PDA

Zobacz pełną wersję : wyostrzenie - porownanie



zaza67
04-03-2009, 22:58
Mam zapytanie do kolegow jak ustawiac wyostrzenie w puszce ? Podaje dwa linki do zdjecia zrobione D40 na wyostrzeniu ustawionym na +1 i to samo zdjecie ustwione w CNX2 na normal , mysle ze ustawienie zmienione w CNX na normal daje ten sam efekt jak ustawienie w puszce na normal . Chcialbym zaczerpnac waszej opini jak ustawic wyostrzenie w puszce . Bo jak jest ustawione na +1 to adobe wyswietla je jako przeostrzone a Viewnx dobrze ?

1. wyostrzenie +1

http://img217.imageshack.us/img217/6158/wyost1.jpg

2. zmienione na normal CNX2

http://img6.imageshack.us/img6/925/wyost2.jpg

mpwt
05-03-2009, 15:24
Mam zapytanie do kolegow jak ustawiac wyostrzenie w puszce ?

Ustaw takie, które Cię satysfakcjonuje. Zrób kilka takich samych zdjęć na różnych ustawieniach i podejmij decyzję.

zaza67
05-03-2009, 20:18
Tak wiem tylko jest ten szkopol ze jak mam +1 to mi sie podobaja ale gdy np. daje zdjecia znajomym i oni je ogladaja w innym programie niz Viewnx to sa strasznie przeostrzone , jak ty sobie radzisz w takich sytuacjach

mpwt
06-03-2009, 00:15
jak ty sobie radzisz w takich sytuacjach

Robię zawsze w RAW, w programie do obróbki ustawiam taką ostrość jaka mnie satysfakcjonuje na monitorze.

rafal0325
06-03-2009, 11:16
Pierwsze foto na moje oko jest ostrzejsze.Wez ten test przeprowadz na jakimś jednolitym obiekcje.

messer
07-03-2009, 20:09
Wyostrzanie "w puszce" zależy od puszki. Zupełnie inaczej zdjęcia wyostrza 70, inaczej 700, chociaż różnią się tylko zerem na końcu :)
Najlepsze efekty - tak jak zaznaczyli koledzy - można uzyskać ostrząc RAW'y prz wywoływaniu. Warto spróbować. Nie wrócisz do JPG :)

Erie
08-03-2009, 15:27
najlepsze efekty daje robienie NEFów z ustawieniem wyostrzania w puszce na zupełne zero i następnie w NXie dodanie unsharp mask z odpowiednimi parametrami (dobranymi INDYWIDUALNIE do kazdego zdjęcia)

Manowo
01-04-2009, 15:34
zupełne zero znaczy wyłączyć(brak)? czy wartość 0?

Campo
02-04-2009, 09:16
Tak wiem tylko jest ten szkopol ze jak mam +1 to mi sie podobaja ale gdy np. daje zdjecia znajomym i oni je ogladaja w innym programie niz Viewnx to sa strasznie przeostrzone , jak ty sobie radzisz w takich sytuacjach

Rob odbitki i pokazuj / rozdawaj znajomym.
Kazdy ma inny sprzet, inny monitor, inna przegladarke i nikt nigdy nie bedzie widzial tego co ty u siebie.