PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S3 Pro wymiana firmware



Yaro
21-08-2006, 14:54
Witam!
Jak bezpiecznie wgrać firmware w S3 Pro, mój ma wersję 2.12 najnowsza to 2.18
Ale była ponoć również 2.16.
Czy pomijać 2,16 i wgrać od razu 2.18?.
Kwestia zasilacza, czy można bezpiecznie wgrać nowy firmware bez podłączenia zasilacza AC-5VX, wszędzie zaleca się by był podłączony?
Pozdrawiam

life
21-08-2006, 14:59
firmware najlepiej na zasialczu lub w pelni naladowanych akumulatorach bo jak padnie ci zasilanie w trakcie updateu to kaplica (wtedy tylko serwis) wydaje mi sie ze mozna odrazu przejsc do wersji ostatecznej (bez wgrywania poprzednich)

Smurf
21-08-2006, 20:01
Yaro, Nie chcialbym Cie martwić, ale możliwe że kupileś aparat, kóry albo był wersją demo, albo reforbished, albo baaaaardzo dlugo leżal na połce sklepowej.
Ja swoj kupilem wysylkowo w Germanii oryginalnie zapakowany z nienaruszoną plombą Fujifilm na poczatku marca i miał firmware w wersji 2.18.
Firmware w wersjj 2.16 opublikowano juz w połowie 2005 r., aparaty z 2006 r. maja firmware w wersji 2.18.
Do wgrania nowego firmwaru jest niezbedny program Fuji Hyper-Utility HS-V2 i wystarczy wgrac wersję najnowszą.

Yaro
21-08-2006, 21:33
Sprzęt na pewno nie jest demo i refurb, kolega fotograf w kwietniu kupił w MM i też miał wersję 2.12. Plik z 2.18 mam, body domaga się podłączenia zasilacza, ja go nie posiadam i nie potrzebuję.
Przy okazji jak będę w Wawie podjadę do servisu wgrywają "od ręki" za jedyne 40zł netto.
A tak wogóle to jestem happy, zrobiłem ok 300 fotek (wcześniej testowałem egzemplarz pożyczony od wspomnianego kolegi zawodowca fotografa , on posiada już drugie body S3 Pro)
W zasadzie firmware 2.12 załatwia "wsio" ale lubię wszystko mieć aktuell:)

al
21-08-2006, 23:07
żeby to wgrać MUSISZ miec zasilacz.. lepiej od razu serwis.. (szkoda na niego kasy)

Yaro
21-08-2006, 23:44
Fakt, bez zasilacza nie ma możliwosci, Fuji jest bardzo zachowawcze, boi się ze ktoś zapomni naładować accu przed wymianą softu ......... :lol:

dzidch
21-08-2006, 23:54
niestety albo serwis albo zasilacz. orginalny jest drogi zamierzam sobie taki wykombinować na zwykłym transformatorku układzie prostowniczym i stabilizatorze scalonym 5v 2 A i mysle ze to zda egzamin i zamknie sie w kwocie 30 zł :)

Yaro
21-08-2006, 23:59
dzidch, to kombinuj od razu 2......... :lol:

Niedzwiedz
22-08-2006, 08:38
a jak sie sprawdza wersje frimweru w s3 ? migdy na to uwagi nie zwracalem ?

dzidch
22-08-2006, 13:26
a jak sie sprawdza wersje frimweru w s3 ? migdy na to uwagi nie zwracalem ?

Podczas włączania aparatu przytrzymaj przycisk [BACK]. Numer aktualnej wersji oprogramowania wyświetli się na wyświetlaczu

fotomarek_k
22-08-2006, 14:40
Pytanie może naiwne,ale...czy nowsze oprogramowanie poprawia szybkość działania s3? Czy te gzemplarze które teraz są dostępne, mają już powiększony bufor?
I przy okazji-jakie macie opinie o współpracy z fleszem? Precyzja pomiaru ekspozycji w D70 ogólnie mi "nie leży",a z fleszem to już parodia (moim zdaniem)..Czy s3pro jest bardziej precyzyjne?
Po ostatnim obrabianiu fotek z 70ki umacnia się chęć odmiany :D :D

ps.Jak z pomiarem auto WB w porównaniu do np. D200-ma ktoś doświadczenia jakieś?

