PDA

Zobacz pełną wersję : Sony GPS-CS1KASP GPS Unit



Władca Pixeli
22-02-2009, 07:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img407.imageshack.us/img407/1070/gps.jpg)

Wielkość: 87mm x 36mm x 36mm
Waga 55g bez baterii
Zasilanie: jedna bateria AA
10 godz pracy na baterii lub 14 godz na NiMH
Kompatybilne z Exif 2.1 lub nowszym
Pamięć 31 MB
Zapis pozycji co 15 sekund
Możliwość zapisu przez około 360 godz (15 dni)

Uruchamiamy program, wczytujemy log oraz zdjęcia i otrzymujemy zaznaczone miejsca gdzie były robione zdjęcia.
Informację GPS możemy wpisać do zdjęć.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img407.imageshack.us/img407/2640/gps01.jpg)



Mamy łatwy podgląd na na całą trasę. (Wczorajsza wycieczka do sklepów Calumet i Helix Camera w Chicago)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img6.imageshack.us/img6/8954/gps02.jpg)



Widoczne dane GPS po zapisaniu do zdjęcia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img187.imageshack.us/img187/3407/gps03.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img187.imageshack.us/img187/2941/gps04.jpg)

Widoczna różnica w miejscach gdzie było robione zdjęcia (żółty znacznik) i zdjęcia gdzie pokazuje GPS.


Plusy
- Możliwość śledzenia nie tylko pozycji zdjęć, ale także całej trasy wycieczki
- Możliwość współpracy z większością aparatów cyfrowych jak i kamer video

Minusy
- Trzeba dobrze synchronizować czas w aparacie. (istnieje możliwość korekty w oprogramowaniu)
- GPS nie jest zapisywany do RAW tylko do jpg
(Tak naprawdę nie jest to minus, bo jak się okazuje, po najmniejszych zmianach w PhotoShop'ie informacja o GPS ginie i dopiero na końcu obróbki zdjęć najlepiej wczytać dane GPS)
- Zapis pozycji następuje co 15 sekund, tak więc program wybiera najbliższy czas. Przy wędrówce pieszej, kiedy zatrzymujemy się do zrobienia zdjęcia nie ma to znaczenia.

Wiele osób narzeka, że czas startu jest długi. Porównywałem z samochodowym GPS Garmin nuvi i obie jednostki są gotowe w takim samym czasie.

Proces linkowania zdjęć z danymi GPS jest bardzo prosty i szybki.
Późniejsze połączenie zdjęć z google map i earth to już prosta zabawa :mrgreen:

Z pierwszy testów wynika, że niedokładność pozycji dochodzi od około 25m co mnie nie przeszkadza.

Motorniczy
22-02-2009, 08:13
Cena ?:)

Władca Pixeli
22-02-2009, 08:16
Cena ?:)
$109.95 w B&H Photo

Motorniczy
22-02-2009, 08:34
Czy 25 metrów pomyłki to dużo czy mało jak na urządzenie z XXI w. ? bo mam obiekcje.

Władca Pixeli
22-02-2009, 08:42
Czy 25 metrów pomyłki to dużo czy mało jak na urządzenie z XXI w. ? bo mam obiekcje.
Błąd może być dużo mniejszy. W czasie jazdy GPS był z przodu za szybą i z trasy na mapie wygląda, że "jedzie" dokładnie po drodze. Parkując na parkingu między budynkami być może zasłaniałem dachem samochodu dostęp do części nieba i odczyt powodował większe niedokładności. Jak się pogoda poprawi zrobię więcej testów.

Marcin Jakubowski
22-02-2009, 09:01
a czy ma oprogramowanie także pod maca?

