PDA

Zobacz pełną wersję : czytnik kart pamieci



stig
09-08-2006, 19:18
Skladam nowy komputer. Potrzebny jest mi czytnik kart pamieci. Nie chce kupowac byle g... na kabelku, ktore bedzie mi sie majtac po biurku i czasami bedzie dzialac, a czasami nie, a jak bedzie dzialac, to tak sobie... Poszukuje czegos wydajnego w transferze danych -- generalnie, jak wiadomo, interesuje mnie CompactFlash -- chociaz mozliwosci odczytu innych formatow nie sa zabronione. :)
Napatoczylem sie kiedys w sieci na anglojezyczny tekst o wydajnosci czytnikow. Najlepsze osiagi mial "Lexar Pro Firewire Card Reader". Namierzylem go nawet w kilku polskich sklepach netowych. Namierzylem, ale niestety wtedy nie kupilem, bo nowej maszyny nie mialem i odpowiedniego portu w moim rupieciu braklo. Teraz szukam i ni cholery -- nie moge znalezc. :(
Przejrzalem test na TomsHardware (http://www.tomshardware.pl/storage/20021028/index.html) ale zadnego ze zwyciezcow nie moge namierzyc w polskich sklepach internetowych. I mam kurna problem. :( Powazny problem. Jak tu z nowa maszyna (2 GB, Core 2 Dual) podniecac sie kompleksowa zabawa z fotkami, skoro nadal czesc zdjec bede zrzucal po USB 1.1 (chyba, ze D200 wykorzystam jako czytnik) -- troche nie przystoi, prawda?!
Mam wiec do Was prosbe -- o opinie poprosze. Opinie na temat normalnie dostepnych w polskich sklepach (sieciowych oczywiscie) czytnikow kart pamieci. Oczywiscie preferuje cos, co sie da zamontowac w dziurze 3,5", ale ostatecznie moze byc tez na kablu (USB 2 lub FireWire). Priorytetem jest oczywiscie obsluga CF, WYDAJNOSC (spotkalem sie z komentarzem na temat jakiegos wewnetrznego card readera, ze duzo wolniej zrzucal pliki niz jakies zewnetrzne FUJI (mimo, ze nie tak wolno jak USB 1.1, wiec tu nie o to chodzilo (a na koniec w ogole przestal widziec jakiekolwiek karty)) i jak najmniej problemow.

Generalnie wiec -- sprawnie i jak najszybciej! Macie cos na oku, albo przetestowane? Wolalbym raczej przeczytac opinie ludzi, ktorzy juz niejeden czytnik uzywali, bo komentarze typu: "moj ICY / Welland / Chieftec lub inny noname -- fajnie dziala" -- na niewiele mi sie zdadza. Szukam czegos naprawde szybkiego i DOSTEPNEGO.

madmips
09-08-2006, 19:24
koniecznie na 3,5 cala?

w komputroniku mają kombajny: panel (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21489)

pozdrawiam,

ale mój zewnętrzny czytnik na prawdę fajnie działa ;)

stig
09-08-2006, 19:33
no w komputroniku widzialem, ale zaden mi jakos nie podchodzi... Wszystko takie "no-name" sie wydaje. :( Nie chce wrocic kiedys przed polnoca z koncertu albo jakiegos meczu i meczyc sie godzine ze zrzucaniem zdjec, bo akurat czytnik nawalil... :|

madmips
09-08-2006, 19:38
zawsze możesz kupić dwa ;) a walnąć to każdy może :) ale masz rację, że bida u nas z czytnikami, sam przyjąłbym coś na firewire

cypherdid
09-08-2006, 21:09
ja mam pentagram voyager..wszystko jak narazie czyta..dałem za niego ok40PLN

Jacek_Z
09-08-2006, 21:24
ja mam z przodu kompa 5 in 1 multi panel - 3,5 cala - już długo. nie pamietam jakiej firmy. ma czytniki CF, MS, SD, wyjścia na 2x USB2.0 i wyjście fire wire oraz gniazda na mikrofon i słuchawki. kupiłem by czytac CF i miec USB i Fire wire z przodu kompa a nie grzebać z tyłu.
nie jest to szybkie. wszystkie te ustrojstwa są razem na rozgałęzieniu USB 2.0
szybsze sa zewnętrzne czytniki pracujące na USB 2.0, a w dodatku możesz je mieć raz do stacjonarnego a raz do laptopa.