Smurf
22-08-2006, 15:08
Precyzja naswietlania S3 pro w swietle zastanym jest bardzo dobra - podobnie jak w korpusie analogowym F80. Za to współpraca z lampa blyskową w trybie D-TTL ( S3 pro nie ma i-TTL) jest niestety delikatnie mówiąc nienajlepsza. Wolę uzywać trybu autmoatyki tyrystorowej lampy Metza - jest znacznie skuteczniejsza pomimo, swojej starości technicznej.
System pomiaru blysku i-TTL zastosowany w D70 czy późniejszych korpusach jest duuuuużo bardziej precyzyjny.
Buforu powiekszonego nie ma żaden korpus S3 pro - jest to opcja oferowana przez serwis za ponad 300 $

fotomarek_k
22-08-2006, 23:25
A WB? Auto się sprawdza? Czy łatwo ustawić PRE-tzn.wystarczy pomiar w centrum czy cały kadr trzeba wypełnić? Czytałem że dwa można zapamiętać-czy ustawia się też w stopniach i czy wartość pomiaru PRE da się odczytać? Wdzięczny będę jeśli jakiś praktyk odpowie...

Smurf
22-08-2006, 23:48
Automatyczny balans bieli w wiekszości przypadków działa prawidłowo. Problemy bywaja przy świetle mieszanym (tj. z wyraźnym udziałem światla żarowego), ale przeważnie pomaga ustawienie jednego z 6 ustawień "ręcznych" obecnych w aparacie.
Aparat moze zapamietać dwa ustawienia "customWB". Aby dokonać pomiaru "customWB", biała karta powinna wypełnic kadr. Fuji S3 pro nie ma możliwości ustawiania balansu bieli w stopniach, jak również nie ma możliwości odczytu pomiaru "customWB".

Yaro
23-08-2006, 00:05
Tak, automatyczny balans bieli w wiekszości przypadków działa prawidłowo, D200 na tym polu wypada lepiej bo ma regulację w Kelvinach. Generalnie WB w S3 Pro w/g mnie jest bardzo dobry, 6 ustawień "ręcznych" w zupełności wystarcza. Kilka dni prób i ta sprawa jest opanowana.
Co raz bardziej mi sie to body podoba :D :D :D , szczególnie jak przeglądam fotki na ekranie monitora większość nie wymaga post-procesingu. Jakość JPGów mnie zachwyca. Za kilka dni zrobię kilka odbitek w labie 20x30cm a może i 25x38cm.
D200 odpoczywa.........

fotomarek_k
23-08-2006, 00:12
Smurf -dzięki za szybką odpowiedź...I znowu coś jaśniejsze się staje:D
Mam nadzieję, że jutro "popstrykam" s3-to jeszcze więcej "sie sklaruje" :D

Pozdrawiam

Smurf
23-08-2006, 00:12
Yaro, a czy próbowałeś porównywać zdjęcia wykonane S3pro i D200?
Chyba tylko Ty na forum masz obydwa w/w korpusy.

Niedzwiedz
23-08-2006, 08:01
Yaro, no ja jestem ciekawy porownania z d200 ? :)
a ja mam wersje softu 2.12 ciekawe co oferuje wersja 2,16 ktos kiedys mowil ze poprawia prace z blyskiem !!!

a pozatym s3 i flasz to po doswiadczeniach z d70 i sb600 to porazka :( wg ittl jest rewelacyjny ten dttl w s3 to jak w canonach trzeba kombinowac sporo :(

dzidch
23-08-2006, 10:19
sam jestem ciekaw jak to bedzie z tymi lampami. teraz uzywam metza 40mz1 a automatyką lampy. ponoć te nowe softy polepszaja obsługe lamp nikonowskich. sprzedaje metza i bee polował na dx80 lub 28dx bo sa juz w dobrej cenie a na nich 3dmatrix działa nie maja ittl ale przeciez s3 tez go nie ma wiec po co przepłacac za sb600 skoro moge miec lepsza lampkę wyższy model) za mniejsze pieniadze

shakk
23-08-2006, 10:20
The firmware (Ver.2.16 to Ver.2.18 ) update incorporates the following issues.

* Updates for the setting of the sharpness for JPEG images on the PC control mode.

The firmware (Ver.2.12 to Ver.2.16 ) update incorporates the following issues.

* Updates for compatibility of Nikon flash units.
* Updates for custom white balance function and exposure control function on the PC control mode.

Yaro
23-08-2006, 21:24
Zacznę od stwierdzenia, że nie ma jednego słusznego i najlepszego korpusu.

