PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy nowy soft do D200



larix
10-08-2006, 08:29
Po wprowadzeniu nowego D80 nikon ponoć ma wprowadzić nowy soft dla D200 i nowe co dziw bierze polsko języczne menu.... co nam to da dla jednych może a dla drugich nic więc jak wprowadzą to i może dobrze....

leszeg
10-08-2006, 09:04
tez o tym wczoraj myslałem jak zobaczyłem polskie teksty na fotach menu w D80. Nie mam D200 ale chce miec i polskie meny na pewno by ułatwiło przynajniej na poczatku zaprzyjaźnienie sie z puszką

vuki
10-08-2006, 09:50
bylo cos o tym, na jesien bodajrze ma byc soft

leszeg
10-08-2006, 09:53
no to takie wiesci ciesza mnie i coraz bardziej przekonuja ze jednak D200 a nie D80 no i moze cos sie z szumami w D200 porobi, znaczy znikną te co są.

larix
10-08-2006, 10:20
Nikon powien sobie zdać sprawę z tego że Polska jest znaczącym rynkiem europejsim i nalezy jej się dbanie o kupującego i nie zrozumiałe jest że nie ma polskiego menu....

leszeg
10-08-2006, 10:31
no oni pewnie myslą ze my nadal po rusku albo juz po angielsku.

Jacek_Z
10-08-2006, 10:33
ja jestem jak najbardziej za polskim menu, ale się tego w D80 nie spodziewałem - jest 14 języków, są większe narody nie mające swojej wersji językowej.
watpię by w d200 wprowadzili polski - ale może tez sie miło rozczaruję?
ja liczyłem na jakieś lepsze odszumianie w d200 natychmiast z ukazaniem się d80. a tu nic. może dlatego, że d200 ma 4 kanałowe zczytywania danych, a d80 2 kanałowe. algorytmy w obu tych body moga więc byś sporo inne.

vitter
10-08-2006, 10:56
ale te większe narody nie mają KNP

crossman
10-08-2006, 11:12
a jakie sa prognozy na d200s. Chetnie bym nabyl dwusetke ale nichcialbym aby niebawem po zakupie wprowadzili zmiane na "s".

leszeg
10-08-2006, 11:15
ale nichcialbym aby niebawem po zakupie wprowadzili zmiane na "s". to loteria chyba :) tez sie zastanawiam

[ Dodano: Czw 10 Sie, 2006 ]
ale chyba za wczesnie z ta "s" jeszcze

R
10-08-2006, 11:35
d100 nigdy nie doczekal sie S. mysle ze d200 rowniez sie nie doczeka

larix
10-08-2006, 11:58
Broń Boże D200s NIkon by wykazał dużą nieodpowiedzialnosć wykozystująć rynkowe ssanie mody urody. Mało tego to mogło by zbyt zniechęcić do NIkona gdyz skoro D200 kosztuje nie małe pieniadze i nagłe pojawienie się D200s spowodowało by falę niezadowolenia takiego ryzyka NIkon nie podejmie.

Władca Pixeli
10-08-2006, 18:33
Kilka dni temu na oficjalnych stronach Nikona pojawiły się w dziale akcesoria informacje o Wireless Transmitter(Wireless LAN) for D200/D80 WT-3
http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.nikon-image.com%2fjpn%2fproducts%2fcamera%2fslr%2faccess ory%2fwirelesslan%2findex.htm#wt-3
D80 jest najprawdopodobnie już przystosowany, natomiast D200 najprawdopodobniej wymaga nowego softu wieć spodziewana jest nowa wersja.

Sedin
13-08-2006, 16:49
Z tego co wiem, WT-3 ma sie pojawic w Niemczech padziernik/listopad i kosztowac nie mniej niz 650euro. Ciekawe ile bedzie kosztowal w Polsce, ale jesli powyzej 3k, to taka srednia przyjemnosc.

larix
14-08-2006, 14:37
dobre to forum tylko jednego brak a minowicie tego by choć w niektórych sprawach wypowiedział sie NIkon POLSKA a oni jakoś nic w tym kierunku nie robia. Tak myślę że czasem ole... ają nas użytkowników...

leszeg
14-08-2006, 14:51
Sorki ze to ale pilnie potrzebuje odpowiedzi, czy do Gripa D200 musza byc dwa aku czy na jednym odpali?

Jacek_Z
14-08-2006, 15:57
odpala na jednym
prąd zawsze bierze z jednego, z tego mniej naładowanego.
doi go do końca, a potem zaczyna brać prąd z drugiego (o ile jest włożony)

leszeg
14-08-2006, 15:58
dzieki ,juz nie zasmiecam tym tematem

adam_k
15-08-2006, 00:44
Broń Boże D200s NIkon by wykazał dużą nieodpowiedzialnosć wykozystująć rynkowe ssanie mody urody. Mało tego to mogło by zbyt zniechęcić do NIkona gdyz skoro D200 kosztuje nie małe pieniadze i nagłe pojawienie się D200s spowodowało by falę niezadowolenia takiego ryzyka NIkon nie podejmie.

