PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs dla fotografów - Koszalin



Jolania
26-02-2009, 15:45
W dniu 28 marca 2009 roku w Sianowie koło Koszalina odbędzie sie kurs dla fotografów obsługujących uroczystości liturgiczne.
ul. Kościelna 1, godz 10.00
- koszt 70 złotych
- rekomendacja od proboszcza (ponoć każdy proboszcz wie, co to jest)
Wszelkie informacje dostepne w wydziale duszpasterstwa tel. (94)3438718.
Gdyby ktoś nie mógł się dodzwonić, dysponuję namiarami na księdza prowadzącego zajęcia.

Piekielnica
12-03-2009, 11:36
Witaj, orientujesz sie co trzeba ze soba przyniesc oproc niesmiertelnej gotowki :D oraz zdjecia legitymacyjnego?
W duszpasterstwie niewiele mi powiedziano, poza nr tel do Proboszcza ktory uparcie milczy - moze nie mam szczescia :/
Bede wdzieczna za info.

Kosti68
12-03-2009, 12:12
A pewnie za rekomendacje tez trzeba dac koperte.....dziwne tylko ze w takiej wsi jak Sianow ktos bierze sie za takie rzeczy....no ale wazne ze wogole jest taki kurs.

slasz
13-03-2009, 00:13
Witaj, orientujesz sie co trzeba ze soba przyniesc oproc niesmiertelnej gotowki :D oraz zdjecia legitymacyjnego?
W duszpasterstwie niewiele mi powiedziano, poza nr tel do Proboszcza ktory uparcie milczy - moze nie mam szczescia :/
Bede wdzieczna za info.

Oczywiście trzeba przynieść tzw. "rekomendację od proboszcza" (Jolania wspomniał), prościej mówiąc, żeby wykonywać profesję fotografa w kościele katolickim musisz być praktykującym katolikiem i poprosić swojego proboszcza o papierek to potwierdzający. Wszak wiadomym jest, że ateista, Żyd, buddysta, muzułmanin, prawosławny, itp. w kościele nie będą potrafili się zachować. :)

fotograf62
13-03-2009, 06:46
Powiem że powinniście się spodziewać że jeżeli nie przyjmowaliście swojego proboszcza po kolędzie, lub brakuje wam jakiś papierków z kursów, zaświadczeń itp, to kiecuchy mają zapisane wszystko w zeszycie,a zeszyt trzymają w szafie w kancelarii parafialnej. Jak byłem po swoje zaświadczenie to zdębiałem, jak na SB, każdy dzień, komunia, bierzmowanie, kolęda, ślub i to że nie chodzę na msze wszystko ma zapisane. Powiedziałem mu że walczyli z komuną i esbecją tylko po to by ich teraz naśladowali? Każdy ma prawo do własnej drogi życia, poszedłem do Kurii i O.Dyrektor mnie wysłuchał i dostałem pozwolenie na 5 lat. Zależy od tego co i jak się powie.
Pozdrawiam

Jolania
13-03-2009, 13:36
Oczywiście trzeba przynieść tzw. "rekomendację od proboszcza" (Jolania wspomniał), prościej mówiąc, żeby wykonywać profesję fotografa w kościele katolickim musisz być praktykującym katolikiem i poprosić swojego proboszcza o papierek to potwierdzający. Wszak wiadomym jest, że ateista, Żyd, buddysta, muzułmanin, prawosławny, itp. w kościele nie będą potrafili się zachować. :)
To wszytko zależne jest od prowadzącego. Podczas kursu w Gdyni u ks. Skalskiego nie było wymogu przynoszenia jakichś zaswiadczeń. Czy jeżeli jestem katolikiem nie mogę pstrykać ceremonii w kościele prawosławnym? Przecież taki kurs jest po to, by człowiek (niezależnie od wyznania czy swiatopoglądu) widział jak na takiej ceremonii sie zachować - nikogo nie urazić.
Podobną opinię słyszałem i w Gdyni. Jak na wejściu można przypuszczać, że człowiek niepraktykujący nie uszanuje sakramentu?

Piekielnica
13-03-2009, 14:23
:) Moj Proboszcz to na szczescie w miare normalny czlowiek. Ciekwe czy tak samo bede mowic jak po zaswiadczenie pojde.
Do tego Ksiedza sie finalnie dodzwonilam. Nie bardzo byl rozmowny. Nawet ni mowil ile to czasu potrwa... Ech

slasz
13-03-2009, 19:21
To wszytko zależne jest od prowadzącego. Podczas kursu w Gdyni u ks. Skalskiego nie było wymogu przynoszenia jakichś zaswiadczeń. Czy jeżeli jestem katolikiem nie mogę pstrykać ceremonii w kościele prawosławnym? Przecież taki kurs jest po to, by człowiek (niezależnie od wyznania czy swiatopoglądu) widział jak na takiej ceremonii sie zachować - nikogo nie urazić.
Podobną opinię słyszałem i w Gdyni. Jak na wejściu można przypuszczać, że człowiek niepraktykujący nie uszanuje sakramentu?

Ależ oczywiście! Z mojej strony był to czysty sarkazm. Po prostu nie mogę się z tym pogodzić, że kościół po wielu wiekach dyskryminacji i prześladowań nie jest bardziej tolerancyjny. Niestety jak widać często, choć oczywiście nie zawsze tak nie jest. Kurs taki powinien być dla wszystkich aby mogli uszanować to, co podczas ceremonii się dzieje, bo dla wielu jest to ważna chwila, obojętnie w co wierzą lub nie wierzą. Niestety albo księżom trudno zrozumieć, że "inni" też mają prawo do życia i pracy albo po prostu popierają "swoich". To zwyczajnie smutne.

treborp
14-03-2009, 15:11
Po prostu nie mogę się z tym pogodzić, że kościół po wielu wiekach dyskryminacji i prześladowań nie jest bardziej tolerancyjny.

Przepraszam, ale możesz mnie uświadomić, kiedy Kościół rzymskokatolicki był prześladowany?

slasz
14-03-2009, 19:42
Przepraszam, ale możesz mnie uświadomić, kiedy Kościół rzymskokatolicki był prześladowany?

Przepraszam, punkt dla Ciebie! Źle się wyraziłem, to chrześcijanie byli prześladowani.

kazek77
20-03-2009, 15:41
Dzisiaj dodzwoniłem się do księdza. Kurs trwa do godz. 16.00. Można przyjechać ze zdjęciem, zaświadczeniem od księdza i 70 zł w sobotę bez wcześniejszego zgłoszenia.

kazek77
20-03-2009, 16:13
Mogę kogoś zabrać ze sobą - jeżeli ktoś się wybiera (składka na paliwo). Kontakt na maila

Kazik

yacekk
25-03-2009, 07:39
Robiłem tam kilka lat temu kurs i bylo super bez problemowo, mila atmosfera - po prostu raz i konkretnie:)

HelSheep
31-03-2009, 12:09
No to się spóźniłem :/
Nie wiecie może kiedy ponownie będzie takowy kurs w okolicy Koszalina organizowany?