PDA

Zobacz pełną wersję : czas B w nikon D70



Anonymous
31-01-2005, 12:21
jeszcze jedno pytanie o maly szczegół czy czas B da sie normalnie z aparatu uruchomic czy czaba miec jakis pilot albo cos w tmy stylu??

bart_i
31-01-2005, 12:36
Czas B da sie normalnie uruchomic spustem migawki, ale wtedy musisz trzymac spust wcisniety caly czas. Jesli masz pilota sprawa jest prostsza, odpalasz raz - migawka sie otwiera, odpalasz drugi raz - migawka sie zamyka. Wtedy mozesz naswietlac nawet przez kilka godzin.
Pozdrawiam

Anonymous
31-01-2005, 12:50
Witam, czy jest cóś takiego do D70 jak wężyk spustowy tzn. kawałek kabelka na końcu jeden/dwa przyciski jest to b. pomocne aby nie poruszyć fotki. Czy coś takiego oprócz pilota istnieje do D70? dzięki za odpowiedz

c2h5oh
31-01-2005, 13:00
do d70 tylko i wylacznie pilot bezprzewodowy (mozna zastosowac zamiast niego pilota uniwersalnego do tv, lub palmtopa z odpowiednim softem)

bart_i
31-01-2005, 13:01
Do D70 nie ma mozliwosci podlaczenia wezyka. Jesli chcesz koniecznie miec wezyk zamiast pilota to firma Harbotronics zajmuje sie przerobka D70 i instaluje w nim gniazdo do wezyka. Ale biorac pod uwage cene przerobki ($180) i koszt wysylki do USA chyba bardziej oplaca sie kupic pilota. Wiecej info o przerobce:
http://www.harbortronics.com/

Pozdrawiam

matej
31-01-2005, 13:04
Jesli masz pilota sprawa jest prostsza, odpalasz raz - migawka sie otwiera, odpalasz drugi raz - migawka sie zamyka. Wtedy mozesz naswietlac nawet przez kilka godzin.
Pozdrawiam

kilka godzin? czy aby nie spowodowaloby to uszkodzenia (przegrzania) matrycy?

c2h5oh
31-01-2005, 13:06
Nie, jesli nie robilbys czegos glupiego w stylu uzywanie tego w dzien ;-). ale przy czasach dluuugich zrobione zdjecie umiarkowanie sie do czegos nadaje - powyzej kilku minut szumy cieplne z elektroniki zaczynaja byc wyrazne.

matej
31-01-2005, 13:11
no tak, o szumach cieplnych, to wiem. Zanim bede sie bawic dlugimi czasami, to jeszcze troche, ale warto wiedziec wiecej wczesniej, niz pozniej zalowac ;)

camrak
31-01-2005, 13:21
c2h5oh <- no właśnie pilot uniwersalny TV - tylko z kąd obczajić rodzaj sygnału - żeby nauczyć pilota to trzeba mieć pod ręką oryginalnego - no i kółko się zamyka - trzeba kupić oryginał :( Chyba że ktoś może udostępnić w moim przypadku z Krakowa po koleżeńsku na minutkę ;)

bart_i
31-01-2005, 13:21
Wtedy mozesz naswietlac nawet przez kilka godzin.

Moj blad, przepraszam. Wyglada na to, ze D70 sam ogranicza czas naswietlania do 30 min. prawdopodobnie w celu ochrony matrycy. Tu mozecie znalezc zdjecie gwiazd naswietlane przez 10 min. Wyszlo bardzo ladnie.
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=8385774

c2h5oh
31-01-2005, 13:21
Generalnie nie widze dla takich czasow innych zastosowan niz astrofotografia

bart_i
31-01-2005, 13:31
no właśnie pilot uniwersalny TV - tylko z kąd obczajić rodzaj sygnału - żeby nauczyć pilota to trzeba mieć pod ręką oryginalnego - no i kółko się zamyka - trzeba kupić oryginał Sad Chyba że ktoś może udostępnić w moim przypadku z Krakowa po koleżeńsku na minutkę

Podobno sa piloty uniwersalne, ktore generuja sygnaly po kolei (nie wiem jak to dziala, jestem laikiem w tych sprawach) i jesli aparat zareaguje, to wtedy zapisujesz taki sygnal w pilocie i dziala! Ja kupilem nieoryginalnego pilota na eBay'u za $23 z przesylka. Jeszcze jest w drodze. Jak dojdzie to sie podziele spostrzezeniami.
Pozdrawiam

camrak
31-01-2005, 13:48
O ! To czekam na spostrzeżenia :) Chyba że wczesniej zakupie oryginała :)

Tr0n
31-01-2005, 19:35
Ja kupilem nieoryginalnego pilota na eBay'u za $23 z przesylka.

A ja kupiłem orginał za 85 PLN u Hesji - dostawa była na 1 zlot forumowiczów :mrgreen: :mrgreen:

camrak
01-02-2005, 00:04
O za tyle to po pilota ja się też do Hesji zgłosze, moze od razu z paseczkiem zakupie :D

He.
01-02-2005, 00:17
Do D70 nie ma mozliwosci podlaczenia wezyka. Jesli chcesz koniecznie miec wezyk zamiast pilota to firma Harbotronics zajmuje sie przerobka D70 i instaluje w nim gniazdo do wezyka. Ale biorac pod uwage cene przerobki ($180) i koszt wysylki do USA chyba bardziej oplaca sie kupic pilota. Wiecej info o przerobce:
http://www.harbortronics.com/

Pozdrawiam

jak po przerobce bedzie taki sliczny jak z battery packiem to ja sie nie decyduje

bart_i
01-02-2005, 00:56
:D instaluja gniazdo mini jack pomiedzy wejsciem zasilania, a wyjsciem video. Zdjecie chyba jest w instrukcji do gripa. Wtedy mozna sobie podlaczyc wezyk canona :wink: