PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kropkami...



Kosti68
09-03-2009, 15:32
Robilem pare dni temu pare zdjec na imprezie u synka w przedszkolu...i na niektorych fotkach pojawiaja sie takie biale kropki...czy moze mi ktos powiedziec skad one sie biora?...sa doslaownie na paru zdjeciach...szczegolnie na szarych powierzchniach...na niektorych jest ich wiecej a na niektorych mniej.
Dolaczam przykladowe zdjecie...tu jest ich szczegolnie duzo.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl)

elix
09-03-2009, 15:39
Pierwsze skojarzenie to po prostu kurz na przedniej soczewce.

mswilk
09-03-2009, 15:52
Kurz - nie tyle na przedniej soczewce, co unoszący się w powietrzu, podświetlony lampą błyskową tak właśnie wygląda.

Kosti68
09-03-2009, 16:25
moge powiedziec z przekonaniem ze nie jest to napewno kurz na przedniej soczewce....kropki sa na zdjeciach w roznych miejscach....raz sa raz ich nie ma...wiec to co napisal "mswilk" bardziej mi pasuje.

elix
09-03-2009, 16:30
W takim razie koncepcja z kurzem w powietrzu lepiej tu pasuje :) Efekt jest rzeczywiście ten sam - szczególnie kiedy na takie drobinki, pada mocne światło.

Kosti68
09-03-2009, 17:51
no to mysle ze probem zostal wyjasniony.