PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Wiosny nie ma...(intro)



erde
03-03-2009, 01:29
Cześć i czołem. W ten weekend udało mi się wyrwać na Warmię. Oto swoiste preludium materiału, który udało mi się ustrzelić. Ostatni tej zimy szron na drzewach, wschód słońca, zachód słońca, łabędzie itp...oj jest tego sporo. A tak na szybko taki oto widoczek, celowo ze słupem:) Godzina 6:30 rano, słońce dopiero co wychodziło zza drzew.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/03/DSC_7871-2.jpg
źródło (http://i498.photobucket.com/albums/rr348/erdetm/DSC_7871.jpg)

kulten
03-03-2009, 11:14
W balance color powinieneś nieznacznie pogrzebać i zdjąć trochę różu. Gdyby nie to przyzwoite zdjęcie. A i troszkę leci w lewo.

erde
03-03-2009, 11:20
nie zdejmę różu. wschód słońca był na różowo, w rzeczywistości była purpura na śniegu...więc zostawiam tak :)

kulten
03-03-2009, 11:23
Tylko, że tego wschodu nie czuć / nie widać więc ja bym zdjął :) .

harb
03-03-2009, 11:48
tym razem słaby motyw - nudnawo Erde :-D

erde
03-03-2009, 12:09
spokojnie spokojnie...:>

morzon
03-03-2009, 15:40
Tym razem też mi nie podchodzi... umiesz lepsze robić ;)

borregaard
03-03-2009, 17:03
Tym razem też mi nie podchodzi... umiesz lepsze robić ;)
Ale jest niezbyt powtarzalny....:mrgreen:
Śnieg do prania..!

morzon
03-03-2009, 17:07
Ale jest niezbyt powtarzalny....:mrgreen:


Z czasem, z czasem... ;)

erde
03-03-2009, 17:13
Ale się macie z tym śniegiem. Chcecie patrzeć czy patrzycie jak chcecie? :>

borregaard
03-03-2009, 17:19
Ale się macie z tym śniegiem. Chcecie patrzeć czy patrzycie jak chcecie? :>
Wydaje mi się,że raczej Ty masz "śnieżny" problem,reszta się raczej swobodnie w tym temacie czuje.....:-D

erde
03-03-2009, 18:55
ale jak to jest. Jeżeli w rzeczywistości kolor śniegu był jeszcze bardziej purpurowy, a na zdjęciu dodatkowo odjąłem tej purpury to jest źle? Zatem jaki kolor śniegu byłby ok? Biały? No tak, śnieg jest biały, ale o wschodzie słońca biały w cale nie był...

abre
04-03-2009, 01:08
Erde, nie przejmuj się ;) Większość facetów jest ślepa na kolory ;)

A tak na poważnie, mnie zdziwiło wręcz to, że na zdjęciu tak biało a nie złoto lub różowo.
Panowie, proponuję kiedyś wziąć w łapki farby, pędzle, iść w teren i spróbować namalować to co widzicie. Zapisać kolory. Myślę, że efekty mogą Was naprawdę zaskoczyć.

borregaard
04-03-2009, 08:28
Erde, nie przejmuj się :wink: Większość facetów jest ślepa na kolory :wink:
No widzisz....kobieta wytłumczyła i wiesz...jesteś ślepy na kolory...:mrgreen: :mrgreen:
Natomiast większość kobiet jest sprawna technicznie...inaczej.Przypuszczam ,że abre ma,jeśli już,monitor skalibrowany.....inaczej...:mrgreen:

abre
04-03-2009, 12:29
Przypuszczasz źle :P Widzę, że śnieg na zdjęciu biały nie jest i absolutnie mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie.

Natomiast przeszkadza mi głoszenie pewnych mądrości jako prawd objawionych w stylu: śnieg jest biały a cień jest czarny ;)

borregaard
04-03-2009, 12:46
Przypuszczasz źle :P Widzę, że śnieg na zdjęciu biały nie jest i absolutnie mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie.

Natomiast przeszkadza mi głoszenie pewnych mądrości jako prawd objawionych w stylu: śnieg jest biały a cień jest czarny ;)
Nie masz bladego pojęcia co myślę n/t koloru śniegu....a prawdą jest ,że nie jest różowy.Może ,w pewnych warunkch, przybierać pewien odcień,ale bez przesady....
Moja opinia jest subiektywna i nikomu nie każę stosować się do mojego wyobrażenia...i głosić prawd objawionych o postrzeganiu świata przez upośledzonych wzrokowo i metodzie .."pędzel w łapę i w teren"...:mrgreen:
Skupmy się raczej na ocenie,zwykle subiektywnej,zdjęć i wyrażaniu aprobaty lub nie...