PDA

Zobacz pełną wersję : Zagadka na dpreview



Robert W
10-08-2006, 16:50
Na dpreview, na forum Fuji SLR jest poniższy link a w nim zagadka?

http://www.studiosevenproductions.com/pictures.html

miłej zabawy :-)

shakk
10-08-2006, 17:00
generalnie to nie aparat robi zdjecia a fotograf...zdjecia sa ladna...wszystko ok...ale to normalne flagowe modele z podpietymi porzadnymi szklami(tak obstawiam) nie wiem po co ta zagadka...

Robert W
10-08-2006, 17:04
generalnie to nie aparat robi zdjecia a fotograf...zdjecia sa ladna...wszystko ok...ale to normalne flagowe modele z podpietymi porzadnymi szklami(tak obstawiam) nie wiem po co ta zagadka...

These are five images shot on four cameras, FUJI S3 PRO, Kodak Slr/N, Nikon D2X and nikon D200.

I have heard faithful S3 owners say the Fuji dynamic range is unparalleled, as well as praises about the Fuji skin vs Kodak and Nikon.

So, I would like interested parties to view these images and respond with an image number and the camera you think was the source camera for the image. This may be interesting or maybe not.

After there are some feedbacks, I will re-post the page with the cameras identified next to the image. These are all from final CMYK images that have been sent to magazines for reproduction. The processing was done in the camera's native converter and final tweaking done in PS. There are no tricks here and they are all magazine profiles saved for the web, not camera jpgs.

Jacek_Z
10-08-2006, 17:08
najlepsze jest nr 4 - ciekawym który to aparat, najgorsze nr 1i5.
obróbka i oswietlenie może spowodować że dowolne zdjęcie z tu pokazanych moze byc kazdym z tych body zrobione.
powinni wybrać jeden z tych motywów i robic równolegle wszystkimi aparatami.

gdzie albo kiedy rozwiązanie tej łamigłówki?
specjalnie napisałem, które zdjęcie mi sie podoba przed poznaniem tej informacji by nie było, że się sugerowałem.

Robert W
10-08-2006, 17:17
Zamieszczam link do dyskusji, odpowiedzi jeszcze nie ma :-)

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1020&message=19511684

Robert

Kolekcjoner
10-08-2006, 20:58
Ciekawa sprawa. Zdjęcia się różnią sporo ale ja nie podejmowałbym się wróżyć którym aparaten były robine. W każdym razie 4 i 5 wydają mi się lekko plastikowe.

mcc
10-08-2006, 20:58
Kurcze - ale one byly robione w deko innych warunkach - np 2-gie nie ma w ogole silnego swiatla (a co za tym idzie rozpietosci) z ktorymi musialy sobie radzic aparaty w pozostalych przypadkach. Jawne oszustwo ;-)

Kolekcjoner
10-08-2006, 21:04
Właśnie 5 wydaje się że było doświetlane.

Jacek_Z
10-08-2006, 21:38
Właśnie 5 wydaje się że było doświetlane.
i to mocno błysniete, zobacz cienie nóg na ziemi.
absolutnie kazde jest doświetlone, ale kazde w inny sposób i dlatego m.in inna tonalność.
drugie najsłabiej - bie było tam ostrego słońca i nie było takiej potrzeby.
para chłopaków jest doswietlana nie od przodu a z boków
zdjęcie pierwsze - te osoby stoja chyba w cieniu, swiatło jest za nimi a oni to jedno wielkie doswietlenie.

Czornyj
10-08-2006, 21:44
Byłoby jeszcze zabawniej, gdyby użyli jeszcze kompaktów. Też nie ma bata - przy takich małych obrazeczkach i tak zróżnicowanych kadrach nie było by widać różnicy za cholerę...

stempien
10-08-2006, 23:40
pozniej sie okaze, ze wszystkie tym samym ;P

Kolekcjoner
10-08-2006, 23:44
pozniej sie okaze, ze wszystkie tym samym ;P
Kompaktem czy komórką :lol: :mrgreen:?

stempien
10-08-2006, 23:47
canonem :D

Andy_O
11-08-2006, 16:25
na ostatnim nawet widac cień parasolki ;-)

life
11-08-2006, 17:46
te dwa homiki na 3 dziwnie stoja w cienu ale przed i za nimi jest slonce :) wniskuje ze swiatlo rozproszono jakims bialym przepuszczalny materialem i dodtakowo doswietlono po przeciwnej stronie softboxem czy czyms takim :)

Pawel Pawlak
11-08-2006, 19:53
Byłoby jeszcze zabawniej, gdyby użyli jeszcze kompaktów. Też nie ma bata - przy takich małych obrazeczkach i tak zróżnicowanych kadrach nie było by widać różnicy za cholerę...

po prawej masz linki do "troszkę" wiekszych wersji :)

Zastanawiam się do jakich celów niezbedna jest taka obróbka... dla mnie wsyzstki są tragiczne... :| możegdyby oszczędzili by jej, łatwiej byłby cokolwiek napisać... teraz to tylko po porze na spodniach w 4. można sie domyślać że to kodak, 3. stawiam na fuji bo chyba oryginał miał mniejszą rozdzielczość niż pozostałe

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 7:58 pm ]
specyfika tła podpowiada mi że 2. to d200

Władca Pixeli
11-08-2006, 20:13
Podali odpowiedzi

#1 - nikon D2x
#2 - nikon d2x
#3 - fuji S3 pro
#4 - kodak slr/n
#5 - nikon d200