15" na 22" widze wyrazna poprawe dzialania nie weim dlaczego ;P

<| MICHAŁ |>
13-02-2005, 10:39
powiem szczerze, ze mi szczeki opadly po przeczytaniu postow o spowolnieniu, bo akurat u mnie jest odwrotnie. NC zaczal dzialac zdecydowanie szybciej na konfiguracji laptop 2,4GHz, 1GB ramu.
moze przyczyna tego jest swieza instalka i dokladnie zdefragmentowany dysk twardy??
pozdr.
Michal

a_sawicz
13-02-2005, 13:53
zainstalowałem sobiw nc wersję deno i łatkę 4.2 i wszystkie fotki po otwarciu sią różowe, w podglądzie jest ok

:shock:

[ Dodano: Nie Lut 13, 2005 12:54 pm ]
wersję demo NC 4 - aj te literówki

krzysztof jot
13-02-2005, 16:35
panowie to ram sie kupuje nie jakis tam tylko doklada sie pare zlotych kupuje sie kostki dzialajace w dual chanel ...

nie czytasz dokładnie - mam nowego pecete Pentium IV 3.0 HT / 2 GB RAM Dual Chanel Kingstona, karte ATI PRO i high endowy zasilacz - sądze, że niewielu ma mocniejszy. Problem leży widocznie gdzies indziej.... ale gdzie ? z dobrym oprogramowaniem nie powinno byc takiego numeru - w przypadku PSa nie masz takich niespodzianek przy nowej wersji... oczywiscie nie wiem co znaczy szybko -
ja bylem przyzwyczajony, że to komputer czekał na mnie, a nie ja na niego...

admin
13-02-2005, 17:09
mam nowego pecete Pentium IV 3.0 HT / 2 GB RAM Dual Chanel Kingstona, karte ATI PRO i high endowy zasilacz

Chwalipieta... :)

krzysztof jot
13-02-2005, 17:52
no kurcze... tak to wyglada... al e strałem sie aby był dobrany optymalnie w każdym calu
majac nadzieje ze to juz ostatnia inwestycja w PC w tym piecioleciu, a tu prosze....
Nawet sie poswieciłem, odinstalowałem NC - i zainstalowałem ponownie pomijajac
po drodze poszczegulne updaty - i z 4.1 na 4.2. I to samo....
Soft jest niedopracowany, i to nie ulega wątpliwosci, tu fotograficy a nie komputerowcy,
ale tak nie powinno być - był wczoraj kolega bardziej kumaty w pecetach i nie stwierdził
jakichś uchybień w konfiguracji sprzetu - oczywiscie, że są programy czy przegladarki
tak działajace, zwłaszcza - na RAWach, ale jak pomyśle, że czeka 100 fotek to przeciez
tydzień pracy... albo return do starszej wersji...najrozsądniejsze wyjście.

remick
14-02-2005, 09:30
...Soft jest niedopracowany...

mam pewne podejrzenie ...

nie wiem czy jest to mozliwe, (mam tylko celerona 1,7 i NC chodzi porownywalnie z poprzednia wersja), ale sprobuj wylaczyc dla tego programu obsluge dwuprocesorowa (HT)

ot takie dziwne przeczucie, ze chlopakom cos sie pozajaczkowalo z obsluga HT

pozdro,

remick

krzysztof jot
14-02-2005, 16:12
no więc tak - pobawiłem sie trochę, odinstalowałem zainstalowałem pokonfigurowałem
i stwierdzam to, co już pisze sie tu i ówdzie że NC 4.2 ma olbrzymie zapotrzebowanie na
RAM (piszą o tym już na innych forach). Słabe stare laptopy i pecety - wysiadka :)

- da się pracować oczywiście na słabszej konfiguracji - ale wtedy daleko do satysfakcji.
Z 1GB RAMu śmiga w miarę do przyjecia, o ile nie powiększymy do 100% i nie włączymy
NoiseReduction. Sugeruje to zadanie wykonywać na końcu - albo dać se spokój :) bo ....

- redukcja szumu jest do d.. jak i w poprzeednich wersjach - już na 5 "intensity" robi akwarele
( a wyskalowane do 100 - ciekawe ), a ponieważ trudno szybko porównać wersje z ON i OFF
pozostanę wierny HelikonowNoiseReduction - nie robi takiego mydła z drobnych szczegółów
i mam obok porównywalne opcje.

