Zobacz pełną wersję : Filtr wydruk gazetowy
Witam, w Gimpie jest taki filtr jak wydruk gazetowy, czy jest odpowiednik takiego filtra w Photoshopie?
Chodzi mi o to czy da się w Photoshopie zrobić taki efekt:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images3.fotosik.pl/232/a58f2ba363fbb578.jpg)
a tu link do tutoriala ale w gimpie: http://www.gimpuj.info/filtry-i-efekty/stara-pieczec-matryca-t491.0.html
A jak w Photoshopie to zrobić?
Szukalbym czegos na temat rastrow.
Patrzyłem już na metody z rastrami i nic sensownego nie znalazłem, czyżby gimp był lepszy od Photoshopa? ;)
Ocena programu graficznego pod kątem ilości zawartych egzotycznych filtrów jest cokolwiek dziwna... Już sam mechanizm cmykowania i możliwość wpływania na sam proces (krzywe cmykowania, generacja czerni, punkt przyrostu i tak dalej) czynią PSa niedościgłym narzędziem dla poligrafa, ale kryterium ilości filtrów? Dziwne kryterium...
Zresztą da się (3 sektory) i w PSie:
http://i40.tinypic.com/34ypwts.jpg
!aczkolwiek
12-02-2009, 21:36
a jeśli chcesz mieć choć "trochę bardziej jak w gazecie" to kombinuj z profilem kolorów bitmap, potem halftone screen i okrągły raster
bombel, mogłbyś coś więcej na ten temat powiedzieć? jak to zrobić w Photoshopie taki efekt?
byłbym wdzięczny.
A co do określana programu po ilości filtrów, może i jest dziwne. Ja nie określam po ilości filtrów, a we wcześniejszym poście napisałem o Gimpie że niby lepszy od PS, to nie wiem czy zauważyłeś ale tam jest uśmieszek więc nie mówiłem poważnie.
Ryszard Gałgan
12-02-2009, 22:56
spróbuj od tego i brnij dalej:-) :Filter Galery - Distort - Halftone Pattern
Mogę liczyć na waszą pomoc w tej sprawie i podanie jakiejś wskazówki jak to zrobić w PS? Bombel mógłbyś coś powiedzieć jak to wykonać w PS?
Sorry za zwłokę.
Dwa słowa o tym jak - otóż nie jestem specjalnym zwolennikiem używania do wszystkiego specjalnych pluginów, bo na ogół wiele lepiej, wiele taniej, a już prawie na pewno precyzyjniej da się zrobić dany efekt wewnętrznymi, wbudowanymi narzędziami PSa... Ale...
Oczywiście zawsze są jakieś ale. Akurat w tym wypadku (użycia takiego pseudo rastra*) wygodniej jest użyć plugina. Wygodniej, bo taki plugin ma w sobie zawarte wzorki rastrów, które w innym wypadku należałoby sobie przygotować samemu - a ponieważ ciężko z góry stwierdzić jaki wyjdzie najfajniej - należałoby przygotować ich parę, żeby wybrać ten najlepiej wyglądający. A reszta do kosza, razem z naszym czasem i pracą.
Plugin zaoszczędza nam tej straty, bo różne kształty ma onboard i możemy sobie klikając wybrać i nazywa się Flaming Pear India Ink.
* pseudo, bo na wyjściu dostajemy RGB, a nie zrastrowane black&white
bombel, serdecznie dziękuje :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.