Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Nikon zamiennik MC-30



winterfresh74
11-02-2009, 13:11
Czy ktoś z was używa tego zamiennika?

http://www.allegro.pl/item548676246_wezyk_do_nikon_d700_d300_d200_d2x_f9 0_mc_30.html

Nie widzę nigdzie podanych wymiarów ani firmy.
Brak również informacji czy wężyk działa dwu-stopniowo

Sama budowa i kształt wydaje się być wygodna.

Nie zauważyłem na allegro oryginalnego wężyka - czy jest aż tak drogi ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

darsedz
11-02-2009, 14:35
wygląda jak oryginał i porządna wtyczka - zakręcana

wigi
11-02-2009, 17:05
Nie zauważyłem na allegro oryginalnego wężyka - czy jest aż tak drogi ?

To słabo szukałeś ;)
tu masz oryginał: MC-30 (http://www.allegro.pl/item549302257_oryginalny_wezyk_nikon_mc_30.html)


wygląda jak oryginał i porządna wtyczka - zakręcana
Chyba wszystkie, nawet najtańsze zamienniki MC-30 (np. za 30 zł), mają zakręcane wtyczki :)

winterfresh74
11-02-2009, 17:36
To słabo szukałeś ;)
tu masz oryginał: MC-30 (http://www.allegro.pl/item549302257_oryginalny_wezyk_nikon_mc_30.html)


Chyba wszystkie, nawet najtańsze zamienniki MC-30 (np. za 30 zł), mają zakręcane wtyczki :)

No tak chyba słabo :oops: dzięki za linka.

darsedz
11-02-2009, 22:52
Chyba wszystkie, nawet najtańsze zamienniki MC-30 (np. za 30 zł), mają zakręcane wtyczki :)
nie generalizuj... ;)
http://www.allegro.pl/item552016207_wezyk_do_nikon_d700_d300_d200_d2x_f9 0_mc_30.html

wigi
12-02-2009, 09:09
nie generalizuj... ;)
http://www.allegro.pl/item552016207_wezyk_do_nikon_d700_d300_d200_d2x_f9 0_mc_30.html

pierwsze widze, ale szajs ;)

mswilk
12-02-2009, 09:21
Czy ktoś z was używa tego zamiennika?

http://www.allegro.pl/item548676246_wezyk_do_nikon_d700_d300_d200_d2x_f9 0_mc_30.html

(...)

Miałem dokładnie ten i użyłem może 2 razy - nie polecam.

Złe dopasowanie wtyczki - trudno nakręcić na gwint ostatecznie wtyczka "odczepiła" - odłamała się od kabla i po wężyku...

winterfresh74
12-02-2009, 09:51
Miałem dokładnie ten i użyłem może 2 razy - nie polecam.

Złe dopasowanie wtyczki - trudno nakręcić na gwint ostatecznie wtyczka "odczepiła" - odłamała się od kabla i po wężyku...

A czy pomijając oryginalny (wiadomo że będzie ok) polecacie inny zamiennik na kabelek.

mswilk
12-02-2009, 10:17
Obecnie używam: TEGO (http://cgi.ebay.pl/Timer-Remote-Shutter-Nikon-D700-D2Xs-D300-D3-MC-36-UK_W0QQitemZ370141656623QQcmdZViewItemQQptZUK_Phot ography_DigitalCamAccess_RL?hash=item370141656623&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A2%7C39%3A1%7C240%3A1318)

wigi
12-02-2009, 10:29
Ten (http://www.allegro.pl/item543446977_wezyk_spustowy_nikon_d200_d300_fuji_ kodak_mc_30.html) powinien być OK

winterfresh74
12-02-2009, 11:25
mswilk - solidna konstrukcja ale ja potrzebuje czegoś mobilnego do użycia w terenie, najlepiej zasilanego z aparatu

wigr - a jak sprawuje się końcówka, nie ma problemów z plastikiem?