D200 i S3Pro to dwa znakomite korpusy, pierwszy uniwersalny dobry do reportażu drugi do landszaftu i portretu.

Moje osobiste zdanie na temat D200 i S3 Pro:

D200
(+)
świetny WB,
dobra ekspozycja,
dobre oddanie kolorów i różnicy w ich jasnościach,
dobra, wystarczająca w zupełności ostrość, przy ustawieniu +2,brakuje mi powiedzmy +3 :(
szybki AF,
jasny duży wizjer,
duży świetnej jakości LCD,
10 mln pix dla lubiących duże powiększenia np. 1,5 m x 1,0 m
agencja reklamowa wykorzystała moje zdjęcie zrobiła duży format 2 m x 3 m druk na folii, folia siatkowa naklejona na kontener małej ciężarówki, jakość świetna i to zrobione z JPG.
współpraca z manualami,
dobre efekty zdjęciowe z lampą SB-800,

(-)
przekombionowane wkurzające (czasem) menu, mnogość funkcji. Nie zawsze dużo znaczy dobrze.
cena nie powinna być wyższa niz 5000 zł. (pewnie niedługo spadnie bo ludziska głownie będą kupować chyba niezłe D80.
z gripem to już duuuża zabawka i ciężka dla jednych minus dla drugich plus, dla mnie (-)

Fuji S3 Pro:
(+)

bardzo dobra ekspozycja, można wyłączyć LCD i nie sprawdzać,
oddanie, nasycenie kolorów,
funkcja D-Range :lol: , zabezpiecza przed powstaniem przepaleń i ciemnych plam w scenach o dużym kontraście, wydobywa szczegóły z jasnych miejsc i ciemnych części kadru - zakres od 100% do 400% dla mnie i nie tylko REWELACJA!!
Ostrość jest taka jak być powinna, nie brakuje jej, regulacja 3 stopniowa,
dobry WB,
zintegrowany grip, korpus znakomicie "leży" w ręku,
prostota obsługi, ale stwierdzisz to po tygodniu obcowania nie wcześniej,
jakość JPG !!! :lol: , nareszcie nie bawię się w RAWy,
praca z dwoma rodzajami kart pamięci CF i XD, S3 Pro nie jest demonem szybkości, ale zapis na kartach XD przyśpiesza dosyć zapis i odczyt,
by uzyskać dobre rezultaty z lampą SB-800 trzeba trochę się pobawić i wyczuć, ja z reguły polegam od lat na manualnych nastawach ,więc nie mam z tym problemu, niecierpliwi będą biadolić, ale …… np. fotografowie ślubni będą zachwyceni włączona funkcja Dynamic Range zapobiega skutecznie przed „przepaleniami” na sukniach ślubnych a czarny garnitur nie stanowi jedynie czarnej plamy,
aktualna cena niewiele ponad 4000 zł,

(-)
wspomniana szybkość, można powiększyć bufor w serwisie ale....... koszt ok 1800 zł to porażka (oczywiście porażka serwisu, kolega zrobił to w stanach za 350 USD jak korpus kosztował 1999 USD, uważam że jak spadły ceny korpusów to automatycznie cena powiększenia bufora proporcjonalnie powinna również być skorygowana, no tak zapomniałem ze żyję w PL,
AF rodem z F70 nie jest zbyt szybki do sportu czyli reporterki się nie nadaje,
WB brak mi regulacji w Kelvinach ale predefiniowane zakresy są wystarczające,

Reasumując, perfekcja ekspozycji z funkcją Dynamic Range oraz dobrym oddaniem kolorów , ostrością, daje nam doskonałą jakość zdjęć już w JPG i to przy 6 mln pix (na karcie 1GB można zarejestrować 350 zdjęć). Zdjęcia są bardzo plastyczne wręcz analogowe, nawet fotografując w złych warunkach, ciemno pochmurno i deszczowo zdjęcia są bardzo dynamiczne i z przyjemnością się je ogląda. Tu D200 odpada.

Jak widać oba korpusy mają zalety i wady, trzeba sobie zadać pytanie na co każdy z nas postawi przy zakupie……………..
Ja przede wszystkim na jakość obrazu, mnogość funkcji i możliwości mnie nie pociąga, wolę czasem sprzęt ascetyczny, byle by przy jego użyciu zrobić ciekawą fotografię.
S3 Pro jest właśnie takim ascetycznym nieco korpusem.

