PDA

Zobacz pełną wersję : uratowac zdjecie



V E R E M Y
02-03-2009, 16:37
Witam po obrobce w ps3 zauważyłem pixele na zebach... nie mam pojecia skad sie tam wzieły....
jest jakis sposob na uratowanie tego....jakos wygładzic ?




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img114.imageshack.us/my.php?image=37456563.jpg)

malibu
02-03-2009, 16:54
najszybciej chyba narzędziem w PS smużenie ale oczywiscie można to zrobić też innymi sposobami (stempel , łatka , rozmycie)

Michał Jędrak
03-03-2009, 22:49
No dobra, ale skąd one się tam wzięły? Jaką rozdzielczość ma zdjęcie? W jakiej jakości zapisywałeś plik JPG? Potrzeba więcej informacji o sposobie pracy, bo być może główkujemy a okazuje się, że wystarczy zdjęcie odpowiednio obrobić od nowa.

mpwt
05-03-2009, 15:26
nie mam pojecia skad sie tam wzieły....

Po zmniejszeniu zdjęcia?

yahooo8
06-03-2009, 21:49
jak sie oglada zdjecie w 100% wielkosci to nie widac zadnych pikseli wiec nie masz co sie przejmowac. A powstały one zapewne przy zapisywaniu, zapewne wybrałeś mniejszą jakość.

Al Bundy
07-03-2009, 21:04
Piksle są i nie ma co do tego wątpliwości. Zwykle pojawiają się takie artefakty właśnie w miejscach o mocnym kontraście, poddanych wyostrzaniu a później zbyt mocnej kompresji.