PDA

Zobacz pełną wersję : [D200] Automatyczny tryb M



Mr.Pietrek
16-08-2006, 12:04
Kurcze, mam problem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Aparat w trybie M, ustawione jakieś tam parametry. Robię pierwsze zdjęcie i jest ok. Zrobione z tym co ustawiłem. Robię kolejne i widzę, że dziad skrócił mi czas (albo wydłużył - bo to działało w obie strony). Podpowiedzcie o co idzie, bo w sytuacji gdy choć przez chwilę jest ciut jaśniej body jakby uwzględniało to dodatkowe światło, a w chwili gdy była ciemnica totalna to starał się to skompensować - bewz mojej ingerencji ofkors.

Miałem ostatnio focenie w bardzo ciężkich warunkach (w sumie to taka dyskoteka z jednej imprezy wyszła :) ) i próbowałem się wstrzelić w błyski lamp stroboskopowych. Jak mi się nie udało (czyli dość często) to zaczynała się ta jazda. Denerwujące to było 12 ujęć pod rząd do kosza to nawet na zawodach pływackich nie miałem :(

step.tom
16-08-2006, 17:05
Kurcze, mam problem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Aparat w trybie M, ustawione jakieś tam parametry. Robię pierwsze zdjęcie i jest ok. Zrobione z tym co ustawiłem. Robię kolejne i widzę, że dziad skrócił mi czas (albo wydłużył - bo to działało w obie strony).:(

Hmm. Sprawdź czy nie masz ustawionej funkcji Brecketingu ekspozycji? :? Na 198 - 199 stronie instrukcji masz tabele wybranych ustawień dla poszczególnych kroków EV.

Kaleid
16-08-2006, 17:46
Wlasnie...nie wlaczyles przypadkiem autobracketingu ?

gmoszkow
16-08-2006, 17:47
Mr. Pietrek - coś mi tu nieładnie pachnie. Jak to w trybie M masz zmianę parametrów ekspozycji??? To chyba niemożliwe. Jednyne co jest możliwe, to to, że masz Auto-ISO no i wtedy szczególnie przy tak drastycznych zmianach oświetlenia jak błyski strobo to mogą rzeczywiście dziać się cuda na kiju.

Czy aby napweno zmieniał się czas czy nie przypadkiem iso??? No bo to, że część zdjęć prawidłowych a część ciemnych to może być właśnie ISO.

step.tom, kaleid - bracekting w manualu - :-0 chyba nie działa, idę sprawdzić


Pozdrawiam

Grzegorz

Kaleid
16-08-2006, 18:11
Gmoszkow: jak najbardziej działa

gmoszkow
16-08-2006, 22:13
Ano działa i to pewnie jednak bracketing był przyczyną.

Pozdrawiam

Grzegorz

eclipse
17-08-2006, 21:11
z gory przepraszam z OT ale przy okazji bracketingu chcialem zadac jedno pytanie, w dziale Cafe byl temat o rozpietosci tonalenej i tam je zadalem, ale jak widac temat malo odwiedzany i nikt nie odpowiedzial, wielokrotna ekspozycja + bracketing jednoczesnie, czy to mozliwe w d200 ?

Piotr_
17-08-2006, 21:19
z gory przepraszam z OT ale przy okazji bracketingu chcialem zadac jedno pytanie, w dziale Cafe byl temat o rozpietosci tonalenej i tam je zadalem, ale jak widac temat malo odwiedzany i nikt nie odpowiedzial, wielokrotna ekspozycja + bracketing jednoczesnie, czy to mozliwe w d200 ?

Instrukcja str. 88 "Wybór trybu wielokrotnej ekspozycji powoduje anulowanie braketingu, a ustawienia braketingu można przywrócić dopiero po zakończeniu fotografowania w tym trybie."

eclipse
17-08-2006, 21:22
Piotr_, wiem wlasnie, ale myslalem, ze istnieje jakis ukryty myk ;)

gmoszkow
18-08-2006, 09:34
Oczywiście, że myk istnieje.

Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale jak rozumiem nałożenie na siebie kilku obrazów każdy naświetlony inaczej.

No to najpierw robisz bracketing a później w aparacie dajesz overlay i masz multi z bracketingiem.

Pozdrawiam

Grzgegorz

Mr.Pietrek
18-08-2006, 09:56
Ano działa i to pewnie jednak bracketing był przyczyną.

Masz rację, miałem wtedy włączony bracketing (do dziś mi został bo dopiero dziś miałem czas wziąść aparat do ręki) i w tym całym zamieszaniu po prostu dałem dupy nie zaważając tego faktu :?
Ciemności na imprezie niewiele mnie tłumaczą :oops:
Tylko zastanawiam się, jak udało mi się od czasu do czasu go wyłączyć :)

eclipse
18-08-2006, 10:51
gmoszkow, to tez wiem, ale myslalem, ze mozna to polaczyc i robic na zasadzie hdr'a ;) seria 5 w braketingu i automatyczna multiekspozycja tych 5 fotek, ale trudno, bez tego tez mozna zyc i robic super fotki ;) pozdrawiam

eko-mar
19-08-2006, 02:19
Mr.Pietrek najlepiej było przejżeć fotki z włączonymi parametrami i odrazu byś wiedział jakie były nastawy (przy takiej opcji bracetling odrazu rzuca się w oczy)

[ Dodano: Sob 19 Sie, 2006 ]
sorki...miało być "bracketing"