Adams
22-02-2009, 13:01
Możesz zdradzić w jaki sposób można pokazać cała trase. Niestety mi sie nie udaje. Sony napisalo ze nie ma takiej mozliwosci:-(

Władca Pixeli
22-02-2009, 17:10
a czy ma oprogramowanie także pod maca?
Jest tylko na jedyny słuszny system IBM :mrgreen: (2000 SP4, XP SP2, Vista)


Możesz zdradzić w jaki sposób można pokazać cała trase. Niestety mi sie nie udaje. Sony napisalo ze nie ma takiej mozliwosci:-(
Ja z CD zainstalowałem tylko GPS Image Tracker (Katalog \Setup\GPS\setup.exe)
2 pierwsze mapy to właśnie z tego programu.
Oczywiście GPS był włączony cały czas w czasie jazdy.
W czasie uruchamiania programu GPS Image Tracker komputer musi być podłączony do internetu. Przy wczytaniu zbiorów log, program automatycznie pokazuje całą trasę.
Z tego co widzę to na mapie pokazuje wszystkie logi jakie są zaimportowane. Jeżeli chcemy widzieć tylko zadane dni to wystarczy wykasować z programu pozostałe zbiory log.

Marcin Jakubowski
22-02-2009, 18:11
Jest tylko na jedyny słuszny system IBM :mrgreen: (2000 SP4, XP SP2, Vista)


Ja z CD zainstalowałem tylko GPS Image Tracker (Katalog \Setup\GPS\setup.exe)
2 pierwsze mapy to właśnie z tego programu.
Oczywiście GPS był włączony cały czas w czasie jazdy.
W czasie uruchamiania programu GPS Image Tracker komputer musi być podłączony do internetu. Przy wczytaniu zbiorów log, program automatycznie pokazuje całą trasę.
Z tego co widzę to na mapie pokazuje wszystkie logi jakie są zaimportowane. Jeżeli chcemy widzieć tylko zadane dni to wystarczy wykasować z programu pozostałe zbiory log.

Szkoda, że nie ma po osx :(

trudno, nie kupię tego gadżetu. Zaoszczędzę trochę :-D

Władca Pixeli
22-02-2009, 18:23
Szkoda, że nie ma po osx :(
GPS mają kilka standardów zapisu danych i jest wiele oprogramowania na internecie do importu danych.
Kilka sekund na google i ...
http://macgpscs1.blogspot.com/2007/04/gps-software-roundup.html

Marcin Jakubowski
22-02-2009, 18:43
no i co narobi łeś ;)

jednak wydam pieniądze :)

pkos
23-02-2009, 11:31
Ja do synchronizowania GPS ze zdjęciami - również RAW używam:
http://code.google.com/p/gpicsync/

Marcin Jakubowski
23-02-2009, 12:06
a ja właśnie zapłaciłem za coś takiego

http://www.dawntech.hk/di-GPS/mini_2.htm

teraz czekam na przesyłkę

Adams
01-05-2009, 22:40
Jaką masz wersję oprogramowania. Mi niestety nie chce pokazać ani drobi ani poszczegolnych zdjeć. Jak chcę zobaczyć lokalizację zdjęcia na mapie to musze użyć programu Picture Motion. Chyba że źle coś robię.

Władca Pixeli
02-05-2009, 00:24
Jaką masz wersję oprogramowania. Mi niestety nie chce pokazać ani drobi ani poszczegolnych zdjeć. Jak chcę zobaczyć lokalizację zdjęcia na mapie to musze użyć programu Picture Motion. Chyba że źle coś robię.
Nie ma nigdzie napisanej wersji w programie Sony.
Komputer musi być podłączony do internetu aby czytało trasę.

krzysztof jot
02-05-2009, 01:18
wiecie co - nic niezwykłego to Sony - moze wielkosc - ale za niecałe 200 zł uzytkuje Pathfindera 3106 - http://www.pentagram.pl/produkty/nawigacja_gps/odbiorniki_gps/pentagram_pathfinder_logger_p_3106
szybki zimny start, śledzenie do 50 satelitów choć ich tylu nie ma :), zdecydowanie lepsze oprogramowanie umozliwiajace zapis wg usawień własnych np. czas i odległość - nawet co 1s czy co 1m. idealna wspólpraca przez BT z telefonem, softt do synchronizacji z foto, wspolpraca z google maps, export trackow w kilku standardach itp itd...