He he ciekawe :roll: przeciez nikon od dawna wali w gruchę swoich uzytkowników z eskami.
Ale masz racje to moze zniechecac jak kupiłem D2x wcale nie ucieszyłem się jak nikon po roku zaprezentował swoją super nowość na nestepny rok o nazwie d2xs, moze nie bedzie d200s ale d80s bedzie na pewno i mozna przypuszczac ze rowno za rok :evil:

wigi
16-08-2006, 08:35
I co to wam przeszkadza, że po roku Nikon zrobi lifting body. Czas biegnie nieubłaganie, technologia się rozwija, konkurencja nie śpi... Wprowadza się więc drobne poprawki i udoskonalenia.
A może wolelibyście, żeby po roku od premiery pojawiał się zupełnie nowy nastepca, bez literki s?
Pytam: co złego w tym, że po roku pojawia się udoskonalona wersja body?

Mr.Pietrek
16-08-2006, 11:48
Pytam: co złego w tym, że po roku pojawia się udoskonalona wersja body?

Cholerny dyskomfort psychiczny, szczególnie jeżeli "zabawka" nie zdążyła się zamortyzować. Nie przerabiałeś tego sam? Trzeba z tym żyć - to jak z PCtami czy bryczkami. FMCG i już.

wigi
16-08-2006, 12:38
Właśnie, trzeba to zaakceptować i uznać za coś naturalnego, i z tym żyć, a nie obwiniać producenta :)

mOSAd
16-08-2006, 22:40
To jest jedynie kwestia tego co się w tym "S" znajduje w porównaniu do oryginalnego modelu. Bo jeśli są to jedynie zmiany kosmetyczne lub nowinki techniczne, na przykład nowszy większy wyświetlacz, ulepszona matryca, poprawiona guma na uchwycie, możliwość tryskania wodą jak ktoś robi głupie miny tuż przed obiektywem... To nie powinno wkurzać, bo to jest bardzo dobry znak, że w uznanym modelu, brane pod uwagę są opinie konsumentów i nowe technologie i wprowadzane do produkcji. Nowi nabywcy aparatów z "S" mogliby poczuć sie zawiedzeni, że tych drobiazgów brakuje, skoro konkurencja je ma i są technologicznie dostępne, a kosztują tyle co nic. Dopóki nie zmienia się zupełnie charakterystyka sprzętu, to "face-lifting" jest bardzo wskazany.
Co innego jakby Nikon chciał sprzedawać model "S", który różni się jedynie softem. Wtedy to byłby dopiero przekręt, ale myślę, że jak na razie polityka firmy jest bardzo rozsądna i niewiele można jej zarzucić.
Dziś kupujący D70s, dostają to co Nikon był w stanie zrobic w tym modelu w czasie jego "odświeżenia". Niedługo D80 - następca - stać kupujesz, nie? To kup dobry D70s lub jeszcze tańszy D50. Dla każdego cos dobrego.
Wątpię by powstało D200s. To mógłby rzeczywiście być samobój.
Co do polskiego menu - trochę miałem styczność z różnymi tłumaczeniami i tu chodzi chyba głównie o inicjatywę. Widać ktoś z Nikon Polska się wykazał i przekazał dalej, że to by się przydało, a nawet, że mogą takie tłumaczenie zrobić. Możliwe też, że odbiór na polskim rynku przeszedł oczekiwania firmy i postanowiła to docenić. Trudno gdybać, ale jest to kolejny drobiazg, dzięki któremu Nikon znajdzie jeszcze więcej klientów. I będzie robił coraz to lepszy sprzęt, czego nam wszystkim życzę :D

radwar
27-08-2006, 16:32
Ostatnio zobaczylem nowego Canona EOS 400D i fajny bajerek w nim, mianowicie:
EOS Integrated Cleaning System. Nikon ma juz nowy model, ktory sie tlucze w fabrykach i pewnikiem systemu czyszczacego nie ma. Wiec wydaje mi sie, ze w modelu D80s, ktory sie napewno pokaze za jakis rok moze dluzej Nikon taki wynalazek zastosuje. No chyba, ze predzej do sprzedazy wprowadza powiedzmy nastepce dwusetki D300 :D

leszeg
27-08-2006, 19:08
W mojej puszcze sa dwa softy ktore widnieja na monitorku A i B ale ruszyc sie tego nie da, oco tu chodzi czemu dwa ?

