PDA

Zobacz pełną wersję : Islandia



Marcin Stawiarz
18-02-2009, 23:22
Od jakiegos czasu chodzi mi po glowie wypad w tamte rejony. Optymalnie byloby leciec w 3 maksymalnie 4 osoby. Wynajac na miejscu auto 4x4 (przydalby sie tez Garmin, bo TomTomy podobno nie pokrywaja tamtych rejonow), itd... to zredukowaloby koszty, a z odpowiednim przygotowaniem i organizacja moglibysmy naprawde sporo wycisnac z tej wyspy. O wszelkich szczegolach ewentualnie potem.

Termin moglisbysmy ustalic wspolnie, jesli byliby chetni... (myslalem o okolicach sierpnia/wrzesnia).
Koszt samego przelotu z Warszawy do Reykjaviku to ok 400 euro. (ja lecialbym z Londynu), bilety mozna zabukowac tutaj: icelandexpress.com

Jesli znalazloby sie 2-3 powaznie zainteresowane osoby, to... chyba nie musze przekonywac nikogo jak bedzie :D A przy okazji ze swojej strony chetnie podziele sie warsztatem i wymienie doswiadczenia.

Sum_MC
19-02-2009, 19:55
zaintrygowałeś mnie zwłaszcza, że dużo naczytałem się o islandii ciekawego

mnie by coś takiego interesowało ale na max 4/5 dni - dłużej rodziny nie zostawię
mam garmina - a nawet 3 - turystyka / rowerowego i biegowego :)

sebah
19-02-2009, 20:12
bardzo fajna inicjatywa, jesli moglbys napisac cos wiecej, to przemysle ta sprawe :)

ozzy
19-02-2009, 20:21
kiedy i na jak długo?:)

Marcin Stawiarz
19-02-2009, 21:13
kiedy i na jak długo?:)

Sierpnien/Wrzesien.

Na 7-10 dni, na mniej nie ma sensu.

Terminy i cala trasa bylaby do ustalnia, ale przede wszystkim chodzi o koszty, a tutaj student na utrzymaniu rodzicow raczej nie wydoli... dlatego, chcialbym zebrac ludzi, ktorzy rozwazaja cos takiego nie w kategoriach wakacji, a raczej typowy plener, w konkretnym celu, bo bylisbysmy cala czas w trasie.

Koszty, to przelot ok 400 Euro od osoby, wypozyczenie auta (od razu na lotnisku) na 10 dni ok 1200-1500 euro do podzialu na ewentualne 3 lub 4 osoby. Paliwo. Nastepnie nalezaloby sie zastanowic nad noclegami, kilka dni w namiocie, w cieplym spiworze powinno obizyc koszty (a przy okazji pozwoli byc o swiecie juz w plenerze). Jedzenie juz we wlasnym zakresie.

Przydalaby sie tez przetwornica samochodowa, zeby ladowac akumulatory w plenerze, gdybysmy akurat nie planowali zostawac przez dluzszy czas pod stalym dachem.

Miejsc, ktore chcialbym obfotografowac jest tak duzo, ze o takich szczegolach mozna bedzie rozmawiac dopiero, jak znajda sie chetni, ktorzy wydolą finansowo i czasowo.

sebah
20-02-2009, 00:03
powiedz mi czy w 1 K juro zmieszcze sie?

rg2000
20-02-2009, 15:40
Jestem bardzo zainteresowany taką wyprawa. Wysłałem Ci PW.

gall85
04-03-2009, 12:58
Ciekawy pomysł, tylko czy ktoś obliczył wstępna koszty takiej wyprawy?

