Zobacz pełną wersję : [studio]Wasze sposoby na brak odbicia w okularach
Hej,
Tak jak w temacie , jakie macie patenty zeby modelce nie odbijal sie w okularach softbox/swiatla.
Nie chodzi mi o photoshopa od razu zaznaczam:)
tak sobie myślę, że może polar?
to pomoze
http://strobist.blogspot.com/search?q=reflections+in+glasses
Jeżeli masz możliwość , to wypożycz same oprawki , bez szkieł .
Jeżeli obecność szkieł jest konieczna - wówczas folia polaryzacyjna na lampy i filtr polaryzacyjny na obiektyw.
Mozna tez ustawic arkusz czarnego kartonu w ten sposob, aby to on, a nie swiatlo, odbijal sie w okularach.
Urban1994
26-02-2009, 15:45
Kilka sposobów:
- ten który jest na filmie ktory przedstawił użytkownik "vixhs"
- Filtr Polaryzacyjny
dzieki bede probowal :) polaryzacyjny kiepsko mi sie spisywal- moze byl kiepski:)
ale chyba najlepiej bedzie poporstu wyjac szkla i tyle;)
Jeśli robisz zdjęcie modelki z półprofilu, to ustaw główne źródło światła, np. softbox, po tej stronie, gdzie jest widoczne ucho modelki (może byc oczywiście przysłonięte włosami). Następnie przesuwaj modelkę lub źródło światła aż znikną odblaski. W przypadku portretu "na wprost" źródło światła powinno byc dość znacznie powyżej twarzy modelki. W obu przypadkach zwykle trzeba doświetlić nieco zacienioną część twarzy (reflektor lub pomocnicze źródło światła). Polar jest mało przydatny, bo wygasza wszystkie refleksy, także te, które dodają "życia" twarzy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.