PDA

Zobacz pełną wersję : NEF VS JPG | Sample



Mateusz
05-02-2005, 23:53
Bedzie powtorka 8)

Lolas
06-02-2005, 01:34
Nie napisales jakie byly ustawienia JPG. Jesli najmocniejsza kompresja to wiadomo o co chodzi. Czy NEF nie byl wyostrzany? Roznica jest baaardzo duza, stad moje watpliwosci.

adik
06-02-2005, 04:27
Robiles dosc ciekawym szklem....17-35 to????To zadkosc wsrod forumowiczow.Ja bym wolal sampelki z 18-70 albo czegos standardowego :))))Chyba ze ten test mial pokazac wyzszosc NEFA nad JPG o czym kazdy juz wie:)

Mateusz
06-02-2005, 10:57
JPG FINE
NEF, B E Z WYOSTRZANIA, przeca inaczej by to sensu nie miało :twisted:


Adik, nie.. robiłem 50tką sigmy :> kita sie pozbyłem... moge tez zrobic 17-35 jak chcesz :mrgreen:

zkruk
06-02-2005, 13:17
Przykro mi - ale dla mnie Twoj test nie ma sensu... 2 rozne kadry - co oznacza ze robiles z reki - czyli 2 razy ostrzyles... czyli nie ma sensu...
Zrob test jeszcze raz na statywie... poza tym - NEF widac dopiero wtedy jak trzeba cos ze zdjecia wyciagac...
idz sobie na moja strone - do galerii slubnej
2 pierwsze sluby sa robione w jpgach , ostatni w rawie - widzisz roznice??
i na odbitkach tez jej nie widac...
jak sie chce to mozna i na jpgu pracowac (ja nawet robilem na jpg normal nie fine !!)
tylko trzeba potem troche popracowac w PSie...

oczywiscie- zebysmy sie zle nie zrozumieli - ja jestem wielkim zwolennikiem rawa... i teraz jak mam 3gb pamieci to robie TYLKO na rawie... ale... jak sie nie ma to trzeba ja jpgu jechac...

Mateusz
06-02-2005, 13:26
marudzisz waść ... widac golym okiem roznice.. ostrzone na "ŁKI" i wcale nie z reki ot co..

zkruk
06-02-2005, 14:29
posluchaj - jezeli tylko ostrzyles 2 razy to w zaden sposob mnie nie przekonasz... ja tam widze blad pomiaru AF... /// BTW jak dla mnie raw BYL ostrzony... moze o tym nie wiesz... i widac to wyraznie... np na fredzlu wystajacym z prawej strony na 1/3 od gory

Mateusz
06-02-2005, 14:38
:roll: sugerujesz ze najkon capczur mnie oszukuje i mi wyostrza NEFY :roll: ? No nic skoro takiś uparty to zrobie to jeszcze raz ze statywem ( jak juz go bede miał :mrgreen: ) :)

Pozdro..

adik
06-02-2005, 15:11
Ja uwazam tak jak sugeruje zkruk ze ten test powinien byc przeprowadzony w calkiem innych warunkach.Raczej niesa obiektywne.Wedlug mnie.

Mateusz
06-02-2005, 15:23
to jakich. prosze napisz :mrgreen:

adik
06-02-2005, 15:25
AF ustawiony raz i koniec.NEF ten co pokazales jakis zaostry.Watpie ze taki wyszedl z NC.Do tego ten sam wycinek.Zkruk Ci napisal juz co nietak jest.A ja sie z nim zgodze.

zkruk
06-02-2005, 15:25
ze statywem, pojedyncze ostrzenie, potem przestawiasz na M - inaczej nie ma szans - AF zawsze sie myli - a przy takim DOF jak na tym zdjeciu to jest to bardziej niz pewne - w koncu masz plaszczyzna ustawiona prostopadle do osi obiektywu...
proponuje zeby wogole wyeliminowac ruch aparatu zrobic zdjecie przez kabelek - a ustawienia wybierac myszka na ekranie...
widzisz - NEF akurat nie ma az tak duzo wspolnego z ostroscia... a z rozpietoscia/pojemnoscia tonalna... i kolorystyczna (WB) no i to ze mozna otrzymac Tiffa a nie jpga
wiec tutaj wogole nie widze sensu wykonywac takich pomiarow...

Mateusz
06-02-2005, 15:49
potem tez scropowac czy zostawic bez zmian ? 8) huh?