PDA

Zobacz pełną wersję : [studio]Wasze sposoby na brak odbicia w okularach



sevenoo
23-02-2009, 19:43
Hej,
Tak jak w temacie , jakie macie patenty zeby modelce nie odbijal sie w okularach softbox/swiatla.
Nie chodzi mi o photoshopa od razu zaznaczam:)

kh29228
24-02-2009, 01:24
tak sobie myślę, że może polar?

vixhs
24-02-2009, 04:07
to pomoze

http://strobist.blogspot.com/search?q=reflections+in+glasses

jabu66
24-02-2009, 07:20
Jeżeli masz możliwość , to wypożycz same oprawki , bez szkieł .
Jeżeli obecność szkieł jest konieczna - wówczas folia polaryzacyjna na lampy i filtr polaryzacyjny na obiektyw.

wesu
24-02-2009, 09:55
Mozna tez ustawic arkusz czarnego kartonu w ten sposob, aby to on, a nie swiatlo, odbijal sie w okularach.

Urban1994
26-02-2009, 15:45
Kilka sposobów:
- ten który jest na filmie ktory przedstawił użytkownik "vixhs"
- Filtr Polaryzacyjny

sevenoo
26-02-2009, 15:47
dzieki bede probowal :) polaryzacyjny kiepsko mi sie spisywal- moze byl kiepski:)
ale chyba najlepiej bedzie poporstu wyjac szkla i tyle;)

markB
26-02-2009, 20:59
Jeśli robisz zdjęcie modelki z półprofilu, to ustaw główne źródło światła, np. softbox, po tej stronie, gdzie jest widoczne ucho modelki (może byc oczywiście przysłonięte włosami). Następnie przesuwaj modelkę lub źródło światła aż znikną odblaski. W przypadku portretu "na wprost" źródło światła powinno byc dość znacznie powyżej twarzy modelki. W obu przypadkach zwykle trzeba doświetlić nieco zacienioną część twarzy (reflektor lub pomocnicze źródło światła). Polar jest mało przydatny, bo wygasza wszystkie refleksy, także te, które dodają "życia" twarzy.