Zobacz pełną wersję : Jak wykonać poprawnie taką fotkę?
Witam. Nie dawno byłem pofotografować dziewczynę. Zrobiłem jedną z takich fotek i kurcze nie spodobała mi się gdyż jej twarz jest jak by zamazana a cegły po lewej stronie bardzo wyraziste. Ogólnie chciałem aby było odwrotnie.
Jak powinienem najprościej ustawić aparat aby w przyszłości nie robić takich chyba podstawowych błędów?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl)
może najprościej będzie poprawnie ustawić ostrość na początek?
Ustawienie ostrości na oczy modelki i przekadrowanie zdjęcia z ciągle wciśniętym spustem migawki do połowy - jeśli o ostrość chodzi...
Poza tym: ćwiczyć...
i pracowac na innym programie niz zielony, bo tam focus sam decyduja na co wyostrzyc.
i pracowac na innym programie niz zielony, bo tam focus sam decyduja na co wyostrzyc.
Naprzykład jaki mi proponujesz?
sokrates
03-03-2009, 15:44
może być A. Ustaw f5,6. ISO100 i jak masz lampę zewnętrzną ustaw w tryb BL -1EV i doświetl cienie. osobiście to zdjęcie kadrował bym w pionie.
Wejdź tu http://www.szerokikadr.pl/ i troche poczytaj może pomoże pozdrawiam
rafal0325
04-03-2009, 14:29
może być A. Ustaw f5,6. ISO100 i jak masz lampę zewnętrzną ustaw w tryb BL -1EV i doświetl cienie. osobiście to zdjęcie kadrował bym w pionie.
Chodzi Ci o tryb TTL BL? Czy ustawienie na lampie -1EV odpowida ustawieniu w body -1EV(kompensacji ekspozycji)
rafal0325
04-03-2009, 14:37
Ustawienie ostrości na oczy modelki i przekadrowanie zdjęcia z ciągle wciśniętym spustem migawki do połowy - jeśli o ostrość chodzi...
Poza tym: ćwiczyć...
I ostrość bedzia nadal ustawiona na modelce?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.