mswilk
12-02-2009, 12:01
mswilk - solidna konstrukcja ale ja potrzebuje czegoś mobilnego do użycia w terenie, najlepiej zasilanego z aparatu

Podstawowe funkcje - wyzwalanie migawki - nie potrzebują zasilania zewnętrznego

blazeje
12-02-2009, 14:20
Czy ktoś z was używa tego zamiennika?
http://www.allegro.pl/item548676246_wezyk_do_nikon_d700_d300_d200_d2x_f9 0_mc_30.html

Ja go używam i mam bardzo pozytywne doświadczenia. Końcówka spasowana idealnie, nakręca się szybk0o i bezproblemowo. Przycisk chodzi dwustopniowo i zauważalnym przejściem między fazą detekcji a fazą spustu.

lukrobax
19-02-2009, 14:30
A czy poniższy zamiennik firmy Hahnel ma sens? Czy ktoś miał z nim do czynienia? Jest wyraźnie droższy od reszty zamienników, ale firma podobno solidna... Denerwuje mnie tylko trochę, że przewód składa się z trzech odcinków.
http://www.allegro.pl/item555158834_wezyk_spustowy_wszystkie_cyfr_lustrz anki_nikon.html

darsedz
19-02-2009, 23:00
jesli te wszystkie kable będą ci potrzebne to bierz... jest to jakaś alternatywa gdy ktoś ma kilka body o róznych standardach...

lukrobax
20-02-2009, 00:04
Kable mi zdecydowanie nie będą potrzebne, zależy mi po prostu na znalezieniu kompromisu pomiędzy jakością a ceną i oryginalny wężyk nikona zdecydowanie takim kompromisem nie jest, ale większość "allegrowych" zamienników ze względu na swą bardzo słabą jakość też nie jest dobrym wyborem. Pomyślałem więc, że produkt firmy Hehnel - trochę droższy od konkurentów a zarazem znacznie tańszy od oryginału, może będzie dobrym rozwiązaniem...

darsedz
20-02-2009, 00:17
mam Phottixa i jest moim zdaniem oki... wewnątrz nie ma się co popsuć - są 3 blaszki, kabel jest "zalany przelotką" więc nie powinien się wyrwać

Michał Jędrak
20-02-2009, 00:34
Weź tego phottixa. Wygląda dobrze chociaż ja mam nieco inny. Kupiłem za jakieś $4 z przesyłką jak jeswzcze dolar był nisko. Potem kupiłem wyzwalacz radiowy testowany do kilkuset metrów za chyba $15. Generalnie nie bój się tego, bo to są tak małe sumy, że można kupić.

lukrobax
20-02-2009, 01:35
Phottixów typu mc-30 obecnie nigdzie nie ma, zamówiłem jakiś inny sprzęt wyglądający identycznie, za 5$ już z wysyłką z Hong Kongu. Jeśli to co przyjdzie będzie kompletnym szajsem to będę myślał co dalej, ale faktem jest, że wężyk spustowy nie jest czymś nad czym warto się jakoś szczególnie rozwodzić - mam nadzieje że będzie działał.

lukrobax
26-02-2009, 19:21
Ok dodam tylko że po niecałym tygodniu - to jest dzisiaj mój wężyk był w skrzynce. Działa i jest pewnie tak samo solidny jak wszystkie inne zamienniki - nie mam zastrzeżeń.
Zatem jeśli ktoś planuje zakup zamiennika polecam eBay - z Hong Kongu razem z wysyłką kosztował mnie 4,99$ co przy obecnym bardzo niesprzyjającym kursie wyszło już razem z przewalutowaniem równo 19zł.

costi
26-02-2009, 23:13
MOglbys zarzucic jakims linkiem?

lukrobax
27-02-2009, 21:31
Jasne - to jest link do aukcji na której ja kupiłem swój:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230320269999

ale przeglądając eBay.com można znaleźć mnóstwo podobnych.