PDA

Zobacz pełną wersję : Slik PRO 340DX



asche
24-02-2009, 12:36
Chcę kupić statyw, moje wymagania to:

- lekki, tak żeby można go było zabrać na pieszą wycieczkę i za bardzo nie obciążał,
- solidny, żeby przy najmniejszym wietrze się nie chwiał i utrzymał moje body,
- tani.

Wiem, że to tak tylko w erze :D ale znalazłem statyw taki jak Slik PRO 340DX - wpadł mi w oko, parametry ma bardzo zachęcające. Ma utrzymać Nikona D200 + 18-70 i czasami Kirona 70-210/4 (waga podobna do Nikkora 70-210/4).
Wiem, że ten statyw tutaj się przewijał w paru wątkach ale chciałbym poznać opinie osób, które rzeczywiście go mają i użytkują na co dzień.
Ten statyw z głowicą kosztuje 249 zł i mam możliwość zakupu osobiście w sklepie. Czy są jakieś rozsądne alternatywy w okolicach ceny podanej przeze mnie?

morzon
24-02-2009, 14:39
Mam 400DX i daje rade. Przy D200 i S10-20 i zbyt słabym zakontrowaniu potrafi opaść pyszczkiem na dół (w sensie na głowicy, statyw się nie przewraca :P). Ogólnie dość solidna racze, użytkuje jakieś 2 lata i nie narzekam, a był męczony dość intensywnie czasami.
Za niedługo kupuje jasne tele i może mi niestety nie wystarczyć... tak to chyba bym go zostawił.
Ale polecam rozejrzeć się własnie za 400DX albo 500Dx (niedawno poniżej 400zł można było kupić, a duuużo solidniejszy).

asche
24-02-2009, 15:32
No ale 400DX waży o 1kg więcej od tego 340DX. I cena 150zł wyższa.

BOSS
24-02-2009, 16:34
Ja mam coś takiego przy moich 186cm wzrostu i jest spoko, tylko z inną głowicą - 3D: http://www.digipod.com.cn/en/product...productId=2697
lub inne ujęcia: http://www.kphoto.com.tw/front/bin/p...Part=ADPA2841P
Cena na Allegro z przesyłką 240zł.