PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Wierzba - ostatnie starcie.



Marek-frotka
10-03-2009, 00:04
Trzecie podejście do tematu. Tym razem jeden kadr - kolor i BW.

1.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/03/for200007-1.jpg
źródło (http://www.frontera.com.pl/zdjecia/for%200007.jpg)

2.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/03/for200008-1.jpg
źródło (http://www.frontera.com.pl/zdjecia/for%200008.jpg)


Mam nadzieję , że i tym razem podzielicie się opinią i dobrą radą.

Pozdrawiam
Marek

nothing
10-03-2009, 00:06
O ile wierzby już mi się trochę przejadły, to tutaj dobrze odgrzałeś to DANIE. Oba ładne.

harb
10-03-2009, 00:09
najładniejsze z ostatnio widzianych, szczególnie jedynka :-D

sea21
10-03-2009, 00:11
Zdecydowanie 1. Ładnie się komponują te 2 wierzby w tle:)

Zen
10-03-2009, 00:46
Jedynka bardzo fajna.

erde
10-03-2009, 01:57
bardzo przyzwoicie

vASQ
10-03-2009, 06:31
Czysto schludnie i sie podoba...

sierako
10-03-2009, 08:36
Zdecydowanie 1. To taka wierzbowa rodzinka ;)

malasana
10-03-2009, 09:06
Tak, jedynka jest bardzo ladna. Moze troszke zmniejszylbym winiete, jest teraz mocno 'inwazyjna':)

Jessus
10-03-2009, 09:18
Winetka mz za mocna, i dodał bym trochę światła i kontrastu do samego pnia pierwszej wierzby.

Seeker
10-03-2009, 14:16
Plusior za kompozycje. Wybieram kolor, choc mozna przy nim jeszcze podlubac.

morzon
10-03-2009, 17:19
Winetka mz za mocna, i dodał bym trochę światła i kontrastu do samego pnia pierwszej wierzby.

Podpisuję się pod tym. Ogólnie wolę też 2.

peludito
10-03-2009, 21:15
Bardzo miło się widzi. Winietka mocna, to fakt, ale ładnie komponuje się z kształtem wierzby.

wypass
10-03-2009, 23:09
na obu przeszkadza mi ten domek po prawej, ja bym go 'wyretuszował' :D
BW lepsze, tzn. mi bardziej podchodzi :)

ramicx
10-03-2009, 23:16
... Winietka mocna, to fakt, ale ładnie komponuje się z kształtem wierzby.

moim zdaniem winietka powinna byc w ksztalcie serduszka, albo koniczynki... :mrgreen:

wojtek6308
10-03-2009, 23:38
Jedyneczka ładna :) winietka za mocna, ... ale mnie aż tak mocno to nie
przeszkadza.

Proac150
11-03-2009, 01:00
Ja wybrałbym 2 (ale prawie zawsze wybieram bw). W jedynce winieta mi nie pasuje, w dwójce jest ok.

Nemeth
11-03-2009, 10:24
Podoba mi się kadr i kompozycja. Mniejsze wierzby po bokach zdają wspierać koronę centralnej wierzby :). Nie podoba mi się winieta - zbyt agresywna i kanciasta. W obu ale szczególnie w b&w widziałbym chętniej więcej szczegółów w cieniach.

Marek-frotka
11-03-2009, 16:25
Dziękuję wszystkim za komentarze.
Nawiązując do winiety - pewnie trochę za ordynarna , ale tak to bywa jak występuje totalny brak nieba. :-D:)
Co było widać na poprzednich zdjęciach. :(

Pozdrawiam
Marek

borregaard
11-03-2009, 16:31
Dobre,w kolorze,mimo zbyt dużej winiety,którą lubię ,ale w umiarze...:-D
Każdy kiedyś przesadził lub go to czeka....

waldas
12-03-2009, 13:21
ładne wierzby, domek chyba też bym usunął szczególnie w kolorze rozprasza moją uwagę.
Dwójeczka mi się bardziej podoba :)

mirektoja
12-03-2009, 15:12
Pozwolę sobie wyrazić moja opinię

..........super........

pozdrawiam :)

jarek76
13-03-2009, 10:06
Bardzo dobre zdjęcie, wybieram 1

painter
13-03-2009, 15:53
Jedynka jest bardzo udana. Winietka dodaje uroku.

mamoń
13-03-2009, 21:56
Obie fotografie dobre,..z naciskiem na 1-kę,..za kolor nie powodujący bólu zębów.

ramicx
13-03-2009, 22:26
Naprawde podoba sie wam ta winieta ?!? :???:

ramicx
14-03-2009, 04:25
Trzecie podejście do tematu. Tym razem jeden kadr - kolor i BW.

Mam nadzieję , że i tym razem podzielicie się opinią i dobrą radą.

Pozdrawiam
Marek

Marek ja może się myle ale ta winieta jak dla mnie jest BEZNADZIEJNA. Dlaczego? Po co? Wiem że niedoskonalości szkla można wykorzystać, ale tutaj po prostu przesadzileś. To nawet nie jest winieta, to czarne plamy w narożnikach calkiem udanego zdjęcia...
Czy tylko ja to widze ???
No i dlaczego daleś kolor i b&w, mamy zdecydować która lepsza ? Daj wersje jaką ty uważasz za odpowiednią, ty jestes autorem.
Pzdr

borregaard
14-03-2009, 07:07
Naprawde podoba sie wam ta winieta ?!? :???:

Marek ja może się myle ale ta winieta jak dla mnie jest BEZNADZIEJNA. Dlaczego? Po co? Wiem że niedoskonalości szkla można wykorzystać, ale tutaj po prostu przesadzileś. To nawet nie jest winieta, to czarne plamy w narożnikach calkiem udanego zdjęcia...
Czy tylko ja to widze ???
No i dlaczego daleś kolor i b&w, mamy zdecydować która lepsza ? Daj wersje jaką ty uważasz za odpowiednią, ty jestes autorem.
Pzdr
No kurczę,nie wywalaj flaków na chodnik....jak przeczytasz uważnie,to znajdziesz braci w bólu,ale bez cyrku....:mrgreen:

Marek-frotka
14-03-2009, 13:17
Marek ja może się myle ale ta winieta jak dla mnie jest BEZNADZIEJNA. Dlaczego? Po co? Wiem że niedoskonalości szkla można wykorzystać, ale tutaj po prostu przesadzileś. To nawet nie jest winieta, to czarne plamy w narożnikach calkiem udanego zdjęcia...
Czy tylko ja to widze ???
No i dlaczego daleś kolor i b&w, mamy zdecydować która lepsza ? Daj wersje jaką ty uważasz za odpowiednią, ty jestes autorem.
Pzdr

Marek ja może się myle ale ta winieta jak dla mnie jest BEZNADZIEJNA.
No cóż , jak tak to widzisz ? Zdaje sobie sprawę , że trochę przegiąłem , ale jak to już wcześniej pisałem winieta powstała w celu „zniwelowania” braku nieba. Prawdę mówiąc , to moja pierwsza zabawa z winietka. Ponoć początki zawsze są trudne.:)

No i dlaczego daleś kolor i b&w, mamy zdecydować która lepsza ?
Jak zwykle wstawiając zdjęcia mam nadzieję , że dowiem się czegoś na ich temat.
Czy masz decydować ? – każda opinia jest dla mnie cenna.
Zabawę z BW dopiero zaczynam. Generalnie jestem zwolennikiem koloru , ale w tym przypadku wydaje mi się , że równie dobrze , a może i bardziej pasuje tu BW.
Jako ,że to jedno z pierwszych moich zdjęć w BW wystawianych na forum – jak zwykle miałem (mam) nadzieję , że dowiem się co robię nie tak i co mógłbym poprawić.
Jak widzisz traktuję to forum jako skarbnicę wiedzy fotograficznej.
Jestem amatorem czerpiącym radość z fotografii i taka forma nauki bardzo mi odpowiada.

Pozdrawiam
Marek

mamoń
14-03-2009, 14:58
Jak widzę będę odosobniony,ale nie przeszkadza mi domek,..powiem wręcz,że na barwnej focie jest smaczkiem który dodatkowo trzyma prawą stronę...Odwraca uwagę,..ale kto powiedział,że dobrze jest,gdy wszystko się czyta na pierwszy rzut oka...Jest składową tego krajobrazu,..równie dobrze można by wykasować wszystko oprócz wierzby,..ale czy o to chodzi...

ramicx
14-03-2009, 17:26
No cóż , jak tak to widzisz ? Zdaje sobie sprawę , że trochę przegiąłem , ale jak to już wcześniej pisałem winieta powstała w celu „zniwelowania” braku nieba. Prawdę mówiąc , to moja pierwsza zabawa z winietka. Ponoć początki zawsze są trudne.:)


Jak zwykle wstawiając zdjęcia mam nadzieję , że dowiem się czegoś na ich temat.
Czy masz decydować ? – każda opinia jest dla mnie cenna.
Zabawę z BW dopiero zaczynam. Generalnie jestem zwolennikiem koloru , ale w tym przypadku wydaje mi się , że równie dobrze , a może i bardziej pasuje tu BW.
Jako ,że to jedno z pierwszych moich zdjęć w BW wystawianych na forum – jak zwykle miałem (mam) nadzieję , że dowiem się co robię nie tak i co mógłbym poprawić.
Jak widzisz traktuję to forum jako skarbnicę wiedzy fotograficznej.
Jestem amatorem czerpiącym radość z fotografii i taka forma nauki bardzo mi odpowiada.

Pozdrawiam
Marek[/QUOTE]

Także pozdrawiam :-D Myślimy podobnie, choć nie w temacie... winiety :mrgreen:


No kurczę,nie wywalaj flaków na chodnik....jak przeczytasz uważnie,to znajdziesz braci w bólu,ale bez cyrku....:mrgreen:

:oops: tak mnie naszlo przy żubrówce :mrgreen:

Radek_1
14-03-2009, 18:26
Bardzo ładne oba zdjęcia. Gratki :)