PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka drukarka do wydruków cz-b format A4 ?



adam_w
02-03-2009, 03:09
Witam.
Chciałbym kupić drukarkę do wydruków czarno białych chodzi mi głównie o baryt. Czytalem o Epsonie 2880 ale to drukarka A3 i cena powyżej 3000 tys. Czy istnieje drukarka do formatu A4 która drukuje rewelacyjnie czarno białe fotografie? Chodzi o to żeby nie było różnego rodzaju dominat barwnych. Poprostu alternatywa ciemni. Czy tego rodzaju czarno białe wydruki można uzyskać tylko na tuszch Ultra Chrom K3? Oczywiście myślę o stosowaniu papierów najwyższej jakości. Z góry dziękuję za rady.
pozdrawiam

+++
02-03-2009, 12:36
Może to troszkę pomoże:

http://zawsze-kwadrat.pl/2008/03/evil-side-of-black-and-white/

jazco
29-03-2009, 21:13
Mam podobny problem, a nie stać mnie na Epsona R800. Jeśli Ciebie stać to chyba da radę otrzymać porządne efekty, no i masz dostęp ewentualny do czarnobiałych tuszy Lyson. Tu jest sporo artykułów na temat workflow przy Epsonach : http://www.cjcom.net/digiprnarts.htm

Ja chyba kupię Canon ip4600, czarny jest tam pigmentowy a roździelczość wydruku na tyle duża, że kropki w trybie 'greyscale' nie będą tak bardzo przeszkadzać..

Tom01
03-06-2009, 13:40
Witam.
Chciałbym kupić drukarkę do wydruków czarno białych chodzi mi głównie o baryt. Czytalem o Epsonie 2880 ale to drukarka A3 i cena powyżej 3000 tys. Czy istnieje drukarka do formatu A4 która drukuje rewelacyjnie czarno białe fotografie? Chodzi o to żeby nie było różnego rodzaju dominat barwnych. Poprostu alternatywa ciemni. Czy tego rodzaju czarno białe wydruki można uzyskać tylko na tuszch Ultra Chrom K3? Oczywiście myślę o stosowaniu papierów najwyższej jakości. Z góry dziękuję za rady.
pozdrawiam

Temat trochę stary, ale może się komuś przyda. Najlepszą jakość uzyskamy stosując dobrej jakości tradycyjną atramentówkę 6-kolorową, np Epson Photo 950, może być nawet używana, zmieniając oryginalne kartridże na wersje do napełniania (tzw CIS), i zalewając atramentami do wydruków B-W, czyli same odcienie czarnego. Np Lyson Quad Black. Do sterowania tak zmodyfikowaną monochromatyczną drukarką, służy darmowy RIP Quad Tone.