Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Wężyk spustowy do NIKON D90



lookasz
18-02-2009, 22:35
Witam wszystkich,

Mam pytanie czy dysponuje ktoś może schematem połączenia oraz nazwą gniazda jakie zostało zastosowane w NIKON'ie D90 akcesoriów takich jak MC-DC2. Szukam w google ale jakoś nie widzę tego :/

Pozdrawiam
Lookasz

januszteli
18-02-2009, 23:55
Czy warto robić?
Na allegro jest sporo zamienników i to w przyzwoitej cenie.
Sam takowy kupiłem co prawda do D80, ale i on pasuje do D90,
a spisuje się super

lookasz
19-02-2009, 12:30
Jasne ze sie opłaca :) bo to tylko w celu dowiedzenia sie jakie piny muszę podłączyć i gdzie:). Jak byś mógł podać mi nazwę tego co kupiłeś byłbym bardzo wdzięczny. Zauważyłem na zdjęciach w internecie że D80 ma trochę inne złącze niż D90 to prawda czy tylko mi sie tak wydaje?

jpyt
19-02-2009, 15:26
D90 ma inne złącze niż D80, ale nie zmienia to faktu, że na allegro dostępne są w dobrej cenie zamienniki. Ja niedawno kupiłem takowy firmowany jako JJC (tutaj (http://www.allegro.pl/item552086360_wezyk_jjc_90_cm_do_nikon_d90_zamienn ik_mc_dc2.html)) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolny - jest znacznie lepiej niż się spodziewałem po Made In China. Bardzo dobre wykonanie, idealnie spasowana wtyczka, no i po prostu działa jak należy.

lookasz
19-02-2009, 22:42
Oki fajnie ale mnie jednak by schemacik interesował albo poświęcę się i kupie i sam zrobię taki schemat :P dzieki za zainteresowanie :)

darsedz
19-02-2009, 22:56
coś takiego mozna by poszukać w instrukcji serwisowej do D90... ale za darmo jej nie znajdziesz - więc lepiej kupić wężyk i potrzebujesz pinów to je rozpracujesz a przy okazji bedziesz miał pasujący wtyk ;)