PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma DP2 wspaniałe przestrzenne



meliszipak
04-03-2009, 13:50
obrazowanie. Jak dla mnie matryce sigmy generują świetne, szczegółowe, przestrzenne fotografie.
Kolejna premiera i po raz kolejny jestem zbudowany jakością obrazów.
W tej edycji zastosowano ciekawszy obiektyw o bardziej uniwersalnej ogniskowej.

pawel
04-03-2009, 14:34
Małpy, które nadają się do robienia zdjęć już są, niech ktoś w końcu zrobi porządny dalmierz dla ludzi. ;)

hedgehog
04-03-2009, 14:47
Nu nu nu, interesujące. Może coś wreszcie wykurzy XA2 z mojej kieszeni. Nie to, żebym chciał. :)

nowart
04-03-2009, 14:48
wczoraj też przeglądałem te fotki z DP2 na stronie sigmy. jakość już od pełnej dziury powaliła mnie na łopatki. Brzytwa od środka po sam brzeg kadru, zero aberacji. Dla mnie rewelacja - tylko widząc obecne cenowe postępy Sigmy aż boję się pomyśleć ile to będzie kosztowało, skoro stara DP1 stoi za ok 1900zł...

skuba
04-03-2009, 17:49
Wow. Gdyby miała rozsądną cenę od razu znalazła by się w mojej kieszeni.

mathu
04-03-2009, 18:25
obrazowanie. Jak dla mnie matryce sigmy generują świetne, szczegółowe, przestrzenne fotografie.
Że szczegółowe to się zgodzę, bo to Foveon, ale przestrzenne?

Przemes
04-03-2009, 18:29
jakosc obrazu powala, tego nie da sie ukryc.
Jakby to jeszcze byl dalmierz to natychmiast bym kupil, bo kadrowac ekranem lcd to nienawidze.

mathu
04-03-2009, 18:35
jakosc obrazu powala, tego nie da sie ukryc.
Mimo wszystko 12Mpix skalowane w dół do 4Mpix da tyle samo detali i mniej artefaktów. Oczywiście pozostaje kwestia szkła :>

Jakby to jeszcze byl dalmierz to natychmiast bym kupil, bo kadrowac ekranem lcd to nienawidze.
Można dokupić celownik optyczny.