Zobacz pełną wersję : Zestaw za 2500zł czy kompakt?
nie wiedziałem gdzie mam to napisać, tu chyba najlepszy dział do takiego pytania?
otóż, znajoma prosi bym Jej wybrał aparat do 2500zł.
pytam się do czego ma służyć... "w sumie to do portretu ale nie tylko"... czyli rozumiem, że do wszystkiego :P
pierwsza myśl była od razu D40 + N18-200 ale potem > kurczę to wyjdzie z 3500zł przy tym kursie $
przeszukałem alledrogo co siedzi na rynku i znalazłem takie kompakty jeszcze
FUJI FinePix S100fs ~ 1900zł
tego FUJI 9600 (ostatnie 2 sztuki nowe) 1269zł (pamiętam że ten aparacik był kiedyś fajną rzeczą, a teraz?)
CANON SX1 1750zł (chyba mój kandydat wśród kompaktów)
czy moze zamiast tego lepiej używkę taką? tylko po 1 gdzie jest Wołów oO po 2 to nie to samo co nówka lub choćby zakup przez forum nikona od kogoś z wawy :>
http://www.allegro.pl/item577926728_nikon_d80_dodatkowe_obiektywy_karta_ pokrowiec.html
co doradzicie? :]
wyrwiflak
12-03-2009, 16:20
Jak do portretu to chyba nie warto namawiać na kompakt. Może EOS 1000D + 18-55IS + 50/1,8II? Zamknie się w 2000zl - reszta na akcesoria i może coś z podstawowego wyposażenia studia? Albo kupić za pozostałą kasę jakiś kompakcik do kieszeni dla celów nieportretowych?
Podobne pieniądze kosztuje też E-520 w podwójnym kicie - nieco mniej portretowo ale sprzęcik dla kobiałki jaknajbardziej i IMHO nadal ciekawiej niż UZetka.
Ewentualnie z własnego podwórka D60 + 18-55VR i 55-200VR wychodzi ok. 2400zł bez pierdół. Czyli też się mieści.
O kompakcie zapomnij. Jesli chce portret i pobawi się chocby najtańszą 50mm to nie bedzie chciała nic innego :mrgreen:
Sowulus12
12-03-2009, 16:50
O kompakcie zapomnij. Jesli chce portret i pobawi się chocby najtańszą 50mm to nie bedzie chciała nic innego :mrgreen:
Dokładnie
Może jakieś używane D70s (ostatnio poszedł na giełdzie za 750!) plus 85 1.8 i ewentualnie 50 1.8 - do portretu miodzio.
Olympus e-300 + 14-54/2.8-3.5 ~2300
Sony DSC-R1 ~ 2000
Canon 30d + kit + 50/1.8 ~1800-2300
Nikon D70 + 50/1.8 + jakiś tani zoom ~1800-2300
Ja bym wybrał... Sony DSC-R1
Przy DSLR polecam jak najtańsze body i jak najlepszy obiektyw :]
Zestaw dla amatorki i do portretu:
D40 z kitem N18-55 za 1300 zł (ale gdzieniegdzie: czytaj Auchan - można znaleźć jeszcze za 950 zł !!!)
N50/1,8 ciągle ok 550 zł
Zakładając wersję Auchan mamy 1500 zł
Do tego uniwersalny zoom: N18-105VR, lub Sigma 18-125 OS HSM za 899 zł z Fotojokera (dziwne ale mają 500 zł taniej niż z Allegro - to jakieś czyszczenie magazynów chyba). I mamy 2400 zł.
