PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Route 66 - długi czas...



Aames
08-03-2009, 02:40
...to zdjęcie czekało na to abym się za nie zabrał:-D
(to taka mała prowokacja :mrgreen: dla kolegi bombla żeby tu wstąpił - żadnych złośliwości!)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photoklif.com/photostmp/NKP/DSC_1356_04.jpg)

bombel
08-03-2009, 04:41
:)

Całe szczęście, że ten długi czas tutaj to jakieś - na moje oko - 1/320 sekundy. :) I to jest zdecydowany plus. I może przydałoby się trochę życia tchnąć, bo niebo ładne na horyzoncie, a ten asfalt jakiś taki mało ten, bez ikry... Taaaa...

I tylko pytanie takie mnie męczy: dlaczego ono, to zdjęcie jest takie strasznie pionowe? :| Spytaj Kolegi Elixa, on już wie - jak w słowach piosenki: tra la la, poziomy cacy, tra la, piony be!

velaskez
08-03-2009, 06:17
To nie route 66, byłyby żółte pasy:-P

Aames
08-03-2009, 09:10
:)

Całe szczęście, że ten długi czas tutaj to jakieś - na moje oko - 1/320 sekundy. :) I to jest zdecydowany plus. I może przydałoby się trochę życia tchnąć, bo niebo ładne na horyzoncie, a ten asfalt jakiś taki mało ten, bez ikry... Taaaa...

...tak przekornie zapytam. Czy ten czas to jedyny plus tego zdjęcia?:)
A jeśli chodzi o asfalt, to czy mógłbym prosić o jakąś wskazówkę? (przed tym jak się za niego zabrałem to on naprawdę był dead;))



I tylko pytanie takie mnie męczy: dlaczego ono, to zdjęcie jest takie strasznie pionowe? :| Spytaj Kolegi Elixa, on już wie - jak w słowach piosenki: tra la la, poziomy cacy, tra la, piony be!
No na moje amatorskie oko, to ja tu nic innego niż pion nie widzę w takim kadrze, ale jestem otwarty na propozycje.
Kolego Elix proszę o podpowiedź.


To nie route 66, byłyby żółte pasy:-P
Oczywiście, że to nie 66-tka - ale jak ładnie brzmi - taki 'chłyt małketingowy';)

Seeker
08-03-2009, 10:19
Po "lekkim przkadrowaniu" do "normalnej postaci" z takiego formatu niewiele juz zostanie ;).

Aames
08-03-2009, 10:25
ok, spróbowałem



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.photoklif.com/photostmp/NKP/DSC_1356_05.jpg)

Marian K
08-03-2009, 11:08
" Co się polepszy to się znów spieprzy ":)
Szkoda tego nieba a asfalt ...ale to już było u Bombla.
Jak nie "66" ale chociaż w USA ? :)
Pozdr.m

Aames
08-03-2009, 11:20
" Co się polepszy to się znów spieprzy ":)
Szkoda tego nieba a asfalt ...ale to już było u Bombla.
Jak nie "66" ale chociaż w USA ? :)
Pozdr.m

no to była wersja na specjalne życzenie i mimo, że nie byłem przekonany do takiego formatu to teraz nawet mi się to widzi.
a możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym asfaltem?

droga lokalna w Irlandii, góry Wicklow:)

autograf
08-03-2009, 12:45
Widziałem podobne, ideologicznie ;)

bombel
08-03-2009, 13:30
Widziałem podobne, ideologicznie ;)

Pamiętam je! :)

Może nawet kiedyś uda się gdzieś zobaczyć...

ChollaYi
09-03-2009, 13:09
Ten poziom na 2 mi nie pasuje. A ja bym z 1 uciął dół (o jakieś 300px). Jakby dodać jeszcze szczyptę dramatyzmu do nieba, to mogłoby wyjść ciekawie.

Seeker
09-03-2009, 14:29
Poziom mi sie bardziej widzi, tylko kadrowalbym nieco wyzej.
Szkoda tak pieknego nieba, a asfaltu wystarczy.

velaskez
09-03-2009, 14:32
Jak nie "66" ale chociaż w USA ? :)
Pozdr.m

W USA wszystkie mają żółte pasy;) Dwójeczka byłaby fajna, jakbyś miał mega szeroki kąt, żeby złapać dużo podłogi i dużo nieba...albo panoramkę w pionie sklej może.

Aames
09-03-2009, 14:34
Poziom mi sie bardziej widzi, tylko kadrowalbym nieco wyzej.
Szkoda tak pieknego nieba, a asfaltu wystarczy.

Dzieki za wszystkie komentarze...i jeszcze taka uwaga do tego co napisał Seeker.
Powiem Ci, że po tej przeróbce poziom też jakby bardziej do mnie przemawia. Myślę, że dobrym patentem tutaj byłoby użycie tele tak by przybliżyć te góry w oddali po lewej, by mocniej zaznaczyły swoją obecność w kompozycji kadru.

Aames
09-03-2009, 14:37
W USA wszystkie mają żółte pasy;) Dwójeczka byłaby fajna, jakbyś miał mega szeroki kąt, żeby złapać dużo podłogi i dużo nieba...albo panoramkę w pionie sklej może.

hehe, chyba z tele (odpowiedź do komentarza Seekera) pojechałem w zupełnie inna stronę z koncepcją:)
ale dzięki za radę - niestety na dzień obecny szerokiego kąta brak - posiłkuję się kitem 18-70:)
a o panoramie pomyślę

bombel
09-03-2009, 14:45
Powiem Ci, że po tej przeróbce poziom też jakby bardziej do mnie przemawia.

Widzę, że zaczynasz się chłopie wyrabiać, a przynajmniej idziesz w dobrą stronę. :)

Seeker
09-03-2009, 15:05
Miej tez na uwadze, ze wysokosc, z jakiej kadrujesz,
moze w pewnych sytuacjach zastapic brakujace szkielko.

Taki n.p. asfalt (w sensie drogi) z wysokosci czlowieka (jego wzrostu),
w szerokim szkle moze wydawac sie waski, ale z podlogi juz nie ma zartow.
Starczy dla kazdego obiektywu.

Chcialbym niniejszym napomknac, jakie to jest wazne
(inna aspekty oczywiscie takze).

Warto sie czasem "pochylic nad fotografia" ;).