PDA

Zobacz pełną wersję : problem z doświetlaniem SB-800



yogur
22-02-2009, 00:43
Witajcie, nie mogę poradzić sobie z doświetleniem przez lampę zewnętrzną. Załóżmy że do sceny, którą chcę sfotografować ustawiam D700 na M, t1/60, f2.8 i ISO 3200, robię zdjęcie i oceniam że chciałbym do tego dodać odrobinę światła z SB 800. I tutaj zaczynają się schody. Pomimo zmniejszenia mocy na lampie (na lampie ustawione TTL) na -3 i nawet w aparacie -3, lampa nadal błyska jakby była głównym światłem. Co robię nie tak, proszę o pomoc nie mogę sobie z tym poradzić z instrukcją.
Szukałem też na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.
Za pomoc z góry dziękuję.

ps. dodam jeszcze, że z wbudowaną lampką wszystko jest OK i nią można delikatnie doświetlać zachowując światło zastane

Jolania
22-02-2009, 10:15
Myślę, że wbudowana lampa jest znacznie słabsza od SB-800 i łatwiej jej słabiej błysnąć.
Te -3EV w SB-800 pewnie nie wystarczy. Może TTl BL albo tryb M z jakimś tam ułamkiem? Może odbić światło od ściany za lampą?

jacek.gold
22-02-2009, 10:41
M i 1/128 powinny zalatwić sprawę bo tak po prawdzie przy 3200 to wiele nie trzeba.
Inna kwestią jest to ze dobrze jest dać lampę do pionu z mydelniczką wtedy swiatełko bedzie zdecydowanie lepsze