Po sprzedaży 18-55 odzyska się z 250-300 zł.
wszyscy piszenie pod portret :P nie doczytaliście że nie tylko pod portret ma być :)
o tej sigmie 18-125 pierwsze słysze oO
no faktycznie D40 lub D60 i do tego 2 tańsze szkła - zapomniałem że takie też są a nie tylko 18-200VR ^^
http://www.allegro.pl/item572385833_nikon_d60_18_55_vr_55_200_vr_sdhc_8g b_etui_stat.html tu fajny całkiem zestaw i chyba najlepszy NOWY za taką cenę
albo http://www.allegro.pl/item572385761_nikon_d60_18_55vr_sdhc_8gb_sdhc_etui _statyw_fv.html + http://www.allegro.pl/item579515153_sigma_70_300_apo_macro_nikon_vat_rat y_lodz.html
wyrwiflak
13-03-2009, 10:06
Do tego uniwersalny zoom: N18-105VR, lub Sigma 18-125 OS HSM za 899 zł z Fotojokera (dziwne ale mają 500 zł taniej niż z Allegro - to jakieś czyszczenie magazynów chyba). I mamy 2400 zł.
a to jest wersja OS HSM? czy może zwykła stara nie-OS nie-HSM?
Nowa: 18-125/3,8-5,6 DC OS HSM, czyli ma wszystko co potrzebne, jest przyzwoita optycznie i niedroga (mówię o cenie 899 zł)
N50/1,8 ciągle ok 550 zł
Powiedz jaki jest sens polecać zakup szkła bez AF i o przeciętnej jak na stałkę jakości i jasności za 550 (!) zł? Kupując body innej firmy można mieć lepsze optycznie manualne szkło z F1.8 za 150 zł. Ja wiem że to forum Nikona, ale takie porady w sytuacji kiedy pytający chce oszczędzić na kasie są absurdalne.
Powiedz jaki jest sens polecać zakup szkła bez AF i o przeciętnej jak na stałkę jakości i jasności za 550 (!) zł? Kupując body innej firmy można mieć lepsze optycznie manualne szkło z F1.8 za 150 zł. Ja wiem że to forum Nikona, ale takie porady w sytuacji kiedy pytający chce oszczędzić na kasie są absurdalne.
No tak, przepraszam, odwołuję ten akapit o N50/1,8 ,
na śmierć zapomniałem że D40 nie obsługuje AF tego obiektywu, nie ma przecież śrubokręta.
Zdecydowanie bierz lustro chocby D40(x)lub D60 ,bije kompakt zdecydowanie.Jezeli zalozymy ze 50 1.8 ma sluzyc do portretu to brak AF nie jest czynnikiem uniemozliwiajacym robienie zdjec;) kwestia wprawy
Zdecydowanie bierz lustro chocby D40(x)lub D60 ,bije kompakt zdecydowanie.Jezeli zalozymy ze 50 1.8 ma sluzyc do portretu to brak AF nie jest czynnikiem uniemozliwiajacym robienie zdjec;) kwestia wprawy
Fajowo, tylko że za tę samą cenę może mieć 1000D z jakimś Takumarem 50/1.4 który bije na głowę tego Nikkora.
Ja nie jestem przekonany czy chodzi o profesjonalne robienie portretów, jak ktos zastanawia się czy lustrzanka czy kompakt.
Moim zdaniem kup Nikona D40 i np. N18-70 f/3.5-4.5. Do tego lampę SB-600, która przy robieniu portetów jest niezbędna (np. do odbicia błysku od sufitu). Na początek wystarczy i w cenie się zmieścisz i będzie dużo lepszy od dowolnego kompaktu. Niedawno był taki wątek, że kiedyś to się robiło portrety przy f/5.6 a teraz to wszyscy najchętniej robili portrety przy f/1.4 (to nic, że ostro wyjdą tylko oczy lub końcówka noca). Tak, więc na początek stałkami to sobie głowy nie zaprzątaj.
Fajowo, tylko że za tę samą cenę może mieć 1000D z jakimś Takumarem 50/1.4 który bije na głowę tego Nikkora.
ok to ktory korpus/system to juz do dalszego rozwazania ,chodzilo mi ze zdecydowanie wzialbym lustro
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.