- Image Rotate Straighten - tylko do 10stopni
- Show Focus Area - tylko dla obiektywów nikkora - bo z Tamrona nie mam :(
- D-Lighting - to nawet przydatne i dobrze wyskalowane
- Markers - i zapis z wersjami - bardzo przydatne, doskonała sprawa - można mieć kilka wersji
RAWa jak nie na dłużej, to przynajmniej do porównania w trakcie pracy

- Match Settings - spore ułatwienie - w multipodglądzie można wprowadzić ustawienia z jednego
zdjęcia na inne - wybrane/wskazane.
Inne dodatkowe udogodnienia, jak zapis z otwarciem PSa, zoom z zachowaniem skali rozdzielczości
czy automatyzacja w BATCH może się przydać ale niekoniecznie.

Nadal brakuje bardziej wyrafinowanego balansu bieli z korekcjami barwowymi jak w PS
no a brak przyjaznego kadrowania nawet nie przeszkadza - no, w końcu RAW to negatyw,

Generalnie program przydatny, ale działa szybko i sprawnie nawet na dwóch/trzech otwartych fotkach
w real czasie - jak się ma ponad 1 GB RAM. Z NoiseReduction to nawet 2GB RAMu spowalniają prace.
Z mniejszymi zasobami sprzętowymi - sugeruje nie otwierać więcej jak 1 obrazek, bez NR a powiększenia
do 100% już dadzą i tak o sobie znać.
Sądzę ze może być różnie na Pentium i Althonie, ale RAMu musi być w cholerę. I sadze, że za miesiąc będzie
4.2.1 gdzie praca zostanie przyspieszona czy po prostu mniej pamięciozerna :) bo to największa bolączka softu.
Acha, i rejonizacja - usa /europa - wersja zassana z "tamtego" serwera nie nakłada się na euro.
Amen.

Mateusz
14-02-2005, 17:07
myslisz ze na 256mb ramu pojdzie :lol: ?

krzysztof jot
14-02-2005, 17:13
myslisz ze na 256mb ramu pojdzie

:) na stronie ładowanie NC pisało kiedyś przy wersji
4.1 - minimalne wymagania: 512 optymalne 768MB
ale sprobowac można... jak masz czas :)

Anonymous
15-02-2005, 09:22
Teraz korekcja BB czy ekspozycji w JPEG-ach to przyjemność.

Pawle, nic nie pomyliles? :)

Jak zwykle Admin "Polonista" - napisałem w uproszczeniu, a miałem na myśli rozjaśnianie cieni i korekty w kolorkach majace na celu poprawę wpadki BB :lol:

glisek
15-02-2005, 14:29
@Krzysztof jot: Moze musisz sobie wiekszy monitor zapodac...;)ktos tam wczesniej pisal, ze po zmianie monitora na wiekszy programu mu szybciej smiga :)
Zaraz przetestuje czy odpale to cudo na PIII 500 z 128 MB ramu i grafika szczatkowa...

Jakbym sie dluzej nie odzywal, to znaczy, ze komputer mi sie spalil :D

goldie
15-02-2005, 14:39
a ja mam celerona 375, 192 ramu, geforce2 z 64mb i NC mi działa i PS mi działa i spokojnie sobie mogę dłubać, bo nigdzie mi się nie spieszy :)

krzysztof jot
15-02-2005, 15:49
Zaraz przetestuje czy odpale to cudo na PIII 500 z 128 MB ramu...

corka studentka ma "spadkowy" PIII 800 i 512MB i stara wersja NC była w stanie doprowadzić
mnie do samobojczych mysli - ale może to stąd, że grafik w studio ma dwuprocesorowego
G5 - i wszystko w biurze czy domu jak ma milisekundy opóźnienia :) to dostaje szału ....
dlatego bywa, iż wychodzę z hipermarketu zostawiajac wózek przy kasach, jesli widze że
musze poczekac dłuzej niż trzy minuty :)) taki juz jestem....

[ Dodano: Wto Lut 15, 2005 2:52 pm ]

Moze musisz sobie wiekszy monitor zapodac...;)ktos tam wczesniej pisal, ze po zmianie monitora na wiekszy programu mu szybciej smiga

dziwne - przecież wtedy dłuższa jest droga od krawędzi do krawędzi…
moim zdaniem szybciej będzie na 14calach :)

goldie
16-02-2005, 09:21
czmu po zainstalowaniu apdejta do 4.2 mam niedostępne d-lightning ktoś wie może ???

Krakus
16-02-2005, 18:47
Nikt o takiej przypadłości jeszcze nie pisał - możesz rzucić jakimś zrzutem ekranu ?