Siupes
27-08-2006, 21:31
tak z ciekawosci, czy przetlumacznie calego menu aparatu na polski bedzie zrozumiale? czy slowa beda mialy sens i beda poprawne?
mi osobiscie wydaje sie, ze jak od lat kazdy pracuje z anglojezycznym menu, nagla zmiana moze tylko utrudnic szybkie znalezienie czegos, no ale moze sie myle :)

Jacek_Z
27-08-2006, 22:19
no przeciez jak chcesz po angielsku to zawsze masz ten wybór. To, ze jest j. polski nie znaczy. że trzeba z niego korzystać.
ja bym sie ucieszył z tego menu

[ Dodano: Nie 27 Sie, 06 22:21 ]

W mojej puszcze sa dwa softy ktore widnieja na monitorku A i B ale ruszyc sie tego nie da, oco tu chodzi czemu dwa ?

to normalne, tak jest zawsze. w d70 też.
to nie dwa softy - w rozumieniu 2 wersje
tylko komplet oprogramowania w dwóch kawałkach - A, B, każda część odpowiedzialna za co innego.

leszeg
28-08-2006, 07:02
no to ciekawe ktora odpowiada za zapis bo coś mi nie pasuje ale to w innym watku jest.

larix
08-09-2006, 13:51
Ponoć we wrześniu ma się ukazać nowy soft do D200 czy ktoś o tym słyszał poza kuluarami....

leszeg
08-09-2006, 13:54
w tym wrześniu :?:

gALL
08-09-2006, 14:58
Jak bedzie takie samo tlumaczenie jak instrukcji do aparatu to moze lepiej niech wcale nie daja tej opcji.

leszeg
08-09-2006, 15:59
w sumie to pl menu zbytek po tylu latach niebycia ale jak by było przy okacji czegos inngo to czemu nie.

Jacek_Z
08-09-2006, 20:11
zapytałem o polskie menu w d200 przy okazji prezentacji d80.
nie będzie polskiej wersji :cry:
wiadomo, że będzie zmodyfikowane o obsługę WT-3 czyli bezprzewodowego transmitera i inne drobiazgi (nie wiadomo jakie)
co do polskiej wersji, bo drążyłem temat:
musi być taka sama liczba języków, czyli by wszedł polski trzeba usunąć jakiś język który tam jest. A tego nie zrobią (fabrycznie)
czyli - tak jak ktoś zrobił dla d70 - trzeba pozastępować wyrazy na polskie i to dokładnie taką samą ilością liter!!! (co komplikuje sprawę). Może to ktoś prywatnie dla d200 też zrobi. Ale trzeba mieć wiedzę. Można by sie wzorowac na tłumaczeniach z d80.

JK
08-09-2006, 20:26
Jacku, to o czym piszesz, to jest metoda chałupnicza - można rzec piracka. Jeśli masz odpowiednią cześć programu żródłowego i odpowiedni kompilator, to takie przygotowanie wersji polskiej zajmie w miarę wprawnemu programiście znającemu terminologię fotograficzną dzień, może dwa. Tyle, że Nikon tego źródłowego programu nie udostępni (nawet do NP nie ma zaufania - sądząc po pracy serwisu, może i słusznie). A na to, że wersje językowe mogą być dowolnie definiowane bez potrzeby przerabiania programów widać jeszcze nie wpadli, albo nie chcą wpaść. Dziwne to, bo technika znana i stosowana z powodzeniem od kilkudziesięciu lat.

Produkowane przez moją firmę sterowniki przemysłowe standardowo pracują w języku polskim i angielskim, ale czeski, węgierski, czy norweski możemy zrobić w kilka godzin i to bez modyfikowania programów - potrzebny tylko dobry tłumacz.

Jacek_Z
08-09-2006, 20:31
dla mnie metoda nieistotna, liczy sie efekt.
takie samodzielne tłumaczenie zostało zrobione przez jednego z forumowiczów dla d70 (nie pamietam kto - może ty? był kiedyś wątek)
niestety wgranie go serwis uznaje za powód do nie uznania gwarancji.
ale można odwrócic proces i wgrać z powrotem angielskie menu.
skoro ktoś zrobił dla d70 to można zrobić i dla d200.

JK
08-09-2006, 20:41
No właśnie legalnie nie można. Technicznie tak, ale nielegalnie. Można tylko zrobić pirata, bo modyfikowanie tego oprogramowania bez zgody Nikona jest przestępstwem.

Jacek_Z
08-09-2006, 21:04
tu wchodzimy w kwestie prawa autorskiego i faktycznie nie możemy modyfikować cudzego dzieła.

Smurf
08-09-2006, 23:27
tu wchodzimy w kwestie prawa autorskiego i faktycznie nie możemy modyfikować cudzego dzieła.
Na własny uzytek z aparatem i jego oprogramowaniem mozemy robić co chcemy i modyfikować jak nam się podoba, nie mamy tylko prawa tak zmodyfikowanego/przerobionego oprogramowania rozpowszechniać.