świetlik
26-02-2009, 14:43
Witam i o radę pytam:-D
Robię zdjęcie portretowe (twarz na ciemnym tle, naświetlam na twarz), ustawiam sobie na 28mm: f3,3 i 1/20, dostaję info że wszystko jest ok ale pojawia mi sie ikonka lampy błyskowej (w tym momencie lampa jest wyłączona) więc otwieram lampę i... parametry na wyświetlaczu pozostaja bez zmian.Robię zdjęcie.
Czego nie rozumiem?
Dlaczego aparat sygnalizuje potrzebę lampy skoro parametry (czas/przsłona) jest ok?
Mogę zrobic zdjęcie bez lampy? Tak, mogę.
Mogę zrobic zdjęcie z lampą? Tak, mogę.
Skoro są to dwa różne zdjęcia (niby warunki zastane są takie same, ale w drugim przypadku dodaję flesz) to dlaczego na wyświetlaczu po otwarciu lampy (wbudowanej) nie mam jakiejś korekcji czsu lub przysłony?
Dla mnie to logiczne, że jak dodaje swiatło to parametry powinny wypadać korzystniej...
Może to oczywiste o co pytam ale ja po prostu nie rozumiem. Może wyświetlać nie robi korekty tylko trzeba ją sobie zrobic samemu "na papierze"?
Nie moge sobie porównać zdjęć bo mam F75 i jak w końcu wywołam te 2 zdjecia to lab mi robi "korektę" żeby poprawic niedoswietlenia albo prześwietlenia i wszystko jest takie same:???:
Robię zdjęcie portretowe (twarz na ciemnym tle, naświetlam na twarz), ustawiam sobie na 28mm: f3,3 i 1/20, dostaję info że wszystko jest ok ale pojawia mi sie ikonka lampy błyskowej (w tym momencie lampa jest wyłączona) więc otwieram lampę i... parametry na wyświetlaczu pozostaja bez zmian.Robię zdjęcie.
Czego nie rozumiem?
Dlaczego aparat sygnalizuje potrzebę lampy skoro parametry (czas/przsłona) jest ok?
Mogę zrobic zdjęcie bez lampy? Tak, mogę.
Mogę zrobic zdjęcie z lampą? Tak, mogę.
Skoro są to dwa różne zdjęcia (niby warunki zastane są takie same, ale w drugim przypadku dodaję flesz) to dlaczego na wyświetlaczu po otwarciu lampy (wbudowanej) nie mam jakiejś korekcji czsu lub przysłony?
Dla mnie to logiczne, że jak dodaje swiatło to parametry powinny wypadać korzystniej...
Może to oczywiste o co pytam ale ja po prostu nie rozumiem. Może wyświetlać nie robi korekty tylko trzeba ją sobie zrobic samemu "na papierze"?
Nie moge sobie porównać zdjęć bo mam F75 i jak w końcu wywołam te 2 zdjecia to lab mi robi "korektę" żeby poprawic niedoswietlenia albo prześwietlenia i wszystko jest takie same:???: