PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jest żywotność lamp SB-600 i SB-800??



kobra78
13-02-2009, 11:43
Czy ktoś orientuje się jaka jest żywotność tych lamp?(ile może palnik wyzwolić błysków?) i czy jest to element do wymiany w serwisie? Jaki ewentualnie koszt takiej wymiany?
Może ktoś z Was przerabiał ten temat to proszę o informacje.
Chciałbym zakupić taką lampę i zastanawiam się nad używaną a na różnych aukcjach internetowych można spotkać się z opisem że "lampa 15000 błysków"
Nigdy nie miałem do tej pory styczności z tymi lampami i tutaj kolejne pytanie do Was czy te 15000 to dużo czy mało jak na tę lampę? I czy lampa posiada jakiś licznik ilości wyzwoleń że można to faktycznie sprawdzić?
Bo wątpliwe raczej że ktoś prowadzi statystykę a napisać to można wszystko.
Reasumując czy warto kupować używaną lampę na allegro??

malyr
13-02-2009, 12:06
poczytaj tutaj http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=67986&page=30
jest trochę odpowiedzi na Twoje pytania

sote
13-02-2009, 15:53
na różnych aukcjach internetowych można spotkać się z opisem że "lampa 15000 błysków"



jestem ciekawy na podstawie czego okreslaja ile lampa blysnela razy...

malyr
13-02-2009, 20:52
hmmm
w aparacie masz licznik zdjęć :)
jak ktoś pstryka to mniej więcej wie co i jak

kedazi
13-02-2009, 21:12
hmmm
w aparacie masz licznik zdjęć :)
jak ktoś pstryka to mniej więcej wie co i jak

No nie wiem czy licznik zdjęć w aparacie jest miarodajny jeśli chodzi o liczbę błysków lampy. No chyba ze wszystko robisz z błyskotką to inna sprawa.

thor88
13-02-2009, 22:28
normalnie przesadzacie... ja wiem ile moje lampy mniej więcej błysnęły... mimo iż nie mają licznika błyśnięć.
A napisanie ok 15 tyś jest ok. Moja SB800 błysnęła ok 60tyś razy i co z tego... skoro 45tyś błysnęła na minimalnej mocy a tylko ok 1000 strzałów było na maksa (hipotetycznie)...
przebieg lampy nic nam nie powie... to nie migawka

Kwiatek111
15-02-2009, 13:11
a jezeli juz zdechnie to co wtedy?? i ile to kosztuje??

dr jekyll
06-01-2016, 15:01
Ile kosztuje wymiana palnika w sb800? Mam tu na myśli serwis. Palnik kosztuje jakieś 30pln ale trochę się waham, czy samemu wymieniać.. Może Ktoś podpowie.

Za wszelkie informację z góry dziękuję.

r_m
06-01-2016, 15:23
Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że naganiam klientów autoryzowanemu serwisowi.
Palnik "zamiennik" może mieć inne parametry (temp barwowa, trwałość, "jasność") niż oryginalny. Kiedyś przeglądałem fabryczną procedurę wymiany palnika dla lampy Canon 580ex (podobna klasa co sb800), czynności kontrolne i regulacyjne zajmowały w tej instrukcji chyba tyle samo miejsca, co opis fizycznej wymiany palnika.
Dlatego: samodzielnie, jeśli ktoś nie boi się lutownicy i zna zasady bezpieczeństwa pracy z takim sprzętem (nawet wyłączona lampa, bez baterii, może mieć zgromadzony na tyle duży ładunek, żeby zabić), to może wymieniać samodzielnie, będzie to o wiele tańsze, niż w serwisie, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że lampa może nieco odbiegać od założeń producenta po takiej wymianie.

dr jekyll
06-01-2016, 15:44
Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że naganiam klientów autoryzowanemu serwisowi.
Palnik "zamiennik" może mieć inne parametry (temp barwowa, trwałość, "jasność") niż oryginalny. Kiedyś przeglądałem fabryczną procedurę wymiany palnika dla lampy Canon 580ex (podobna klasa co sb800), czynności kontrolne i regulacyjne zajmowały w tej instrukcji chyba tyle samo miejsca, co opis fizycznej wymiany palnika.
Dlatego: samodzielnie, jeśli ktoś nie boi się lutownicy i zna zasady bezpieczeństwa pracy z takim sprzętem (nawet wyłączona lampa, bez baterii, może mieć zgromadzony na tyle duży ładunek, żeby zabić), to może wymieniać samodzielnie, będzie to o wiele tańsze, niż w serwisie, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że lampa może nieco odbiegać od założeń producenta po takiej wymianie.

Dzięki za odpowiedź. Wiem doskonale, że prąd zgromadzony w kondensatorze może doprowadzić do śmierci. ile kosztuje wymiana palnika w serwisie i czy ten palnik będzie spełniał parametry dedykowane do lampy?