PDA

Zobacz pełną wersję : [D200] Minimalna pojemność akku do gripa



Mr.Pietrek
13-08-2006, 11:31
Witam :)

Sprawiłem sobie niedawno IC-8800, i zabrałem się do reanimacji moich nieco leciwych akumulatorów. Najbardziej pojemne Varty (2200) ładowarka odświerzyła do 1800mAh, co wystarczyło by aparat się owszem właczył, ale niczego ponadto. Ile więc minimum pojemności powinny mieć akumulatory by można było ich używać z tym body?

PS
Czy SANYO nadal rulez? Bo widać trzeba nowe kupić :)

Lolas
13-08-2006, 13:39
IMHO pojemnosc nie ma tu nic do rzeczy. Jesli aparat nie dziala prawidlowo to moze byc to kwastia zbyt niskiego napiecia. MOze jeden z akumulatorkow jest uszkodzony?

Mr.Pietrek
13-08-2006, 14:11
IMHO pojemnosc nie ma tu nic do rzeczy. Jesli aparat nie dziala prawidlowo to moze byc to kwastia zbyt niskiego napiecia.
jakie powinno być minimalnie?


MOze jeden z akumulatorkow jest uszkodzony?
sądzę, że watpię, z resztą ta ładowarka raczej nie pozwoli na taki numer :)

Lolas
13-08-2006, 15:23
Sprawdzales na innym komplecie akumulatorkow AA?

Dosc dziwne sa objawy, ktore opisujesz. Skoro aparat sie wlacza (i zakladam ze wskaznik naladowania akumulatorow pokazuje full) to powinien normalnie dzialac :?

Mr.Pietrek
13-08-2006, 16:52
Sprawdzales na innym komplecie akumulatorkow AA?

Dosc dziwne sa objawy, ktore opisujesz. Skoro aparat sie wlacza (i zakladam ze wskaznik naladowania akumulatorow pokazuje full) to powinien normalnie dzialac :?

Tak, ale tamte miały jeszcze mniejszą pojemność (ca. 1500mAh - z resztą też po reanimacji). Na wszystkich po włączeniu miga wskaźnik rozładowanego akumulatorka :(

Lolas
13-08-2006, 20:30
To prawie na pewno problem z napieciem. "Pomiar" stanu naladowania akumulatorka odbywa sie na podstawie napiecia - jesli spada ono ponizej pewnej wartosci aparat uznaje, ze akumulatory sa rozladowane.
Poniewaz uzywasz IC-8800 z duza doza prawdopodobienstwa mozna wykluczyc uszkodzenie ktoregos z akumulatorkow, jednak wyglada na to ze w calym ukladzie zasilania cos obniza napiecie. Sprawdz styki w gripie (zarowno te od akumulatorow, jak i te pomiedzy D200 a gripem) i w razie potrzeby przeczysc je.

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 8:37 pm ]
Wybacz to pytanie, ale czy na pewno wkladasz wszystkie aku w odpowienidni sposob? ;-)

Mr.Pietrek
16-08-2006, 11:45
To prawie na pewno problem z napieciem. "Pomiar" stanu naladowania akumulatorka odbywa sie na podstawie napiecia - jesli spada ono ponizej pewnej wartosci aparat uznaje, ze akumulatory sa rozladowane.

jakie powinno być? U mnie jest 1.46-1.47V.


Poniewaz uzywasz IC-8800 z duza doza prawdopodobienstwa mozna wykluczyc uszkodzenie ktoregos z akumulatorkow, jednak wyglada na to ze w calym ukladzie zasilania cos obniza napiecie. Sprawdz styki w gripie (zarowno te od akumulatorow, jak i te pomiedzy D200 a gripem) i w razie potrzeby przeczysc je.

są czyste :|


[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 8:37 pm ]
Wybacz to pytanie, ale czy na pewno wkladasz wszystkie aku w odpowienidni sposob? ;-)

YES :)

Lolas
16-08-2006, 14:50
EN-EL3e ma napiecie 7,4V, szesc akumulatorkow AA polaczonych szeregowo powinno miec co najmniej 7,2V

Jesli masz miernik napiecia (bo zakladam, ze mierzyles napiecie w trybie rozladowywania na IC-8800) to zmierz je na stykach koszyczka na baterie AA, ewentualnie na stykach gripa.

JK
16-08-2006, 19:30
Mr.Pietrek, tylko zmierz to napięcie pod obciążeniem. D200 potrzebuje trochę energii i być może podczas załączania body, wydajność prądowa tych akumulatorów jest zbyt mala, w konsekwencji napięcie spada, a body wykrywa stan rozładowania. Po wyjęciu akumulatorów, czyli bez obciążenia, napięcie znów może wrócić do poziomu wyjściowego.

Mr.Pietrek
16-08-2006, 19:47
Mr.Pietrek, tylko zmierz to napięcie pod obciążeniem.

to znaczy jak? serio pytam bo nie łąpię :( podpięcie sie do styków koszyczka z miernikiem to nie problem, ale pod napięciem? (bo się jeszcze do tego nie zabrałem)


D200 potrzebuje trochę energii i być może podczas załączania body, wydajność prądowa tych akumulatorów jest zbyt mala, w konsekwencji napięcie spada, a body wykrywa stan rozładowania. Po wyjęciu akumulatorów, czyli bez obciążenia, napięcie znów może wrócić do poziomu wyjściowego.

Ma to sens :)

JK
16-08-2006, 19:50
Wierz mi, to ma sens. :D

Mr.Pietrek
16-08-2006, 19:59
Wierz mi, to ma sens. :D

to powiedz mi jeszcze jak to zrobić pod obciążeniem :)

JK
16-08-2006, 20:04
Najprościej jest dolutować do styków dwa kabelki, włożyć koszyk do gripa tak, żeby końce kabelków były na zewnątrz, dołączyć do kabelków woltomierz i włączyć D200. Przez cały czas możesz obserwować, jak zmienia się napięcie zasilające. Jak to poobserwujesz, to chyba wszystko Ci się wyjaśni.

Lolas
24-08-2006, 10:52
Czy pamietales o tym, aby zmienic w ustawieniach rodzaj baterii na NiMH?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img98.imageshack.us/img98/3232/picture11nu5.gif)

Mr.Pietrek
29-08-2006, 09:41
Czy pamietales o tym, aby zmienic w ustawieniach rodzaj baterii na NiMH?
pamietać pamietałem tyle, że źle to zrobiłem (pozycja 4 zamiast 2). Już wszystko OK, pozostaje przetestwać faktyczną wydajność posiadanych kompletów :)

PS
Znów dałem d***, chyba mi program "M jak Myślenie" zaszawankował :( W każdym razie za mało dociekliwy byłem :(