PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrożnie z gripem Delty do D50!!!



zbigm
20-08-2006, 13:27
Witam!
To mój debiut na forum, chciaż od pewnego czasu jestem "biernym" czytaczem. Lektura postów rozwiewała moje wątpliwości ;) więc nie wrzucałem po raz n-ty tematu "Co sądzicie o.....".

Ale dzisiaj to co innego..... Otóż:
Rzeczony grip Delty nabyłem kilka miesięcy temu, i byłem z niego zadowolony. Zwłaszcza po założeniu lampy, lub długiego obiektywu aparat znacznie lepiej "się trzyma" w łapach.
Aż przyszło mi do głowy dokręcić obiektyw 70-210/f4 i całość zamontować w statywie.
I po chwili grip pękł... Tuleja mocowania do statywu wylazła z gripa razem z kawałkiem pliastiku, na szczęście nie całkiem i zdążyłem złapać aparat. Brrrr....

Może to była wada ukryta, może grip pękł wcześniej po jakimś stuknięciu - nie wiem.
Faktem jest że dolna ścianka gripa ma grubość ok. 1mm - to chyba ciut mało... :(

Pozdrawiam
(chyba) mądrzejszy po szkodzie

admin
20-08-2006, 13:45
70-210 nie jest szklem wyjatkowo ciezkim ale ta informacja powoduje ze raczej nalezaloby o tym pomyslec za wczasu i wzmocnic uchwyt statywowy w gripie, badz odpinac go przy zalozeniu na statyw. To wazne info.

Markysz
20-08-2006, 15:37
No tak, tylko ze wartałoby poinformowac producenta o zaistniałej sytuacji.....dobrze, że tym razem nic sie ze sprzetem nie stało powaznego

ALF
20-08-2006, 15:53
warto też kupić cięższe szkła z własnym mocowaniem statywowym :P

zbigm
20-08-2006, 16:00
warto też kupić cięższe szkła z własnym mocowaniem statywowym :P
A także, rzecz jasna, metalową puszkę ze zintegrowanym gripem... :P

Kolekcjoner
21-08-2006, 04:17
No.... i jeszcze do tego wszystkiego odpowiedni statyw :mrgreen:!

RAF
21-08-2006, 11:12
No i odpowiednio duży plecak, by to wszystko załadować 8)
tak całkiem btw, to w dalszym ciągu ni słuchu, ni widu o tym gripie do D50 z przyciskiem (?)

Markysz
21-08-2006, 11:38
"ciagle czekamy na niego, dokladnych i pewnych informacji bede mogl udzielic
dopiero jak bedzie." - taką dostałem odpowiedz od foto- tipa na pytanie kiedy bedzie, jaka cena i czy znają jakies specyfikacje juz...
8) tez czekam niecierpliwie na niego

ALF
21-08-2006, 12:29
no i bmw 730 co by to zapakować :lol:

mcc
21-08-2006, 16:53
no i bmw 730 co by to zapakować :lol:

No raczej tragarza.

mkwiek
21-08-2006, 17:33
straszna kiszka taki "grip". i co wtedy jakby Ci sprzęt spadł i się zniszczył? wina gripa a producent Ci na pewno kasy nie odda :/ kiszka, dlatego nie ma to jak sprzęt dedykowany-oryginalny. szkoda, że w D50 takowego nie uświadczysz. naszczęscie w D80 jest :)

zbigm
21-08-2006, 20:06
straszna kiszka taki "grip". i co wtedy jakby Ci sprzęt spadł i się zniszczył? wina gripa a producent Ci na pewno kasy nie odda :/ kiszka, dlatego nie ma to jak sprzęt dedykowany-oryginalny. szkoda, że w D50 takowego nie uświadczysz. naszczęscie w D80 jest :)
Słusznie Waść prawisz! :) Będzie dobrze jak dostanę zwrot kasy za "gripa".... :?

nightelf
22-08-2006, 20:21
zbigm, faktycznie, kiepska sytuacja.
Producent może się wypiąć, stwierdzając, że fizyczne uszkodzenia nie podlegają gwarancji :( To smutne, że ten grip jest, aż tak badziewnie zrobiony.

zbigm
23-08-2006, 10:45
Producent może się wypiąć, stwierdzając, że fizyczne uszkodzenia nie podlegają gwarancji :(
nightelf, otóż to. Teraz jestem na urlopie, potem zobaczymy. 8)

To smutne, że ten grip jest, aż tak badziewnie zrobiony.
No, póki co z Delty się wyleczyłem. :| Z drugiej strony przyzwyczaiłem się do drania i teraz jest... niewygodnie. Chyba zacznę zbierać kasę na D80 z firmowym gripem. ;)

nightelf
23-08-2006, 19:48
zbigm, mam nadzieję, że reklamację uznają.

Co do D80, też mi się podoba :-), może za jakiś czas będzie to moje następne body.

Gamling
23-08-2006, 20:11
Ale dla czego nie napiszesz do nas maila w tej sprawie? Troche nie rozumiem takiego podjescia. Zaczyna sie gdybanie a nawet nie skontaktowales sie ze sprzedawca.

zbigm
23-08-2006, 21:43
Ale dla czego nie napiszesz do nas maila ww tej sprawie? Troche nie rozumiem takiego podjescia. Zaczyna sie gdybanie a nawet nie skontaktowales sie ze sprzedawca.
Racja! Bez urazy Gamling, ale nie odnoszę się do Foto-Tipa. Kilka rzeczy u Was kupiłem i mam jak najlepsze zdanie.
Teraz jestem poza domem, a muszę sprawdzić czy mam wszystkie papiery potrzebne do reklamacji itd... Zgłoszę się we wrześniu.

Gamling
23-08-2006, 22:00
Spoko nie ma sprawy. Nie wiem jak bedzie ze zwrotem ale wymienic to na pewno sie postaramy chociaz to faktycznie moglo by podpadac pod uszkodzenie mechaniczne. Swoja droga chyba miales pecha bo sprzedalismy na razie jakies 2500 sztuk tego gripa w calej Europie i to pierwszy taki przypadek.