Przy obecnej cenie 4100 (tyle zapłaciłem i w takiej cenie mam jeszcze dostęp) jest to propozycja baaaaaaaaaaaardzo kusząca, i grzechem było by z niej nieskorzystać.
Taka jakość za taką cenę to strzał w dziesiątkę. Wątpię by nowy D80 zagroził pozycji S3 Pro jeśli chodzi o jakość obrazu. (oczywiście przetestuję jak tylko będzie dostępny)

Powyższe to moje subiektywne zdanie.

Pozdrawiam

Smurf
23-08-2006, 23:03
Yaro, Drobne sprostowanie - AF w S3pro jest nie z F70, ale z F80.
Co do funkcji D-Range jest ona wyraźnie zauważalna, ale nie jest to różnica bardzo duża i dotyczy w zasadzie swiateł - na cienie nie wpływa prawie wcale. Najlatwiej to mozna zauważyc zapisujac zdjecie w formacie RAW i obrabiajac je w programie Hyper Utility HS-V2, w ktorym mozna dowolnie dobierac proporcje udzialu "dodatkowych, malych" pikseli "R".
Co do ceny - niestety rośnie - w Germanii wzrosła w ostatnim czasie o ok. 70 euro.
Współpraca z lampa błyskowa to niestety najwieksza wada korpusu, wymaga wielu "recznych" interwencji.
Ilość zdjęć zapisanych z rozdielczością 6 mln pikseli i dynamiką wide2 na karcie 1GB (Kingstone 1024 elite pro) wynosi 340, zas z rozdzielczościa 12 mln pikseli - 214, ilość RAW'ów - 40.
Pytając o porownanie do D200 mialem na myśli porównanie zdjęć wykonanych ta sama optyka w takich samych warunkach.
To co napisałeś jest ogolnie wiadome i pisano o tym na forum (i nie tylko) wielokrotnie.
Sorry, ale odnosze nawet wrazenie , że niektore sformulowania zaczerpnąleś z opisow w internecie - np fotopolis, czy foto.com.pl ( używałeś w s3 pro kart XD?)

marusek
24-08-2006, 16:45
Yaro, tez by mie takie bezposrednie porownanie zdjec interesowalo


co do 2.18 - serwis Fuji w Wiedniu zrobil to od reki i za darmo

Nie wiem, czy az tak daleko idace zmiany w sofcie nastapily, ale albo nauczylem sie juz dogadywac z fleszem (SB800) albo faktycznie wprowadzili w nowym sofcie jakies korekty, bo zdjecia z fleszem otrzymuje zdecydowanie lepsze niz po przesiadce z D70 (iTTL to rewelcja jest i basta - brak mi tego teraz).

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 ]
PS. cena egzemlarza na wystawie w sklepie Sobotki w Wiedniu: 1250 euro

Yaro
24-08-2006, 22:13
Smurf cyt. „Sorry, ale odnoszę nawet wrażenie , że niektóre sformułowania zaczerpnąłeś z opisow w Internecie - np fotopolis, czy foto.com.pl ( używałeś w s3 pro kart XD?)””
Przeciwnie, mało czytam wymienione sponsorowane stronki, foto.com , foto-kurierki ITP, już taki jestem, że jak sam nie "pomacam" czegoś to nie ufam nikomu. Moje zdanie co do D-Range jest inne i nie jest to odosobnione, ja zauważam dużą różnicę po prostu postrzeganie mamy inne. Tak posiadam kartę XD.
AF w S3 Pro to Multi-CAM900 taki sam jak w D70 poszukaj w necie np. tu. Przez wszystkich (no prawie) kochana stronka Phila http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page2.asp

Marusek niestety nie mieszkam w Wiedniu (a może i stety bo ja w PL nie narzekam), owszem lubię tam bywać kocham dobrą Wiedeńską kawę i małe ciasteczka.
Jak ktoś chce kupić za 4100 może max 4150 to ostatnia chwila piszcie na priva.

Pozdrawiam

shakk
24-08-2006, 22:31
zeby zrobic upgrade...trzeba miec karte XD....

serwis polski robi to za free jesli kupiony byl w polskiej dystrybucji...inaczej trzeba placic....

Yaro
24-08-2006, 23:02
tak nasz servis 40 plus wat :evil:

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 ]
40 zł plus vat :evil:

marusek
25-08-2006, 00:14
A czemu niby trzeba miec karte xD?
Mi kazali karty powyjmowac...

