PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś używa Sigmy 17-35 DG HSM z Nikonem D70 ?



Anonymous
29-05-2004, 23:39
Witam,

Czy macie jakieś doświadczenia z Sigmą 17-35 2.8-4 DG HSM i Nikonem D70. Jak wypada ten obiektyw na tle Nikkora 18-35 (ale nie tego 2.8D)?

Pozdrawiam.

mir_d70

admin
30-05-2004, 00:25
Jeśli Cię interesuje to postaram się sprowadzić sample z D70 i Sigmy 17-35/2.8-4 EX DG (ta z nagrodą TIPA na ten rok). Po ogłoszeniu werdyktu mój znajomy przeszukał cały Hamburg w jej poszukiwaniu. Kupił i jest nim uszczęśliwiony. Niestety widzimy się rzadko, a ten maniak jest daleki od nowinek technicznych i za takie uważa również internet ;)

Anonymous
31-05-2004, 21:16
Witam,

Bardziej interesujace dla mnie jest jak sie pracuje z takim obiektywem, czy nie ma problemow z kompatybilnoscia ? czy dobrze dziala HSM ? czy obiektyw nie winietuje ? jak jest z jego jakoscia ? itp. itd.

Pozdrawiam.

admin
31-05-2004, 21:21
He, he, już do Niego napisałem, ale ponieważ odpowiedzi jeszcze nie mam, dopiszę Twoje pytania. Mam nadzieję że rozwiąże Twoje wątpliwości ;)

simpul
01-06-2004, 19:13
A ja dorzuce wlasne trzy grosze i powiem tak:

Bardzo ale to bardzo długo rozwazałem kupno tego wlasnie szkła. Cena wydawala sie atrakcyjna jak na oferowana ogniskowa i jakosc obrazu, no i opinie w zasadzie nienajgorsze... czegoz wiecej chciec? No wlasnie. Moze Tamrona?

Bowiem dzis jednak cos drgnelo (byc moze skoczylo cisnienie powietrza) i zdecydowalem ostatecznie, ze zamiast tej Sigmy wezme jednak Tamrona 17-35/2.8-4 Di LD.
Mam teraz wrazenie jakbym nie dopuszczal do mysli czegos co jest prawie oczywiste ;) Mowiac to mam na mysli fakt, iz nie bardzo nalezy sie przejmowac obiegowa opinia o felernosci i chlamowatym wykonaniu Tamronow - moze i nie sa najpiekniejsze ale czyz nie liczy sie efekt jaki sie otrzymuje? Poza tym sam mam jednego od dobrych kilku lat i nie zanosi mu sie na rozsypanie a luzy sa jakie byly (male). Co zawazylo na mojej decyzji?

Zdaje sie ze nie byla to cena (ktora jest ledwo o $10 na korzysc Tamrona). No wlasnie sam nie wiem do konca, bo racjonalnie patrzac nie ma jakiejs druzgocacej przewagi T nad S.
Ale jest pare rzeczy (podaje za pl.rec.foto.cyfrowa):

- bardzo ostry (widzialem przykladowe zdjecia, faktycznie mily widok)
- dobrze znosi punktowe zrodla swiatla w kadrze.
- AF dziala pewnie: po zlapaniu ostrosci po ponownej probie przeostrzenia nie kreci pierscieniem ostrosci.
- rozmiar filtra 77mm a nie 82mm.
Dodajmy jeszcze do tego bardzo wiele mieszanych wrazen (ogolnie w sieci) na temat tego jakiej jakosci efekty daje wlasnie Sigma 17-35/2.8-4.

Nie chce Cie do niczego namawiac wbrew Twojej woli, ale ja tez bylem przez jakis czas pewien ze chce Sigme :) Poszukaj w sieci, a noz dowiesz sie czegos co akurat spowoduje ze nie bedziesz plul sobie potem w brode (pewnie przesadzam teraz, ale kto wie).

Pozdrawiam cieplo.

___________________________________
przemykosław [ s i m p u l ]

| Wi not trei a holiday in Sweden this yër?
| See the loveli lakes.
| The wondërful telephone system.
| And mäni interesting furry animals.

admin
16-06-2004, 02:00
Simpul, wrzuc jakies zdjatko z niego, jesli mozesz oczywiscie...

simpul
16-06-2004, 02:34
Hm, czyzbym nie napisal ze na razie sobie teoretyzuje? ;) Jak go wreszcie dorwe to cos zrobie i oczywiscie zamieszcze, a na razie morduje sie na sigmie 35-70 :/ Na sieci krąży gdzieś porównanie (też na jakimś forum) tego Tamrona z Canonem 16-ileśtam no i jak dla mnie T. nie ustępuje w ogóle C. A zdjęcia z obu są ostre jak cholera (tylko że nudne i głupie też - coz, test to test).

Niestety teraz juz kiedy mam body i jakiekolwiek szkło, wole sie pomeczyc i zaczekac na obiektyw + lampę ze stanów, niz doplacac kolejny tysiąc w naszej wspólnej Europie.

Pozdrawiam, Przemo.

PS. Nie bedzie D70 - kupiłem D100 na Słowacji w sklepie www.alltec.sk :)

_____________________________________
Wi nøt trei a høliday in Sweden this yër?
See the løveli lakes.
The wøndërful telephøne system.
And mäni interesting furry animals.

admin
16-06-2004, 09:49
Ok. Myslalem (zdarza mi sie, choc rzadko - 8) ) ze u Ciebie od decyzji do zakupu, krotsza droga ;)

Gratuluje udanego zakupu.

simpul
16-06-2004, 10:15
Wiesz, jak dla mnie to ona moglaby miec dwie minuty, gdybym nie mial tego pecha co wlasnie mam :)

Pozdrawiam

admin
16-06-2004, 10:21
Nie, nie... Bardzo dobrze ze swoje decyzje gruntownie rozwazasz. Ja jestem niestety maniakiem. Jak tylko cos ma szanse miec dobra jakosc, szybko wykladam kase. Pozniej czesto zaluje... :?

Anonymous
17-06-2004, 14:15
Witam,

Szczerze mowiac to dopiero po tym poscie zaczalem rozgladac sie za tym tamronem; ma on bardzo dobre opinie (kilka krytycznych uwag odnosnie mozliwosci fotografowania pod swiatlo); sam jego wyglad wskazuje ze cos sie w tamronach zmienia i to na dobre. Szkoda, ze obiektyw jest praktycznie nieosiagalny w Polsce - chetnie bym mu sie przyjrzal z bliska.
Jesli chodzi o sigme to nowa wersja DG rowniez ma filtr 77mm.

Pozdrawiam.