Zobacz pełną wersję : wybór statywu Benro
Wybieram między trzema modelami:
C-057 n6
A-198
A-197
Byłem już w zasadzie zdecydowany na A-197, ale gdy zobaczyłem na skąpcu małe różnice w cenie nabrałem wątpliwości. Niby dwa pierwsze są lepsze, ale może to mało udane modele i stąd mała różnica w cenie?
Co sądzicie?
Ustal swoje priorytety, a wybór będzie prosty. :)
Czy ma być wysoki czy niski ?
Ile sekcji ?
Jaki rodzaj blokad nóg ?
Co z ciężarem - jest istotny czy niekoniecznie ?
Co z udźwigiem - jaki masz sprzęt ?
Czy rozmiary po spakowaniu są istotne ?
Czy fotografujesz makro ?
Czy kolumna centralna ma mieć możliwość ustawienia w poziomie ?
Jaki masz budżet ?
Itd, itd.
Na skąpcu jest błąd jeśli chodzi o C-057 n6... cena podawana jako najniższa dotyczy innego statywu.
Doszedłem do wnisku że A-197 n6 będzie mi bardziej odpowiadał.
PS Wybór statywu nigdy nie będzie prosty ;) :P
Mam A-197N6 + BH-2 i bardzo sobie chwalę - polecam wyprawę do Panoramy albo CH Targówek. Będziesz mógł pomacać.
januszteli
15-02-2009, 17:37
Czy można prosić kolegę Fr@ntz'a o krótki teścik statywu A-197n6 + BH-2,
przymierzam się do tego zestawu.
Pozdrawiam
Ja mam A-298n6 i też sobie chwalę.
Jest droższy od 197, ale działanie podobne.
Dla zainteresowanych, w któreś z gazet foto, chyba w Foto-Video Digital jest test statywów.
Może komuś się przyda.
Czy można prosić kolegę Fr@ntz'a o krótki teścik statywu A-197n6 + BH-2,
przymierzam się do tego zestawu.
Pozdrawiam
Hmm nie wiem, czy podołam ;-) Najcięższym szkłem jest u mnie 70-210/4-5,6 (więc nic porażającego) i z nim jest OK.
Na razie (w ramach sprawdzania ww szkiełka) na różnych czasach popełniłem takie "pstryki". Oczywiście wsie ze statywu
http://img297.imageshack.us/img297/6981/test01dz4.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/1074/test02co8.jpg
f11 - ostrość na żółtą :http://img140.imageshack.us/img140/1729/papryczki03xh7.jpg
Generalnie jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Poprzednio miałem jakieś badziewie za 35zł z plastikową głowicą, więc przeskok jakościowy jest niesamowity. Jedynym mankamentem jest chyba tylko waga, ale byłem tego świadomy podczas zakupu.
januszteli
16-02-2009, 20:19
Dziękuję,
rzeczywiście ostro,
znalazłem i takie nogi A-257n6, waga ponad 2kg
i zaczyna się ciężki wybór
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.