PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki UV do kita 18-70 ?



mynior
22-08-2006, 12:08
Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy wiec od razu przepraszam jak napisze cos co juz bylo.
Wczesniej pstrykalem soniakiem f828 a od tygodnia jestem posiadaczem kitowego zestawu d70s.
Wiem ze to juz bylo pisane niejednokrotnie ale jakos nie moge sie zdecydowac.
Chce kupic na poczatek UV i nie wiem jakiej firmy wybrac. Napewno musi pasowac oryginalny dekielek z obiektu co mam teraz i dlatego pewnie musi miec zew. gwint.

Co polecacie za rozsadna cene?

Pozdrawiam,

BlingBling
22-08-2006, 12:12
mynior, ja z tym obiektywem mialem filtr hoya hmc jakis tam. Kup standard hotya na allegro kosztuje 69 zł.

mynior
22-08-2006, 12:17
Aha, zapomnialem dodac zeby sie dobrze czyscil.

Co do Hoya to podstawowe modele w postach sa oceniane dosc nisko tak samo jak Hama no i czyszcza sie zle.

siema
22-08-2006, 20:42
Witam,
Gdyby nie warunek, że ma się łatwo czyścić, to Hoya Super HMC spełniła by wszystkie Twoje wymagania. Czyści się to to paskudnie! Może izopropanolem będzie się łatwiej to ustrojstwo czyściło, nie wiem, jeszcze nie próbowałem.
Ogólnie ja ze swojego filtra jestem zadowolony.

mynior
23-08-2006, 08:37
Wiec ktory polecacie ? Oprocz Hoya i Hama oczywiscie.

BlingBling
23-08-2006, 08:47
mynior, ja wciaz polecam Hoya HMC Super. Fajne filterki nie sa az tak tragicznie drogie ale bardzo dobre.

amator
23-08-2006, 10:35
Ja mam na kicie B+W MRC. Ma przedni gwint, sporo warstw, mosiężną obręcz i czyszczę go bez problemów szmatką z mikrofibry (środek do czyszczenia to chuchnięcie). :)
Do Tamrona kupuję teraz taki sam.

michtet
23-08-2006, 10:56
Ogólnie (jak mozna na tym forum poczytać) ludzie polecają B+W i Marumi, jednak wyższe modele są "trochę" drogawe
Ja przyłączę się do BlingBling - hoya super hmc - dobry filtr w rozsądnej cenie, jest też dostępna wersja pro1 ale nie jest mi ona znana

mynior
31-08-2006, 17:01
OK, dzieki wszystkim.

Juz zdecydowalem a w zasadzie to biore pod uwage tylko dwa . B+W lub Marumi ale raczej w wiekszym stopniu na B+W.

Pozdrawiam,