Kamash
05-03-2009, 00:51
jestem zywo zainteresowany.. pozwolilem sobie wyslac maila na gmaila..

fruchu
05-03-2009, 21:37
Ja jade za 2tyg na 3 dni, na dluzej ze wzgledow urlopowych nie dalbym rady. Znalazlem w grudniu przelot z manchesteru + hotel ze sniadaniem na 3 noce za 230 funtow, moze wam tez sie jakas promocja trafi ;-)

icelander
10-03-2009, 13:04
Byłem dwa razy na Islandii. Czy zdajecie sobie sprawę z ceny wynajmu auta 4x4 na wyspie? Czy umiecie prowadzić pojazd 4x4 w warunkach brodów o głębokości pow 50 cm o szerokości ponad 100 m?
Moja skromna relacja z ISL jest tu:
http://galeria.olympusclub.pl/thumbnails.php?album=861
chętnie udzielę informacji ale wyłącznie na maila, na PW rzadko zaglądam
ukłony
Ice

Sum_MC
10-03-2009, 13:08
Czy zdajecie sobie sprawę z ceny wynajmu auta 4x4 na wyspie? Czy umiecie prowadzić pojazd 4x4 w warunkach brodów o głębokości pow 50 cm o szerokości ponad 100 m?
...
Ice

ile kosztuje nie wiem ale w 3/4 osoby napewno da się radę

odnośnie terenów i przejazdu - tym się nie martwię - 2 lata temu skończyłem się bawić w rajdy przeprawowe więc chyba umiem ... jedyne co może być problem to awarie i naprawy ... jeżeli faktycznie teren jest typowo przeprawowy

icelander
10-03-2009, 13:11
teren jest bardzo specyficzny i warunki też dziwne
więc zdjęć z Islandii jest tu:
http://www.juroft.com/photogallery.php?album=32

Sum_MC
10-03-2009, 13:25
na zdjęciach nie widzę terenów przeprawowych - chyba, że za takie uznamy kałuże i skalne podłoże

icelander
10-03-2009, 14:45
podczas dużych przepraw nie robiliśmy zdjęć aby nie mnożyć zbytecznej jazdy przez wodę, a dokładnie - na jurofcie jest moja autorska i trudno mi było robić zdjęcia równocześnie będąc za kółkiem

songvari
30-06-2009, 02:37
Temat już trochę archiwalny, ale tematyka jest mi bliska:) Mieszkam na Islandii od jakiegoś już czasu i gdyby ktoś potrzebował porady to służę pomocą. :)

adrian
30-06-2009, 07:56
Temat już trochę archiwalny, ale tematyka jest mi bliska:) Mieszkam na Islandii od jakiegoś już czasu i gdyby ktoś potrzebował porady to służę pomocą. :)

Pozazdrościć :mrgreen:

brylek
06-07-2009, 23:41
Tez bym był zainteresowany , ale nie w tym roku ze względu na wesele i podroż poślubna ( niestety, ale przyszła zona nie jest zainteresowana fotografia :???: ). Sam o tym myślałem juz kilka razy nawet chciałem tam pracować swego czasu miąłem wyjechać z Irlandii do Islandii, ale sie nie udało. Może następnym razem, sie wybiorę :-D

1968
07-07-2009, 09:43
(...) niestety, ale przyszła zona nie jest zainteresowana fotografia :???: (...)
To chyba dobrze.
Pomyśl - nikt nie będzie ruszać twoich obiektywów. :)

brylek
07-07-2009, 20:04
To chyba dobrze.
Pomyśl - nikt nie będzie ruszać twoich obiektywów. :)

tak zgadzam się , ale ciągle slyszę ze statyw i reszte klamotów zabieram zawsze . a tak nosili byśmy po połowie :mrgreen:

jurgen
21-07-2009, 16:54
Byłem dwa razy na Islandii. Czy zdajecie sobie sprawę z ceny wynajmu auta 4x4 na wyspie? Czy umiecie prowadzić pojazd 4x4 w warunkach brodów o głębokości pow 50 cm o szerokości ponad 100 m?
Moja skromna relacja z ISL jest tu:
http://galeria.olympusclub.pl/thumbnails.php?album=861
chętnie udzielę informacji ale wyłącznie na maila, na PW rzadko zaglądam
ukłony
Ice

demonizujesz i straszysz ludzi :)