PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań



KDZ
10-08-2006, 08:35
1. Jak często wyjmujecie akumulatorek (w moim przypadku od D70s) z obudowy, kiedy nie robicie akurat zdjęć? Jak długo może on siedzieć w aparacie?

2. Jak się ma trzymanie body (już po wykonaniu zdjęć, np. na noc) z założonym kitem? Czy to nie jest "szkodliwe" i jak długo można je tak trzymać? Jestem posiadaczem D70s od niedawna i nie wiem jak często odkręcać kita i go chować osobno, nie przymocowanego do body.

3. Jak często wyjmujecie kartę pamięci?

pozdrawiam

Czornyj
10-08-2006, 08:50
1) Akumulator wyjmuję jak muszę go naładować. Może on tam siedzieć do dnia sądnego.
2) Jeśli tylko nie musisz, najlepiej wogóle go nie zdejmuj - unikniesz zasyfienia matrycy
3) Prawie wogóle nie wyjmuję. Antycypując - w niczym to nie zaszkodzi - styki są pozłacane, złoto nie koroduje. Prędzej zaszkodzi wyciąganie - niektórzy utalentowani użytkownicy potrafią wsadzając kartę wygiąć piny.

Antonina
10-08-2006, 11:20
:wink: :mrgreen:

[ Dodano: Czw 10 Sie, 2006 ]

1) niektórzy utalentowani użytkownicy potrafią wsadzając kartę wygiąć piny.
A nawet złamać i zostają w kartach ale to nie moja wina że w fotobankach są za krótkie szyny :wink: :mrgreen:

rabijki
11-08-2006, 14:48
wszystko wyjmuje
karte zawsze gdy zrzucam foty do databanku
akumulator gdy laduje
obiektyw kiedy mi przyjdzie ochota:-)

robie to ostroznie i mysle co robie a nie automatycznie.

nigdy nic sie nie zepsulo

puch24
11-08-2006, 17:44
Akumulator - tylko do ładowania, przeważnie od razu wkładam drugi. Nikon zaleca by na dłuższe, wielotygodniowe przerwy, wyjmować akumulator, ale mnie takie przerwy nie zdarzają się.

Obiektyw - tylko w czasie wymiany na inny, ostrożnie, tak, by się do środka nie napyliło. Gdy aparat leży bez obiektywu, co zdarza się b. rzadko, zawsze jest zatkany pokrywką. Nikon zaleca, by na czas wymiany obiektywu wyłączać aparat - czasem o tym pamiętam, czasem nie - i nic się nie stało.

Kartę pamięci - zbyt często, czasem by zrzucić zaledwie parę świeżych zdjęć. Przez kabel zrzucać mi się nie chce, D70 ma za wolne USB - trwa to wieki. Dotychczas wszystko OK, ale z kartą CF trzeba uważać żeby nie pogiąć szpilek w gnieździe. Pogięte szpilki w czytniku za 25 zł to nic, ale w aparacie?