Yaro - jak tylko przykladowo podalem. Nikt mnie nie pytal, jak i gdzie kupowany aparat.

shakk
27-08-2006, 08:03
Yaro, Aa czemu jednak d200?

Niedzwiedz
27-08-2006, 09:20
dzidch, pamietaj ze d-ttl dziala tylko z palnikiem na wprost !
Yaro, no ladnie to ujeles w swoim opisie i w pelni sie zgadam co do reporterki raf w standardowej dynamice 9 klatek w buforze i szerokie szklo pozwala leeko ominac problem z reportazem
własnie dlaczego jednak d200 ?
Smurf, wlaczenie d-range 400% zmniejsza kontrast zdjecia wlacz funkcjie przepalen i niedoswietlonych rejonow (trojkat z wykrzyknikiem w HU) pokrec d-range zobaczysz jak odzyskasz cienie to sam mozna osiagnac zmnijszajac krzywa lewy dolny rog ciagnac w gore prawy gorny rog ciagnac w doł

Yaro
27-08-2006, 21:51
Niedzwiedziu, czy z mojej wypowiedzi wynika że "jednak D200" niesądzę.
Oba klamoty są świetne, i godne uwagi.
Poniższa fota z dzisiejszego "plenerku".
Oryginał, zero poprawek PS, ob. Nikkor 18-200 VR filtr Cir-Pol Marumi,


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Smurf
27-08-2006, 23:11
Smurf cyt. „Sorry, ale odnoszę nawet wrażenie , że niektóre sformułowania zaczerpnąłeś z opisow w Internecie - np fotopolis, czy foto.com.pl ( używałeś w s3 pro kart XD?)””
Przeciwnie, mało czytam wymienione sponsorowane stronki, foto.com , foto-kurierki ITP, już taki jestem, że jak sam nie "pomacam" czegoś to nie ufam nikomu. Moje zdanie co do D-Range jest inne i nie jest to odosobnione, ja zauważam dużą różnicę po prostu postrzeganie mamy inne. Tak posiadam kartę XD.
AF w S3 Pro to Multi-CAM900 taki sam jak w D70 poszukaj w necie np. tu. Przez wszystkich (no prawie) kochana stronka Phila http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page2.asp

Marusek niestety nie mieszkam w Wiedniu (a może i stety bo ja w PL nie narzekam), owszem lubię tam bywać kocham dobrą Wiedeńską kawę i małe ciasteczka.
Jak ktoś chce kupić za 4100 może max 4150 to ostatnia chwila piszcie na priva.

Pozdrawiam

Yaro, w swoim poście o wrażeniach napisałeś:

AF rodem z F70 nie jest zbyt szybki do sportu czyli reporterki się nie nadaje
i do tego się odniosłem - po prostu nie jest to prawda . Nie musze się posilkować stronami dpreview, bo sam wystarczajaco dobrze znam korpusy firmy Nikon, oraz Fuji S2 i S3 pro.
Co do D-range - napisze z pełna odpowiedzialnością - nie ma praktycznie żadnego wpływu na cienie, ma zauważalny, ale delikatny wplyw na światła.
Ty napisaleś :

wydobywa szczegóły z jasnych miejsc i ciemnych części kadru

fotografowie ślubni będą zachwyceni włączona funkcja Dynamic Range zapobiega skutecznie przed „przepaleniami” na sukniach ślubnych a czarny garnitur nie stanowi jedynie czarnej plamy
a nie jest to do końca prawda.
Najlepsza metoda pokazania prawdziwej wartości D-range byloby wykonanie dwóch identycznych zdjęć - S3pro i Nikonem D200 z tym samym obiektywem.

Yaro
27-08-2006, 23:39
Chciał bym, by D200 miało funkcję D-Range, (i taką dynamikę jak S3 Pro) wtedy był by to najlepszy korpusik dla zaawansowanych )
Pozdrawiam i ja tyle w tym temacie, szykuję się po mału do urlopu.......

dzidch
29-08-2006, 16:56
s3 pro ma jeszcze jedna przewagę. Można do niego kupić tanio lampkę ja kupiłem SB80DX.
Kiedyś najwyższy model następcą jej jest Sb800 . Z tym że s3 pro nie gada w ittl wiec po co przepłacać ja kupiłem dx80 w super stanie za 530 zł. Jak narazie jestem zadowolony odezwe sie juz po testach. bede porównywał do nikona d70 z sb600

