PDA

Zobacz pełną wersję : Zdalne wyzwalanie Sunpaka PZ42X



xcebikx
08-02-2009, 21:36
Witam,
czy możecie mi powiedzieć jak zdalnie wyzwolić tę lampkę? Najlepiej podajcie linki do jakiś sklepów z urządzeniami, które takową możliwość dostarczą, bądź napiszcie nazwy tych urządzeń.
Pozdrawiam

P.S gdyby ktoś pytał czy użyłem wcześniej opcji "szukaj". Tak użyłem jednak nie znalazłem wystarczających informacji.
Serdecznie pozdrawiam
Bartek

Poszperałem trochę i znalazłem na allegro coś takiego jak fotocela ale ona nie wyzwala lampy w trybie automatycznym. Czy wiecie co wyzwoli mojego sunpaka w trubie i-TTL??

odie83
09-02-2009, 00:54
Poszperałem trochę i znalazłem na allegro coś takiego jak fotocela ale ona nie wyzwala lampy w trybie automatycznym. Czy wiecie co wyzwoli mojego sunpaka w trubie i-TTL??

Szukaj dalej na przykład pod hasłem strobing. Na forum jest tyle informacji o zdalnym wyzwalania że doktorat na podstawie ich mógłbyś pisać. Wyzwalanie zdalne dzieli się na radiowe, kablowe, i poprzez fotocele.
Takiego Sunpaka z i-ttl-em chyba jedynie przez odpowiedni kabel, ale i tak większość bawiących się w to nie potrzebuje ittl-a tylko ręcznie ustawiają moc każdej z lamp zależnie od potrzeb i wymaganego efekty...

mcl
09-02-2009, 10:31
Czy wiecie co wyzwoli mojego sunpaka w trubie i-TTL??
http://www.foto-tip.pl/sklep/kabel_synchronizacyjny_ittl__zamiennik_sc_28_nikon-p-1035.html

xcebikx
09-02-2009, 14:53
Super wielkie dzieki i sorry za powtórkę :)