PDA

Zobacz pełną wersję : D2X i mały zakres ISO - c.d. :-)



Sylwiusz
02-02-2005, 23:45
Hmmm... czyzby jednak forum nie bylo niezalezne, skoro na sama dyskusje bez sampli o zdjeciach w wysokich iso z D2X temat nagle zostal zamkniety na amen ;-)
BTW - tak z tydzien temu japonska strona opublikowala sporo nieoficjalnych sampli (pewnie juz ja usuneli). Ogladalem sobie iso800 i musze przyznac, ze tak organoleptycznie, to wygladalo bdb - nie gorzej niz z D70. Sampli przy wyzszych czulosciach nie bylo :-)

Kaleid
02-02-2005, 23:58
Tematy ktore maja na celu trollowanie beda zamykane.. A co do ISO to mowilem....nie ma sie czego obawiac.

jaromir
02-02-2005, 23:59
No właśnie... Bo chyba nie jest najważniejsze kto ma rację czy doświetla czy nie doświetla i czy szumi/nie szumi na wysokim ISO. Szczerze mówiąc nie podoba mi się takie ucinanie tematu.

Kaleid
03-02-2005, 00:15
Mozna rozmawiac...prosze bardzo :) Trolli nie trawię.....

admin
03-02-2005, 00:25
Panowie, stane w obronie Kaleida. Coraz wiecej jest trollowania i zmuszani do prostowania wlasnej niewiedzy. Mnie rowniez czasem swedzi reka bo feruje sie opinie ktore nijak maja sie do prawdy. podobnie jest w tym wypadku. Gosc nie przeczytal o ekstra settings w D2X i uznal ze matryca DX daje ograniczenie dla ISO. Kompletne pomylenie i brak zwiazku ruszyl Kaleida, sprzetowca i nie dziwie sie. Dostal odpowiedz i zamiast zglebic samodzilenie temat, rzucil sie w wir dyskusji wyciagajac asy w stylu "zakochanego w Nikonie" itp. Spokojnie, dyskutujemy dalej ale w duchu tego forum a nie wlasnego widzi mi sie...

Tr0n
03-02-2005, 02:08
Ja tez popieram Kaleida - trollowanie bezie surowo tępione

biadzi
03-02-2005, 03:44
Dostal odpowiedz i zamiast zglebic samodzilenie temat, rzucil sie w wir dyskusji wyciagajac asy w stylu "zakochanego w Nikonie" itp. Spokojnie, dyskutujemy dalej ale w duchu tego forum a nie wlasnego widzi mi sie...

wydaje misię, że jednostki posługujące się taką talią argumentów i tak nie mają szansy zaistnieć na tym forum. poziom został już ustawiony i to dość wysoko. osobiście odradzam zbyt pochopne usuwanie tematów. w końcu cenzor też człowiek i ma prawo się pomylić, błędnie zinterpretować czyjąś wypowiedz omyłkowo wskazując 'trola'. napięcia między ludźmi w każdej społeczności są bardzo naturalne i tak długo jak pozostają marginalne chyba niewiele szkodzą. czy naprawdę zależy nam tym aby na forum Nikona obowiązywał jedyny słuszny ton wypowiedzi? gdzie jest granica cenzury? śliski temat, radziłbym używać nożyczek w ostateczności.

admin
03-02-2005, 09:40
biadzi. Nie usuwamy tematow, dajemy im kres. Moderatorzy sa tutaj od tego aby pilnowac porzadku. Przeczytaj ten watek i zdecyduj sam czy nie zamknalbys go w pore, zanim uzytkownicy Nikonow o goretszej krwi nie uznaliby ze warto zrownowazyc zdanie :)

Ps. Przy okazji tez trzeba zaczac pilnowac nieco mocniej odbiegania od tematu bo zaczynamy rozpraszac watki zbyt daleko :)

biadzi
03-02-2005, 10:33
Przeczytaj ten watek i zdecyduj sam czy nie zamknalbys go w pore, zanim uzytkownicy Nikonow o goretszej krwi nie uznaliby ze warto zrownowazyc zdanie :)

hmmm... przeczytałem i wydaje mi się, że zwroty użyte przez Gościa 'ukochana marka Nikon', 'to pytanie zasadnicze, nie złośliwe', 'Pozdrawiam Serdecznie' świadczą o jego ugodowym usposobieniu do tematu, w przeciwieństwie do kaleida, który mówiąc 'nie czytaj bajek' i 'jesteś szumofobem' prowokuje. wiedza jest słabym usprawiedliwieniem arogancji.

Kaleid
03-02-2005, 10:36
Coz, szkoda ze nie zaywazyles usmieszków przy moim poscie :)

BTW: uwazam ze ten post mial charakter trolljacy i mial na celu zrobienie dymu na forum ....zdanie podtrzymuję

BTW: jesli uwazacie ze to co robie jest zle, prosze zdjac mnie z funkcji moderatora.

kacperek
03-02-2005, 10:39
BTW: jesli uwazacie ze to co robie jest zle, prosze zdjac mnie z funkcji moderatora.

Wybacz ale to brzmi jak:
1. moderator ma zawsze racje
2. jak wam nie pasuje wszystko co robie to zmiencie mnie albo ...

Lekko przesadziles wedlug mnie.

biadzi
03-02-2005, 10:43
BTW: uwazam ze ten post mial charakter trolljacy i mial na celu zrobienie dymu na forum ....zdanie podtrzymuję

co Cię o tym przekonało? fakt, że wpisał się anonimowy 'gość' czy może jego brak wiedzy w temacie?


BTW: jesli uwazacie ze to co robie jest zle, prosze zdjac mnie z funkcji moderatora.

z założenia mam negatywny stosunek do moderacji. nothing personal. :wink:

Kaleid
03-02-2005, 10:45
Moderator jest od pilnowania porzadku na forum..nie od rozstrzygania sporow.....nie musze sie tlumaczyc ze swoich decyzji.




BTW: wydaje mi sie ze i tak jestem dosc wyrozumialy..(pewne osoby wiedza o co chodzi)

biadzi
03-02-2005, 10:48
.....nie musze sie tlumaczyc ze swoich decyzji.

to fakt. wystarczy zamknąć temat.

Kaleid
03-02-2005, 10:48
co Cię o tym przekonało? fakt, że wpisał się anonimowy 'gość' czy może jego brak wiedzy w temacie?

Typowy Troll: zarejestrowal sie przed chwilą badz jako gosc, wykazuje sie nieznajomoscia tematu....post najprawdopodobniej skonczylby sie wojną systemową....ponizej są dwa podobne...nie widzialem sensu tworzenia nastepnego. O D2x jest juz kilka tematow...zakladanie kolejnego, blizniaczego...nie ma sensu.

To tyle gwoli wyjasnien :)

Sylwiusz
03-02-2005, 10:49
Wybacz ale to brzmi jak:
1. moderator ma zawsze racje
2. jak wam nie pasuje wszystko co robie to zmiencie mnie albo ...

Lekko przesadziles wedlug mnie.
Dajcie spokoj z domyslami, nie sadze, zeby Kaleid przesadzil, stara sie po prostu panowac nad porzadkiem tutaj a wbrew pozorom to odpowiedzialna praca.

admin
03-02-2005, 10:52
Panowie, bardzo prosze... Zakonczmy w tym miejscu watek niemerytoryczny. I mnie tekst wydal sie prowokoacyjny, szczegolnie ze opieral sie na niesprawdzonej wiadomosci, zarowno w kwestii ISO (autor nie sprawdzil dosc dobrze) jak i nowosci na PMA (o ile sie nie myle to jeszcze sie nie odbyly).

Wrocmy do tematu gdy w naszych rekach znajdzie sie D2X lub ukaza sie oficjalne sample, tylko wowczas wiadomosci beda wiarygodne.

I upraszam o nie jatrzenie wyimaginowanych konfliktow. To forum ma okreslona pozycje i nie dopuszcze do jego zanizenia.

Milego dnia Panowie :)

kacperek
03-02-2005, 11:09
Dajcie spokoj z domyslami, nie sadze, zeby Kaleid przesadzil, stara sie po prostu panowac nad porzadkiem tutaj a wbrew pozorom to odpowiedzialna praca.

nie odnosze sie do jego moderowania tego watku, czy innych watkow, tylko tego ze reszta ma prawo czasami miec odmienne zdanie.

biadzi
03-02-2005, 11:13
Miłego dnia! :wink:

kacperek
03-02-2005, 11:16
Miłego dnia! :wink:

DZIEKUJEMY :mrgreen:

Sylwiusz
03-02-2005, 11:25
Milego dnia Panowie :)
Wszyscy juz zyczyli milego dnia, wiec ja zycze wszystkim milej nocy :-)

A Admina uprzejmie prosze o odpowiedz, bo wszelakie moje proby kontaktu pozostaja jak na razie bez odpowiedzi :cry:

Anonymous
03-02-2005, 18:58
Przykro mi, że tak zakończył się ten post. Nie miałem w zamiarze wywoływać żadnej wojny systemowej (używam mocno przechodzonego F-601), nikogo prowokować (nie ja użyłem słów "bajki" "szumofob" itd.) a nazywanie mojego postu trolowaniem sprawiło, że zwyczajnie zrobiło mi się przykro i nie kryje, że co do pewnych osób nieco się zawiodłem. Mam bardzo ograniczony dostęp do sieci i na ile możliwości mi pozwalają czytam niektóre strony o fotografii, m.in to forum, pozatym dowiedziałem sie ostatnio o dpreview, jako kompendium wiedzy o dużych zasobach. Z w.w. powodów skupiłem się na specyfikacji ze strony Nikona (która podaje takie a nie inne dane o ISO) gdyż czas nie pozwolił mi szukać po sieci innych źródeł... Dziękuje Kaliedowi za link do digitalreview (który rozwiał moje wątpliwości), zbędny był natomiast ten tytuł książki (zarzucający mi tym chyba ignorancje czy wręcz niepotrzebnie i w niezbyt elegancki sposób wskazujący na merytoryczną przewage moderatora) ... ja pytałem tylko o ISO... nie jestem elektronikiem-interesuje sie fotografią. Zagadnałem więc na forum o tą kwestie. Wystarczyło (bez komentarzy) podać link, który wyprowadziłby mnie z błędu. Może sie myle, ale moderator nie powinien wdawać sie w słowne utarczki, gdyż właśnie przez tego typu zachowania to forum może obniżyć swój poziom, o którym to poziomie wspominał Admin. Zwłaszcza jeśli dysponuje się zasobem wiedzy, co potarfię uszanować (słowa o "alternatywnych źródłech bajek" nie były z mojej strony w zamiarze złosliwe). Myśle, że moderator powinien:

wulgarne wystąpienia usuwać
błądzących pouczać
wiedzą się dzielic
tyrani unikać :)

Wzorcem powinien być Admin, ucieleśnienie taktu i dyplomacji w najczystszej postaci :)


Serdecznie pozdrawiam wszystkich piszących i czytających to forum.

p.s. Adminie - ja naprawdę B.LUBIĘ markę Nikon i moją wierną 601 :mrgreen:

Kaleid
03-02-2005, 19:05
Jesli w jakis sposob poczules sie moją wypowiedzia urazony....chowam glowe w piasek i przepraszam :) Okreslenia bajki i szumofob byly z emotkiem :) wiec raczej nie byl to osobisty przytyk..nie traktuj tego tak osobiscie :)

A co do trolllowania....zaczales przewaznie tak jak to robia trolle...post wydawal sie miec charakter typowej prowokacji...acz pomylic sie mogę :) Wybacz zatem, nieslusznie Cie osadzilem :)

PS: faktycznie nerwowy jestem ostatnio...to chyba przez tą sesje :)

admin
03-02-2005, 20:36
p.s. Adminie - ja naprawdę B.LUBIĘ markę Nikon i moją wierną 601

Uklony za to zdanie, jeszcze nizsze za zdanie o wzorcu. Doradzam Drogiemu Gosciowi zalogowanie sie i pozostanie z nami w nieco realniejszej postaci, nie wsrod szarych mas. Mam nadzieje ze nasze przyszle dyskusje wymaza ten drobny incydent z naszych pamieci :)

ALF
04-02-2005, 00:12
no proszę, ale się od razu miło zrobiło :wink:

szymony
04-02-2005, 01:36
no proszę, ale się od razu miło zrobiło :wink:
Zaraz ktoś powie że jest za cukierkowato i sama wazelina :mrgreen:

point of view
07-02-2005, 19:25
Oczywiście poczekajmy na sample, jednakże pytanie samo się nasuwa, dlaczego wyższe ISO zostały wrzucone do extra settings ? Czyżby szumy były tak duże, że wychodzenie poza zakres 100-800 było uzasadnione tylko gdy koniecznie potrzebujemy większej czułosci godząc sie jednocześnie na bardzo silne zakłócenia obrazu ? Wnioskuje tak na podstawie rozwiązań tego typu w innych modelach d-slrów.


... i jak tu nie pomyśleć, że jestem szumofobem :twisted: ( Kaleid-zwracam honor;) )



pzdr

Kaleid
07-02-2005, 20:09
To wynika z tego iz czesto te duze czulosci nie sa do konca zgodne ze standardem ISO (np w badaniach wychodzi iz 1600 to tak na prawde 1540....badz cos w tym stylu). Dlatego tez czulosci te nie sa uwzglednione w standardowym zakresie ISO a udostepnione jako tzw. ISO Boost. Warto tez wspomniec o tym iz matryca tak na prawde ma tylko jedna czulosc..bazową. Wyzsze pochodzą ze wzmacniania sygnalu (stad szumu). Technologia ta jest coraz lepsza. BTW: ISO 800 D2x ma mniejsze szumy niz D70.....juz niedlugo (po 25 umieszcze troche sampli...niestety komus dalem slowo ze wczesniej tego nie zrobie)

adik
07-02-2005, 20:23
JA tylko powiem iz Kaleid robi naprawde dobra robote.BEz urazy dla admina ale on ma tyle na glowie ze niewiem czy dalby rade.Co do pisania czegos kto ma 1 post bo gdzies tam uslyszal...Bez jaj...Po co po co po co??Ludzie piszcze sprawdzone naprawde rzeczy.To niejest pismo kobiece "Plotki ploteczki erewanki" :) Bez obrazy :>