PDA

Zobacz pełną wersję : Futeral na statyw - jaki polecacie?



docxxx
15-02-2009, 22:55
Jaki futerial polecacie na Manfrotto 055XProB + 488RC4?
Budzet: 100zl.
Znalazlem taki:
http://www.allegro.pl/item548584524_futeral_pokrowiec_na_statyw_90cm.htm l
Nada sie?

wilk325
15-02-2009, 23:01
Osobiście nie używam pokrowców, do noszenia służy mi pasek.

docxxx
15-02-2009, 23:05
Pasek jest dobry gdy jestes juz w terenie. Przez miasto, w pociagu czy na zwyklym deszczu juz sobie z nim nie pohasam (bynajmniej nie tak, zeby rzucac sie w oczy). A wiec chce pokrowiec i juz:)

wilk325
15-02-2009, 23:06
Pasek jest dobry gdy jestes juz w terenie. Przez miasto, w pociagu czy na zwyklym deszczu juz sobie z nim nie pohasam (bynajmniej nie tak, zeby rzucac sie w oczy). A wiec chce pokrowiec i juz:)

Jak tanio i nie rzucać się w oczy to ten z Twojego wątku wydaje się niezłym rozwiązaniem.

docxxx
15-02-2009, 23:14
Tanio, nie tanio, moge wydac wiecej, jesli okaze sie, ze futeral wart swojej ceny. A ew. jaki pasek bedzie dobry? Czy ten, ktory poleca marekm z poprzedniego watku?
Kolega twierdzi, ze ten neoprenowy: http://www.allegro.pl/item528431687_pasek_neoprenowy_do_noszenia_statywu _aircell.html
jest lepszy niz ten Manfrotto: http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=598 (102 Long Strap)
Prawda to?

wigi
16-02-2009, 00:38
Jaki futerial polecacie na Manfrotto 055XProB + 488RC4?
Budzet: 100zl.
Znalazlem taki:
http://www.allegro.pl/item548584524_futeral_pokrowiec_na_statyw_90cm.htm l
Nada sie?
Też przymierzałem się do tego pokrowca (nieco krótszego), ale od kilku dni nie mogę się doczelać zdjęć wnętrza od sprzedawcy (prosiłem dwukrotnie). Pokrowiec niby wyłożony pianką, dlatego ciekawy jestem wewnętrznego wykończenia.

docxxx
16-02-2009, 00:45
Koledzy polecili jeszcze ten:
http://www.allegro.pl/item552160497_profesjonalny_pokrowiec_goldphoto_na _statywy_80x15.html
Myslac kategoriami "drozej to lepiej" lepiej chyba wziac ten.

petro
16-02-2009, 01:09
Koledzy polecili jeszcze ten:
http://www.allegro.pl/item552160497_profesjonalny_pokrowiec_goldphoto_na _statywy_80x15.html
Myslac kategoriami "drozej to lepiej" lepiej chyba wziac ten.

ten jest Ok, miałem go jakiś czas w pożyczce sprawdził się i chyba też go kupię.

wigi
16-02-2009, 12:23
Może ktoś ma taki (http://www.allegro.pl/item554899558_pokrowiec_piankowy_na_statyw_foto_dl _65cm_lub_75cm.html) futerał? Wygląda bardzo porządnie.

morzon
16-02-2009, 13:09
Ja mam taki:

http://allegro.pl/item547791406_futeral_pokrowiec_na_statyw_manfrott o_mbag70.html

i naprawdę polecam - praktycznie niezniszczalny i brudoodporny - często gdzieś w plenerze klekam na nim żeby kolan nie pobrudzić przy niskich kadrach i często ma kontakt z błotem, kurzem, ziemią itp - po chwili wszystko można ręką strzepnąć ew. delikatnie wodą i nie ma śladu. Naprawdę super porządna rzecz.

mcl
16-02-2009, 13:17
Jaki futerial polecacie na Manfrotto 055XProB + 488RC4?
Budzet: 100zl.
Znalazlem taki:
http://www.allegro.pl/item548584524_futeral_pokrowiec_na_statyw_90cm.htm l
Nada sie?
Jeśli dobrze widzę to mam taki sam. Szył mi ktoś na zamówienie. Materiał jest bardzo fajny, gruby i miękki (amortyzujący) - to nie jest kawałek szmaty. Wykonanie (szycie) dobre. Paski i uchwyty - taśma (nie wiem jak to się fachowo nazywa) tak, jak na zdjęciu.
Na co trzeba zwrócić uwagę? To, że statyw ma np. 70cm i pokrowiec 70cm nie oznacza, że będą do siebie pasować. Jak widać zamek jest przez całą długość i też będzie miał 70 cm. Trzeba założyć jakiś margines na szerokość statywu, żeby bez problemu wchodził w otwór. Druga sprawa to średnica. Jak do mojego statywu trochę za duża i pokrowiec mógłby być bardziej kompaktowy. Paski do trzymania trochę za długie (jak dla mnie).
Podsumowując, gdybym zamawiał jeszcze raz i uwzględnił kilka uwag to pokrowiec mógłby być idealny.

eMDZy
17-02-2009, 11:44
ja rozwiazalem ten problem troche inaczej, do rozwoju swojego hobby wciagnalem babcie...ta uszyla pokrowiec na miare, pasuje idealnie z małym zapasem. wieczorem jeśli znajde chwile to podrzuce kilka zdjec tego wynalazku, a koszt. no coz, 15 zl za material (material gruby i amortyzyujacy, z gapeczka, ale przemakalny), plus 7,50zl za zamek. nie rzuca sie w oczy, spelnia swoje funkcje, ja mam swoj pokrowiec a babcia miala troche zajecia. dodatkowy koszt to duza flaszka dobel hertz (czy jak to sie pisze) ale tego nie licze bo i tak mialem kupic:)