Zobacz pełną wersję : Czym jest progressive JPG ?
Witam, wiele programów do edycji fotek posiada opcję eksportu typu progressive JPG. Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć czym jest owa opcja i jak wpływa na jakość zdjęć ???
Z góry dziękuję..
Format zapisu plików graficznych, pozwalający zachować wysoką jakość obrazu oraz 24-bitowy kolor (http://sklep.vobis.pl/leksykon/slowo.aspx?id=28). Progresywny JPEG (http://sklep.vobis.pl/leksykon/slowo.aspx?id=2203) umożliwia tworzenie grafik, które po umieszczeniu na stronie WWW (http://sklep.vobis.pl/leksykon/slowo.aspx?id=3077) będą stopniowo pobierane i wyświetlane, uzyskując po pewnym czasie jakość, z jaką zostały zapisane. Ang. progressive JPEG. Por. JPEG.
Ze strony - http://sklep.vobis.pl/leksykon/slowo.aspx?id=1237
Różnica leży w sposobie wyświetlania: normalny JPG ładuje się od góry do dołu linia po linii, natomiast progresywny ładuje się całościowo w "kiepskiej" jakości i jest stopniowo wyostrzany - możesz to czasem zauważyć przy wolno ładujących się stronach internetowych
Ahaaa... czyli mam rozumieć, że efekt końcowy jest taki sam w zwykłym i progressywnym jpg`u ?
Michał Jędrak
20-02-2009, 17:21
Tak, efekt jest ten sam... Progresywny JPG ładuje cały obrazek, ale na przykład co 3 linie, potem co 2, potem w całości. Zwykły JPG ładuje obrazek linia po linii.
A czy przegięciem będzie jak zapytam.. "po co to komu ?"
Teoretycznie wstepny podglad przy slabych transferach,
ale n.p. mnie to drazni.
A czy przegięciem będzie jak zapytam.. "po co to komu ?"
Miało sens przy łączach modemowych. Teraz nie ma żadnego.
Motorniczy
21-02-2009, 03:53
Miało sens przy łączach modemowych. Teraz nie ma żadnego.
Nie byłeś w Italii :P
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.