PDA

Zobacz pełną wersję : Zasilanie 995



mcc
16-08-2006, 10:01
Czesc,

ostatnio strasznie zdenerwowalem sie na swoja 995. Otorz na 2-ch aku (oryginalny + zamiennik milion :-) mAh) zfocilem (i to porzez ciagle wlaczanie i wylaczanie aparatu + grzanie baterii w dloniach) nie wiecej niz 100 zdjec. Przez cala noc ladowal mi sie 1 aku. Po wlozeniu do aparatu i cyknieciu 5 zdjec - juz miga ze nie da rady.
Czy problem lezy w ladowarce - czy po prostu te baterie sa juz tak zjechane? Oryginal to jakies 10k zdjec, zamiennik ok 8k. Zdjecia (z koniecznosci) wykonywalem bez flasha.
Czy zakup takich wynalazkow - http://www.allegro.pl/item118906720_nikon_en_el1_1700mah_coolpix_8700_57 00_5400_e880.html pomoze mi w foceniu wiecej niz 50 zdjec? Moj zamiennik na poczatku tez sie trzymal niezle - a pozniej coraz gorzej (logarytmicznie)
Czy oplaca sie (majac oryginalna) kupic taka ladowarke http://www.allegro.pl/item118908894_high_speed_ladowarka_nikon_en_el1_co olpix_8700.html ?
Czy przyspieszy to proces ladowania? Na mojej trwa to chyba z 5h!

[ Dodano: Pią 18 Sie, 2006 ]
Chyba go sprzedam i bede mial problem z glowy ;-)

[ Dodano: Pon 21 Sie, 2006 ]
Sam sobie odpisze ;-) Nie wiedziec dlaczego (nie stosowalem innych ustawien) ostatnio po naladowaniu udalo mi sie stuknac ok 200 zdjec z tego samego aku. W tym sporo z flashem (ktorego wczesniej prawie nie uzywalem).

J@sió
07-09-2006, 15:11
O akumulatory niestety trzeba dbać. Starsze nie lubią np. doładowywania (efekt pamięciowy) zanim do końca się nie wyczerpią. Co więcej (o czym niewiele osób wie), karta pamięci pozostawiona w aparacie wysysa z niego prąd. Jeśli zostawisz w nim również akumulator główny, to prąd będzie pobierany z niego. Jeśli natomiast główny akumulator wyciągniesz, to karta wyżre prąd z wewnętrznego akumulatora używanego do potrzymywania ustawień menu. Ja tak sobie załatwiłem właśnie Coolpixa 995. Teraz po każdym włożeniu akumulatora muszę cały aparat ustawiać od zera.
A to, że raz na naładowanym aku zrobisz więcej a raz mniej zdjęć (oczywiście w granicach rozsądku), to normalne. Pogoda na polu też jest za każdym razem inna ;)

sadki
09-09-2006, 18:54
Uformuj te baterie ponownie, może się coś poprawi. Że zamiennik takie chece robi, to sie nie dziwię, ale żeby oryginał?