Krzysiek
16-02-2005, 21:01
Witam,
na moim xp 1500+ i 768 ramu nowy nikon capture działa nieco szybciej niz poprzedni.

krzysztof jot
16-02-2005, 21:28
Witam,
na moim xp 1500+ i 768 ramu nowy nikon capture działa nieco szybciej niz poprzedni.

no, widze ze niezbadane są moce i zdolnosci komputerów....
zwłaszcza do wku..a ich włascicieli :)

PS.
i bardzo bardzo dziekuje że już nareszcie mam całego "Nikona" nad glową
bo tak "Niko.." to też mnie denerwowało jakos :) Nerwowy jestem chyba.

goldie
17-02-2005, 10:54
Nikt o takiej przypadłości jeszcze nie pisał - możesz rzucić jakimś zrzutem ekranu ?
tak spoczko, podeślę... a sprawa ma się tak - zainstalowałem 4.2, odpalam i co widzę - d-lightning z czerwonym X-em... no i jeszcze dwie funcje podobnie mają (nie pamiętam jakie, ale zrzuty zrobię), cos mi tu nie gra...

krzysztof jot
17-02-2005, 11:23
d-lightning z czerwonym X-em

po prostu kliknij na ten X - to funkcja dodatkowa, jako opcja ratowania fotki a nie standardowo uruchomiona. Inne iXy masz przy Vignette Control i Fisheye Lens :).
PS.
niestety zwracam uwage ze ta wersja ma jakieś funkcje szpiegowskie
czego nie ujawniały poprzednie - kiedy mam uruchominy program i neo
firewall zawsze zglasza próbe nawiazania komunikacji przez cos nowego, czego nie widac gołym okiem co nazywa sie NikonServiceMessanger. Nieładnie....

goldie
17-02-2005, 11:29
no ja klikam na ten X i wysuwają mi się panele sterujące ale nic nie mogę nimi zrobić - wszystko niedostępne - czy one odpalają się wtedy jak wczytaną mam fotę - bo u mnie w żadnym przypadku nie działają...

MaciejKa
17-02-2005, 13:10
kiedy mam uruchominy program i neo
firewall zawsze zglasza próbe nawiazania komunikacji przez cos nowego, czego nie widac gołym okiem co nazywa sie NikonServiceMessanger. Nieładnie....

Start -> Control Panel -> Add/Remove Programs -> Nikon Message Center -> Remove
i po kłopocie

Nikon Message Center został wprowadzony w Picture Project i ma zadanie informować użytkownika o nowych werjsach oprogramowania, zarówno zainstalowanego na komputerze jak i firmwaru do aparatu (po odpowiedniej konfiguracji). Ja wywaliłem. Zbędny zapychacz dysku.

aldus
27-02-2005, 15:49
Zachęcony tą dyskusją zainstalowałem upgrade. Poszło jak po maśle. Nowe funkcje fajne. NEF-y otwierają się szybciej niż w 4.1. W ogóle z szybkością nie zauważyłem problemów. Moja konfiguracja: PIV 2,8GHz HT, 1,5 GB RAM Dual Channel, płyta główna Intel z chipsetem 875, karta nVidia Quadro NVS 32 MB na magistrali PCI! Program jest zasobożerny - po otwarciu 4 NEF-ów i ich maksymalnym powiększeniu (1600%) zostało ok. 500 MB fizycznej pamięci. Lepiej nie próbować używania równolegle innych aplikacji - ślamazarzą się strasznie. Ogólnie jestem na TAK.

krzysztof jot
27-02-2005, 17:36
Moja konfiguracja: PIV 2,8GHz HT, 1,5 GB RAM Dual Channel, płyta główna Intel z chipsetem 875, karta nVidia Quadro NVS 32 MB na magistrali PCI

no to powinno juz chodzić, ale mam pytanie techniczne - jak w DualChanelu masz
1,5GB RAMu ? kanały czy banki powinny mieć równe kości - jak to podzieliłeś ?

c2h5oh
27-02-2005, 18:22
Moja konfiguracja: PIV 2,8GHz HT, 1,5 GB RAM Dual Channel, płyta główna Intel z chipsetem 875, karta nVidia Quadro NVS 32 MB na magistrali PCI

no to powinno juz chodzić, ale mam pytanie techniczne - jak w DualChanelu masz
1,5GB RAMu ? kanały czy banki powinny mieć równe kości - jak to podzieliłeś ?

4 gniazda - 2x256+2x512 pewnie

krzysztof jot
27-02-2005, 20:55
pewnie tak - ale nie spotkałem płyty w ktorej taka opcja jest zalecana - zawsze
powinno byc równo na kanał i na dany bank - albo 4x A co jednak przy obciazeniu
wszystkich banków powoduje minimalne straty wydajnosci około 2-4%, albo 2 X A -
to optymalnie....

aldus
27-02-2005, 22:13
Jako żywo Etanolku :lol:
Z dokumentacji mojej płyty (Intel D875PBZ) wynika, że można tak obsadzać (a dokładniej nie wynika, że nie można). Czy z tego powodu ma miejsce obniżenie wydajności nie wiem, być może. Nie przeszkadza mi to dopóki mam zadowalającą wydajność.