Smurf
29-08-2006, 19:34
s3 pro ma jeszcze jedna przewagę. Można do niego kupić tanio lampkę ja kupiłem SB80DX.
Kiedyś najwyższy model następcą jej jest Sb800 . Z tym że s3 pro nie gada w ittl wiec po co przepłacać ja kupiłem dx80 w super stanie za 530 zł. Jak narazie jestem zadowolony odezwe sie juz po testach. bede porównywał do nikona d70 z sb600
Ja również kupiłem SB 80DX (nową) i ... czym predzej sprzedałem. Lampa nie oświetla prawidlowo całego kadru przy szerokim kącie (pomimo cropa). Porownywalem z Metzami 40Mz3i, 32 Mz3, oraz SB800. Nawet poprosilem irekka o przyslanie mi zdjecia białej ściany wykonane D70 + Nikkor 18-70 + SB 800 przy opgniskowej 17 mm. Wszystkie te lampy tj. obydwa Metze i SB 800 oświetlaly kadr duuuużo lepiej niz SB 80DX. Zreszta sam Nikon w specyfikacji lampy podaje katy oświetlenia wyraźnie węższe od obejmowanych przez obiektywy o ogniskowj 18-24 mm (27-36mm dla formatu 135).
Poza tym D200 chyba również z SB 80 DX współpracuje , tyle że tak jak S3 pro tj. bez i-TTL

dzidch
30-08-2006, 07:55
Smurf a nie miales czasem walnietego egzemplarza tej dx80.
moim zdaniem naswietlanie ok porównujac do metaz 40mz1. zreszta sb80dx ma praktycznie ten sam palnik co sb800 i sb28dx . tak czy siak porównam jeszcze z sb600

Niedzwiedz
30-08-2006, 10:01
ja chwilowo zamienilem sb600 na dx80 poki nie wroce do puchy z ittl dla mnie dx80 to fajna lampa ale wg mnie przeswietla mocno :) chyba sobie zmienie ten soft

Robert W
01-09-2006, 13:14
Yaro

Masz D200 i S3Pro - zrób proszę jakieś zdjęcia porównawcze tych body, podpinając dobre szkło (np. jakaś stałka) w takich samych warunkach i najlepiej ze statywu.

Robert

Yaro
01-09-2006, 13:24
Po ptakach, sprzedałem wczoraj d200..., nie ma porównania D200 z lampą radzi sobie znakomicie, z S3 Pro widzę że trzeba "powalczyć" ale nie jest źle.
Do usłyszenia po urlopie nie ma mnie do 19go wrzesnia. Czas na "państwo środka".........

Niedzwiedz
01-09-2006, 15:22
Chryste Japonskie sprzedal d200 i zostawil s3 !!!!! łomatko

Yaro
01-09-2006, 15:59
tak, na razie s3 pro do czasu D300 lub S4......:))))
do moich landszaftów, street foto wolę S3

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2006 ]
Heeee..... wróciłem z Chin i Hong Kongu zgadnijcie co kupiłem........


a mianowicie odkupiłem D200 nowe w cenie (w przeliczeniu na PLN) - 4278 zł !!!, kupiłem rownież obiektyw AF-S DX 17-55mm f2,8G IF ED za 3931 zł !!!
Podane ceny były by o 2 % niższe w przypadku płatności gotówką $HK, USD czy EUR.
Przy płaceniu kartą niestety dsoliczają te 2 % ale przy w/w cenach to bez znaczenia.
W okolicach NATHAN ROAD są dziesiątki małych sklepów w których mają to co najbardziej "chodliwe" różnice w cenach są, trzeba tylko trochę pobiegać, ja potrzebowałem 1,5 godziny. W sklepie w którym kupiłem body obietktw był droższy a w tym gdzie kupiłem obiektyw droższe było body. Za dodatkową baterię EN-EL3e made in japan zapłaciłem 173 zł. Grip BP200 470zł. Jako ciekawostkę podam że za iPoda 30GB zł 885 zł

Pozdrawiam

Smurf
25-09-2006, 23:37
Przy obecnej cenie 4100 (tyle zapłaciłem i w takiej cenie mam jeszcze dostęp) jest to propozycja baaaaaaaaaaaardzo kusząca, i grzechem było by z niej nieskorzystać.
Taka jakość za taką cenę to strzał w dziesiątkę.
http://www.allegro.pl/item128923949_fuji_s3_pro_bezkompromisowa_jakosc_o brazu_.html

Nie rozumiem... przecież to prawdziwy grzech. :mrgreen:

Yaro
26-09-2006, 00:06
byłem zapłaciłem i mam ;)

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 ]
Smurf, wystawiony sprzet zakupił u tego samego sprzedawcy mój przyjaciel ale mocny amator. Jego S3 Pro przerasta, leci w czwartek do Stanów i ma zamiar o zgrozo kupić tam D80. Ale to jego wybór dla niego S3 za duży za cięzki itp. Jako że to za moją sprawą kupił Fuji pomagam mu go sprzedać. Cena jest dobra bo odda go za 3800.
Ja swojego nie sprzedam chyba że następca będzie lepszy (S5 zapowiadany na 2007 rok - wiadomośc z dprewiev.) lub jesli Nikon wprowadzi następcę D200 i dorówna jakością obrazu Fuji.

Smurf
26-09-2006, 00:47
byłem zapłaciłem i mam ;)

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 ]
Smurf, wystawiony sprzet zakupił u tego samego sprzedawcy mój przyjaciel ale mocny amator. Jego S3 Pro przerasta, leci w czwartek do Stanów i ma zamiar o zgrozo kupić tam D80. Ale to jego wybór dla niego S3 za duży za cięzki itp. Jako że to za moją sprawą kupił Fuji pomagam mu go sprzedać. Cena jest dobra bo odda go za 3800.
Ja swojego nie sprzedam chyba że następca będzie lepszy (S5 zapowiadany na 2007 rok - wiadomośc z dprewiev.) lub jesli Nikon wprowadzi następcę D200 i dorówna jakością obrazu Fuji.

Ale z Ciebie kłamczuch. :lol:

Body ma 2 miesiące zrobiłem nim ok 800 zdjęć,
100% sprawne, brak śladów używania
Jest to drugie body S3 pro które użytkuję, kupującemu przekażę wiele cennych informacji odnośnie focenia S3 Pro.
Dgyby nie chęć przesiadki na FF, na pewno bym go nie sprzedawał.

Yaro
26-09-2006, 09:40
Smurf co ty dedektyw Monk jesteś? na Allegro trzeba prostymi słowami......
Jesliś nie dowiarek mogę sfocić moje body z pudłem body sprzedawane kolegi na aucji i 2 na raz łacznie z numerami fabr.
Ja swojego nie oddam do premiery S5
zresztą pisz co chcesz ...

fotomarek_k
03-12-2006, 18:05
Wyciągam temat, bo po wymianie oprogramowania na wersję 2.18, zdaje mi się że przy fotkach z zewnętrznym fleszem na auto wb (czyli na predefiniowanym ustawionym przez "fabrykę" dla flesza) wchodzi różowy zafarb, którego wcześniej nie było?? Może ktoś potwierdzi lub zdementuje?

Przy okazji-postanowiłem spróbować pomierzyć wartości temperatury barwowej, do jakich przypisane są poszczególne predefiniowane. Nie jestem pewien, czy metoda którą zastosowałem jest właściwa i jestem ciekaw Waszego zdania w tej kwestii...
Ja robiłem tak, że rawy z s3 otwierałem w Lightroomie-program podawał mi wartość wb danego obrazka w kelwinach. I dla flesza zewnętrznego podaje mi 5350 stopni. Dla przykładu i "zweryfikowania metody" zmierzyłem balans przy lampach elfo- program podał mi 5500,więc zdaje się OK. Dla pewności sprawdziłem po dwa razy, przełączając poszczególne wartości dostępne w aparacie- Lightroom podawał zawsze powtarzalnie tj.ta sama wartość temperatury przy danym ustawieniu wb.
Jak sądzicie,czy metoda ma sens? Jeśli tak, to może ktoś posiadający s3 ze starszym oprogramowaniem zmierzy ila ma "przypisane" do flesza? A może macie informacjie o wartościach poszczególnych wb predefiniowanych? Szukam także wszelkich innych niż te (skąpe) z instrukcji informacji o tym aparacie i byłbym wdzięczny za wszelkie -za wyjątkiem japońskich i chińskich- linki:) ...

Pozdrawiam

Remol71
18-10-2014, 11:26
Podczas włączania aparatu przytrzymaj przycisk [BACK]. Numer aktualnej wersji oprogramowania wyświetli się na wyświetlaczu

Ale kotleta odgrzałem, ale przydało się :D